Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 03.03. 2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady dnes jsme 6.10.2018 Celle Ligure - Itálie

Včera jsme měli takový malý servisní den. Stojíme u IKEA a protože máme volný internet a opět potřebujeme leccos udělat na počítačích a hlavně, je vcelku dost ošklivo, tak zůstáváme stát na místě a doděláváme si vše, co je potřeba.

Pa050002

Zdenda si aspoň v klidu uložil fotky do našich různých úložišť a mimo jiné jsme se rozhodli, stáhnout a uhradit aplikaci park4night - camping car et van.

Mapa

Teď se pohybujeme v oblasti, kde je velmi obtížné najít slušné místo na parkování bez placení. Kempy jsou samozřejmě k dispozici, ale pro nás jsou dost drahé. My si jednoduše nemůžeme dovolit platit, byť malé částky. Jsme přeci jenom delší dobu na cestě a musíme počítat, každé ušetřené euro je dobré.

 Park-4-n

Takže, zaplatili jsme 9,90 eur na rok a učíme se tuto aplikaci používat. Dobré je, že se dá velmi jednoduše nastavit co hledáme a pokud si najdeme nějaké pro nás vhodné místo, tak v recenzích si můžeme přečíst, jak se na daném místě kolegům líbilo.

Park-4

Samozřejmě, hodnocení místa je velmi subjektivní, ale taková malá nápověda to je. Každopádně, je to další pomůcka, jak najít slušné místo na noc. Bohužel, vše je v angličtině, ale opravdu stačí pár slovíček a za pomocí slovníčku se aplikace dá vcelku zvládnout. Jen je potřeba přihlásit se, uhradit a pokud nejsme připojený na internetu, je ještě k dispozici a ke stažení mapa offline - tedy, bez internetu, kde je vše včetně recenzí. 

Pa060027

My už dneska jedeme dál směrem na Savonu a dál na San Remo.

Pa060045

Bohužel, prší a tak cestování je spíše jen o přesunu z místa A na místo B.

Pa060037

A protože se vcelku nic moc neudálo, tak se mohu alespoň pochlubit novou vymožeností do kuchyně a tou je údajně jedinečná a zázračná podložka na odkapávání nádobí. Kdesi jsem už o ní četla, že je vhodná na odkapávání nádobí do malé kuchyně. Nevím jak to řeší ostatní kuchařinky, ale já vždy když umyji nádobí, tak jednotlivé kusy pokládám na utěrku a hned utírám. Jenže, utěrka je samozřejmě mokrá a pro další použití nevhodná.

Pa060072

Tak toto vypadá docela příjemně, akorát se mi to vejde na krycí skla, a i do menší kuchyňky by se to na délku pohodlně vešlo. Jen jsem řešila, kam jí věšet po použití. Zatím jsem vymyslela jen jedno, na kolíček ji mám pověšenou ve sprchovém koutě na sprchové hadici. Je ve vzduchu a schne.

Pa060083

Jsem docela zvědavá, jak dlouho bude v použitelném stavu. Zatím jí používám jen pár dnů a zdá se, že za 3 eur to bude skvělé řešení na odkládání umytého nádobí. No, uvidíme.

Pa060066

Ještě jsem dneska pekla cestovní koláč. Cestovní pro to, že ho peču za jízdy, než jsme dojeli do místa určení, mám upečeno.

Pa060007

Opět sem přidávám další velmi jednoduchý recept na jablečný koláč a tím zdravím všechny kuchařinky na cestách i ty, které jsou už doma.

Pa060009

Potřebujeme jen mísu na těsto, vařečku, prkénko, nůž a něco na pečení. Přiměřeně mouky (necelé půl kilo) mám jenom hladkou + velký panák oleje nebo tuku na pečení (to je jedno), + 1 vejce + špetka sole + vanilkový cukr + normální cukr (přiměřeně)

Pa060014

+ rozinky + ořechy + skořicový cukr + vodu nebo mléko tak cca 1/3 l + jablíčka nakrájený na plátky i s kůrou (škoda je okrajovat) + drobenku na posyp, a to je vše.

 Pa060016

Co nemáme, vynecháme (samozřejmě, kromě základu).

Pa060017

Pečeme 20 min pod alobalem, 10 min na barvu a dobrota na výlet nebo jen ke kávě je hotová.

Pa060019

Přeji všem kuchařinkám úspěšné pečení a dobrou chuť.

Pa060055

A zatím co se nám za jízdy pekl výborný koláč, my se přesunuli do městečka Celle Ligure,

Pa060065

kde jsme si nejdříve stoupli na molo a kde si Zdenda zarybařil.

Pa060063

Prohlédli jsme si úžasný přístav plný ohromných soukromých lodí, podívali a prošli se po nábřeží a pak jsme odjeli na stání pro bydlíky kousek nad městem.

Pa060070

Klidná a pohodová noc.

Pa060080

Zítra to bude asi maličko složitější, přesuneme se do Savony, kterou bychom si rádi prohlédli.

Dnešní trasa je: 37 km

Janov-celle-ligure-06-10-2018-ujeto-37-km

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ