Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 29.11.2020

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady dnes jsme 26.12.2018 Sausset les Pins - Francie

Situace na palubě se poněkud zklidňuje a to je dobře. Uběhlo pár dnů, slzavé údolí už není tak časté a my se pomaličku dostáváme do normálu.

Pár slovy se vrátím k tomu, co se nám stalo a co by nedej bože mohlo potkat i jiné. Tak nechť je pár příštích následujících řádek varováním pro jiné cestovatele. Pokusím se popsat chyby, jichž jsme se dopustili.

První chybou bylo, že jsme se spolehli na aplikaci park4night, kde na tomto nádherném místě spalo mnoho cestovatelů a veskrze a jednoznačně místo doporučovali. My jsme měli toto místo vybrané i dříve, ale recenze nás utvrdili v tom, že je to místo dobré, bezpečné a příjemné. První, co nás mělo varovat a odradit, byla cedule zákaz stanování a obytkám na vjezdu do oblasti.

Pc210197

K útesu vede jediná silnice kudy se tam dá dojet a zákazová značka mluvila zcela jasně. Ovšem recenze mluvili o tom, že je stání policií tolerováno. My jsme chtěli přespat jen jednu noc a odjet, s tím, že se opravdu může policie objevit, může nás vyhodit a pro ten případ jsme měli připravenou omluvu, sypání si popele na hlavu a byli jsme připravený okamžitě odjet. Jak je vidět, tak na parkovišti jsme zůstali nakonec pouze s rybáři, kteří chytali hned pod námi a pak úplně sami.

Pc210238

Vše proběhlo v klidu, nikdo nepřijel, nikdo nás nevyháněl a nikdo nás neobtěžoval. S vědomím, že jsme ve velmi nebezpečné oblasti, sice na okraji Marseille, ale přeci jenom stále v Marseille, chtěli jsme po obědě odjet na jiné vytipované místo bez zákazu. Nádherný den, který nás zlákal na kratičkou procházku, jen na pár minut. A tady jsme udělali druhou chybu. Vždy, když odcházíme od auta, tak uklízíme počítače a mojí čtečku do meziprostoru, že při rychlé akci zloděj nemá čas skrýš najít. Bohužel, tentokrát jsme si řekli, „vždyť jdeme jen na chvíli, auto máme pod dohledem a na dohled, tak honem jdeme“ a zkrátka, neuklízeli jsme. Kvůli pár minutám, přeci nebudeme dělat manévry. Chyba, která se nám velmi rychle vymstila. Je potřeba dělat uklízecí manévry i kvůli pár minutám. Bohužel, je to tak. Ukolébáni dlouhou dobou, kdy jsme byli v klidu, kdy nás nikdo nenapadl a kdy jsme se spolehli na naše zabezpečení, jsme úklid při odchodu podcenili. Řekla bych, že jsme byli okamžitě potrestáni. Auto jsme vlastně ztratili z dohledu jen na pár minut a jak se domníváme, zloděj seděl v autě a čekal na příležitost. Ta mohla a nemusela přijít, ovšem, jeho čekání bylo vrchovatě odměněno. I kdybychom na auto stále koukali, tak stejně bychom zloděje neviděli, protože on k nám vlezl z odvrácené strany.

Nikdy se nedozvíme, kolik ty naše mříže odradili lapků, ale jsme přesvědčeni, že pokud se zloděj rozhodne a je to profík, tak ho nic nezastaví.

Přejeli jsme tedy k McDonald, jak jsem psala níže a dva dny jsme oživovali počítač, který sebou vezeme jako rezervu. Ještě, že alespoň ten máme a nejsme odříznutý úplně od světa. Je to sice ten nejlevnější na trhu, ale je a pro tuto chvíli jsme za něj přešťastný.

Vánoce jsou svátky klidu, ale u nás tentokrát proběhly ve velmi smutné atmosféře. Od rána mi tečou slzy, ale Zdenda je mi velikou oporou a snaží se zmírnit mojí zoufalou náladu. 

Nakonec jsem se vybičovala a udělala bramborový salát a řízky. Od odpoledne se koukáme na pohádky.

Zůstali nám pevné disky, kde máme postahované filmy a právě spoustu pohádek.

Takže je to tradičně Anděl na horách, Popelka a Císařův pekař, oba dva díly a jsme už trochu v pohodě.

Včera jsme se vrhli do správky a úklidu. Dohodli jsme se, že okno měnit nebudeme, protože nejspíše to nebyla na naší cestě poslední návštěva a naštěstí,

okno je funkční a je potřeba přilepit několik ulámaných dílů.

Ulomenou kličku od okna jsme vyměnili, posloužilo nám střešní okno nad sedadly řidiče,

kde jsou kličky čtyři a to okno otevíráme minimálně. Kličku Zdenda slepil, ale přeci jenom, bude vyžadovat opatrnější zacházení.

Zdenda se s oknem lepil celý den, bylo potřeba ho pečlivě přilepit a zespoda nalaminovat.

To vše bude ještě vybroušeno a nakonec zakryto černou páskou.

Opravil, narovnal mříže a vyměnil jeden profil za nový, naštěstí má jeden v rezervě.

Odpoledne už máme vše v původním stavu.

Pc260008

 Já jsem dozdobila okno, jako by se nic nestalo.

Pravda, výzdoba je poněkud chudší, než byla ta původní, ale ten debil zlodějský mi rozbil několik ozdobiček.

A zatím co Zdenda napravuje škody, já jsem se vrhla na velký úklid. Jako bych tím vytíral, vymeta a čistila špínu po zloději. Je potřeba odněkud začít a nějak se hodit zase do normálu. Nemohu jen sedět a brečet.

Je pravda, že mnohým lidem nezbude nic, jen ty oči pro pláč. Mnohým lidem ukradli auto, komplet, nebo je vyloženě vystěhovali, že jim nezůstali ani peřinky, tak to my můžeme na druhou stranu mluvit o štěstí.

Taky nás ohromně potěšila reakce lidí na našem FB, kam Zdenda dává pravidelně kratičké příspěvky o průběhu naší cesty. Pokud by měl někdo zájem, tady je naše FB adresa https://www.facebook.com/zdenek.janacek.77 ,je tam skoro stovka přání, abychom se nevzdávali a abychom to naštvání, beznaděj, bezmoc co nejrychleji překonali. To nás potěšilo ohromně, kolik lidí nás sleduje a kolik lidí nám přeje jen to nejlepší, řekla bych, že to byl ten nejkrásnější dárek, který jsme mohli dostat.

Obloukem jsem se dostala k tomu, o co bychom rádi požádali ty, kteří nás čtou. Nechceme nic zadarmo a nechceme posílat žádné peníze, nebylo by to správné. Nějaké rezervy máme, nějaké penízky ještě našetříme a ty použijeme na nákup třeba i starších přístrojů. A zde je naše prosba, pokud někdo máte doma notebook, který je starší a leží Vám ve skříni, nebo telefon, nebo starší čtečku, která je použitelná, rádi bychom to odkoupili. Sami jsme se takto zbavovali v době nedávné přístrojů, které jsme měli starší, do bazaru se nám je za pár korun dávat nechtělo a my přístroje darovali a slouží dodnes, ale my zadarmo opravdu nic nechceme. Je možné, že jste byli na Vánoce obdarováni novým přístrojem a starý skončil v šupleti. Pokud by Vám něco takového už doma překáželo, napište nám na imejl co bychom mohli odkoupit, pokud možno i nějaké parametry nebo jen fotku a hlavně, cenu, za kterou by jste se přístroje rádi zbavili bydlikemevropou@seznam.cz Poštovné samozřejmě uhradíme, v Praze máme rodinu, dceru s partnerem, kteří budou za námi 15. ledna po přátelích posílat co budeme potřebovat. S přáteli, Karlem a Jaruškou se setkáme někde ve Francii, okolo 15. ledna, už na naší cestě zpět, jinak dokoupíme chybějící v Alze a až přijedeme, tak ještě oběhneme nějaké bazary, což bude koncem dubna. Jinak veškerá spojení jsou i zde na stránkách.

A mohu pokračovat. Dneska přesuneme na další místo, které máme vytipované na Silvestra. Bohužel, pořád se motáme v okolí Marseille, ale tak jsme to měli naplánované.

Jen asi na nějaké procházky po útesech si nechám na nějakou dobu zajít chuť.

Teď stojíme na oficiálním STLP, který je v rekonstrukci a bohužel, avizovaná voda není a jak je vidět, tak hned tak nebude. Už dlouho jsme netankovali, tak musíme najít nějaké stání s vodou. Uvidíme, jak budeme úspěšný, ale Zdenda je šikulka.

Přeji všem krásné svátky.

 

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ