Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 21.01.2019

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady dnes jsme12.8.2017 Smilka - D

Kultury už bylo dost a dost a dneska a zítra ke slovu přijde příroda a štrapáce, jak jinak, do kopce. Jsme v krásné krajinné oblasti Saské Švýcarsko se svojí skalní formací Bastei.

Držíme se údolí Labe, a to je samo o sobě překrásné. Je tady jedna velmi parádní trasa a my si z ní vybíráme jen jednu část a tou je cesta z Drážďan do Pirny a tam se uhne na Lohmen a za chvíli jsme na ohromném parkovišti na Bestei.

Bohužel, nedá se cestou nikde jinde zaparkovat než na placeném parkovišti, ale za to máme parádním stání, kde jsou toalety a spousta zeleně. Denní stání je za 5 eur pro bydlíky.

Jdeme do skal, do mírného kopce skoro 4 km a kdo by nemohl a nebo nechtěl celou cestu ujít, funguje tady skvělý kyvadlový autobus za 1,5 Eur jedna cesta nebo 2 Eura tam a zpět.

Nicméně, cesta nahoru je příjemná, vede lesem a je to moc pěkná procházka. Až nahoře vidíme, co je tu lidí a že jsou prázdniny v plném proudu.

Vzdušné lávky, kam míří všichni z dálky připomínají Čínskou zeď, ale všichni se sem tak nějak pohodlně vejdou a tím, jak návštěvníci průběžně přicházejí a odcházejí, dav se rozmělní.

Za zvláštní vstupné je ještě k vidění skalní město.

Platíme další 3 eur na osobu a jdeme si prohlédnout, jak tu dříve bylo pár chaloupek a obydlí.

Samozřejmě, výhledy jsou parádní, jen kdyby bylo více sluníčka.

Pískovcové útesy a skály se vypínají až 300 m nad Labem, které je pod námi opravdu hodně hluboko. Spousta soukromých motorových lodí, vodáků a výletních parníků, to je dneska na pořadu dne.

Vody je v Labi dost a dost a jak tak koukáme, ohromné parníky plné turistů tady nemají nejmenší problém.

Mimochodem, kdo by měl chuť a náladu, tak na našem nočním stání, na větším parkovišti pro bydlíky, STPL zdarma a hned vedle nás byl pro lodě pohodlný betonový vstup do vody, nebo jak by se to řeklo.

Zkrátka, pohodlně by se tam dalo zajet s vlekem a s lodí až do vody.  To jen pro informaci a souřadnice s fotkou místa má Zdenda na včerejší parkovací kartě.

Při odjezdu záhadně platíme jen 3 eur jako osobáci. Tady to funguje tak, že při vjezdu nám u závory vyjede parkovací kartička, tu při odjezdu vsuneme do kasy a tam se nám ukáže cena, kterou je nutno zaplatit.

Osobáci tu platí 3 eur a bydlíci 5. Automat nám ukázal jen ty tři eur, nedohadujeme a platíme. Při výjezdu se kartička opět strčí do automatu u závory a jsme vypuštěni.

My jedeme dál směrem na Bad Schandau a parkujeme vlastně pár metrů před hranicemi. Parkoviště je sice hrazené, opět 3 eur na 24 h, ale automat je rozbitý, čehož samozřejmě všichni využili.

My jsme tu na noc téměř osiřeli. Veliké parkoviště pro bydlíky je nějakých 2,5km od nás směrem do vnitrozemí, ale tady je nám dobře, tak proč někam jet dál.

Dnešní trasa je: 34 km

| přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ