Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Játrové knedlíčky do polévky

P3190021

Kuřecí nebo vepřová játra + sůl + vejce + strouhanku + hladkou mouku + dle chuti nastrouhaný stroužek česneku nebo ½ cibule + trochu pepře + trochu majoránky.

Nikdo sebou nevozí mlýnek na maso, ale většinou máme struhadlo. Játra dám na chvilku na mrazák, aby ztuhla a lépe se strouhala. Játra odblaním nebo vyřežu spoje a na větším struhadle játra nastrouhám. Nastrouhám cibuli nebo kdo má rád česnek. Přidám 1 vejce a koření a vše s trochou strouhanky smíchám. Pokud je hmota řídká, přidám ještě strouhanku a trochu mouky, dokud se nám nedaří lžičkou vykrojit a rukou vytvarovat kuličku. Když bude těsto příliš měkké, riskujeme, že se nám v polévce rozpadne.

Knedlíčky zavařuji rovnou do polévky. Buď už hotového vývaru, nebo jen vařím zeleninu s trochou polévkového koření, knedlíčky polévku skvěle dochutí. Dohustit můžeme zbytkem rýže nebo vhodím hrstku rýže k zelenině a tak jí uvařím společně se zeleninou. Samozřejmě, můžeme mít i zvlášť uvařené nudličky, které buď dáme přímo do polévky, nebo si na stole každý dá na talíř nudliček kolik je mu libo a ty si pak zaleje vývarem se zeleninou a játrovými knedlíčky. Nudle můžeme samozřejmě vařit zároveň s knedlíčky, rovnou v polévce. Pro oko se hodí na závěr vaření jemně nasekaná petrželka a pokud není, tak používám zelené listy pórku na jemňounko, drobounce nakrájené.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ