Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 19.11.2018

klikni na modrý odkaz níže

smile

Tady dnes jsmeJak jsme řešili připojení k internetu.

Jednak kupujeme sim karty do USB modemu, který máme od Vodafone mobile a světe drž se, funguje i s jinými operátory než Vodafone. Jen je třeba vše odzkoušet, než se vzdálíme od prodejny. My to děláme tak, že si sebou neseme notenbook a hned v prodejně se zkusíme připojit a případně necháme prodavače ať nám to zprovozní.

Za druhé se snažíme vyhledávat volné sítě, jak jen to jde. A musím říci, že se nám to daří velmi slušně. Volných WIFI je čím dále víc. Říkám volných, což neznamená, že je vždy bez hesla.  Když je třeba heslo zajdu do restaurace nebo tam odkud signál jde. Název sítě vidím v počítači, tak se stačí jen rozhlédnout, kde je onen zdroj signálu. Slušně se zeptám, jestli mi poskytnou heslo a až na pár výjimek jsme byli vždy úspěšný.

Za třetí jsme řešili problém, sice máme Wifi, máme heslo, ale zdroj signálu je daleko. Toto se nám podařilo vyřešit zesilovačem Wifi signálu. Jedná se o venkovní anténu PowerWifi . Je to zařízení, které  používají jachty v přístavech, kde kotví. Připojení antény je jednoduché, má 5 metrů dlouhý kabel zakončený USB vstupem. Anténa nepotřebuje zdroj ani se nemusí nabíjet a za každého počasí může být venku. Podle našich zkušeností je dosah cca 300 metrů, ale bez překážek, (domy stromy atd.) 

Power-wifi

Anténu jsme koupili v tomto eshopu :   http://www.deschotelshop.nl/powerwifi-xl-usb-wifi-buitenantenne 

| přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ