Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 26.10.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesZapečený květák

Zapečený květák

 

Nový recept, maličko upravený a výsledek mě velmi mile překvapil.

Květák + 1 cibuli + 1 papriku + misku uvařených brambor + 3–4 vejce + plátkový sýr + uzené maso, anglickou slaninu ale stačil by i měkký salám, šunka + grilovací koření, sůl, pepř, muškát + olej.

Květák rozebereme na velké růžičky a povaříme v osolené vodě, bez pukličky do poloměkka. V cedníku necháme vychladnout. Na cibuli nakrájené na půlkolečka osmahneme uzeninu nakrájenou na proužky. Brambory oloupeme a nakrájíme na plátky.

Vychladlý květák, velké růžičky překrojíme na čtvrtky. Sýrové plátky nakrájíme na proužky. Papriku nakrájíme na malé kousky. Vše, kromě brambor nahážeme do hlubokého hrnce nebo hlubší mísy, promícháme se žloutky a ochutíme.

Já docela ráda používám grilovací koření, ale postačí jen sůl a pepř a troška květu. Z bílků, maličko osolených vyšlehám tuhý sníh. Na dno remosky použiju trochu oleje a na něj naskládám silnější bramborové plátky, klidně v několika vrstvách osolím nebo posypu kořením.

Do směsi lehce vmíchám půlku sněhu, a to nakladu na brambory.

Navrch použiji zbytek sněhu a už mohu péct.

Peču 20 min pod alobalovou pukličkou a pak 20 min na barvu.

Vážené dámy a pánové, voilá, dobrota je na světě. Ti, co mají v autě dobíjecí booster, mohou péct za jízdy a než dojedou do cíle je výborný oběd nebo večeře hotová.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ