int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 20.04.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo nás



Navigace

Navigace mapy a vše okolo.

Už je dávno pryč doba, kdy se na cesty vyráželo s koupeným atlasem. Pokud tedy byl pro danou zemi k dispozici. Nebudete mi věřit, ale když jsem poprvé jel do Kazachstánu a dispečer mi řekl, kam to vlastně jedu, a začal shánět mapu, abych věděl, kde to město kam jedu vlastně je musel jsem si sebou vzít malý globus, neboť všechny mapy končili někde kousek za Uralem.

Globus

  Dnes už toto nehrozí je dost možností, jak se dobrat k informacím. Možností je dost, někdo dává nadále přednost klasické mapě jiný jde s dobou a používá navigaci k tomu určenou a ti kterým nevadí že to stojí trochu víc tak jedou online přes internet.

  Já používám několik navigací současně.

1         Autorádio Zenec:  Z- E 3715  je to navigace i s programem pro obytná auta. Tato kvalitní navigace je plná pěkných vychytávek, hlavně je tam celá Evropa a její STPL, kempy plno POI bodů. Nevýhoda je v aktualizaci. Jsou sice k dispozici, ale jsou poměrně drahé. Ovládání je celkem kvalitní, displej dostačující. Nastavení vozidla, výška, šířka, váha.

P3290005

2         Navigace v PC: Navigátor 15 je to navigace se kterou jsem pracoval v době, když jsem jezdil s kamiónem, tato navigace je podle mne nejlepší na ovládání a tvoření trasy průjezdních bodů a vyhledávání POI bodů. Další velká výhoda, pracuje se na velké displeji notebooku a vše je tak velmi přehledné a rychle je vidět kudy trasa vede. Ale největší výhoda spočívá v tom, že se aktualizace provádí zdarma stačí jen každý týden připojit notebook k internetu a za pár minut je aktualizace hotová. Aby byla navigace funkční a navigovala je třeba připojit k PC přes USB GPS modul jeho název je: NAVILOCK USB GPS Receiver. Možnost nastavení vozidla, výška, šířka, váha. 

 ke stažení zde:

 http://navigatorfree.mapfactor.com/cs/

P3290001

3         Google map. Pokud mám připojení k internetu, tak na mapách Google se najde vlastně úplně vše, a to ještě skoro v reálném čase.  Většinou to dělám tak, že si najdu místo, kam chci dorazit a podívám se, jak to na tomto místě vypadá ve skutečnosti. Jsou dvě možnosti první je pohled za satelitu na mnou zvolené místo a druhá možnost je pohled z vozu, které nasnímalo vozidlo od Google. (v některých zemích si ale toto vozidlo na silnice nepustili anebo jen minimálně jako Německo nebo Rakousko). Samozřejmě je třeba brát ohled na to, jaký čas uplynul od doby, kdy byly snímky pořízené. Moje zkušenost je taková, že satelit má snímky dost čerstvé a vozidlo je ve zpoždění asi tak rok až dva.

odkaz:

 https://www.google.fr/maps/@46.2247501,2.0517,2.47z?hl=cs

P3290008

Pro vyhledávání STPL a servisních míst (voda ,záchod) používáme tyto aplikace: 

Katalog ACSI CampingCard a Stellplatzfuhrer, tento typ vyhledávání stání už nepoužíváme. 

20181230_093158

    Dále aplikaci: https://park4night.com/ 

P4nigth

    Máme koupenou online verzi vždy na jeden rok za 9.9 Eur

   Dále používáme aplikaci Campercontact : 

https://www.campercontact.com/en

Campercontact

 Další aplikace je  Campingcar infos: 

https://www.campingcar-infos.com/

Campingcar-infos

A jak to vypadá v praxi??

Mám puštěné obě navigace najednou Zenec ve předu a za mnou na stole mám notebook na který vidím přes zpětné zrcátko. Proč tak složitě? Zatím máme denní průměr 65 km a jedeme po cestách necestách na místa, kde kolikrát vede jen stezka, ale vždy po cestách, kde je vjezd povolen. I při sebelepším nastavení navigace se stane, že je ještě třeba používat i svoji navigaci v hlavě. Často je i úsměvná situace, že jedna chce doleva druhá doprava a cesta vede jen rovně. Tady rozhodne intuice a zkušenosti.

Pro nás je důležité dobře a přesně naplánovat trasu jako celek. Tedy na deset let, potom na každou trasu zvlášť. A nedůležitější je plánování na další den, aby dojezd do cíle byl dojezdem, a ne kroužením po okolí, než najdu místo na zaparkování, na kterém bude: Povolené parkování – Bezpečné – Pěkné – Zdarma – Pokud možno s připojením na internet.

     A proč toto vše dělat a dodržovat??  Jsem zvyklý, že každý kilometr, který ujedeme zbytečně je drahý. Podotýkám znovu pro nás, neboť my jedeme deset let a každý den. Což je 3650 dní a kdybychom jen 1000x najeli zbytečně 10 km tak je to 10 000 km, jedna výměna oleje navíc, o 10 % ojeté pneumatiky a nafty za 28 000 Kč.  Toto samozřejmě neplatí, když jede člověk na vytouženou dovolenou po ročním pracovním vytížení.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ