Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 17.06.2019

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady dnes jsme20.1.2015 Canakkale

Dopoledne opouštíme Cardak. Ještě jsem počkala na pana rybáře, abych se koukla, kolik ryb dneska přivezl. Opět to byla dost špatné a nedělám si iluze o zbohatnutí lovem ryb. Doplnili jsme ještě pitnou vodu do nádrže a jedeme směr Canakkale.

To už bude poslední zastávka před Trójou. V Canacale musíme dokoupit jídlo a nějakou zeleninu. Těším se, jestli budeme mít štěstí na trh. Tam je přeci jenom ovoce a zelenina čerstvá a laciná. Ještě se chystám dokoupit na trhu med. Výborný, z našich luhů a hájů, který jsem dostala darem na cestu, si dáváme skoro každé ráno k snídani na chleba a v obchodě je pekelně drahý. Všimla jsem si, že na trhu, domácí se dá sehnat levněji. Cestou jsme potkali jeden maličký trh. Nic moc. Ovšem Canakkale nás překvapilo. Je to velké město,  i když na mapě to tak nevypadalo.

Je tady i parádní Trojský kůň a velká replika Tróje, jak asi mohla vypadat podle vykopávek.

Hezká pozvánka na návštěvu. Trója je odtud 34 km a tak tam zítra už konečně dojedeme.

 Byli jsme se hlavně zeptat na trajekt. Stojí jen 15 TL , takže se sem z Tróje vrátíme a přeplavíme se odtud. Canakkale je tak jako všechny přímořské města krásné,  luxusní s moderní a novou výstavbou a taky děsivě chudé.

Na naší potulce městem jsme zabrousili do čtvrti, kam bych se sama neodvážila. Kdybych tady pověsila své prádlo, tak by to nikoho ani nepřekvapilo.

Tady viselo všude a zase neskutečný bordel

a špína

a o pár ulic dál, krásná pěší zóna plná zlatnictví a luxusních obchodů, plných kaváren a restaurací. 

 A také restaurace, která k našemu údivu měla nad vchodem prastatou českou motorku Jawa. 

 Dnešní trasa je 40 km

 5-cardak-canakkale-20-1-2015-ujeto-40km

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ