Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 03.03. 2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady dnes jsme 7.10.2018 Savona - Itálie

Spíme kousek nad Savonou… a na prohlídku města jedeme kousek za staré město, kde je docela slušné stání.

Kola si nebereme, máme to kousek, a tak nějak ani moc nepředpokládáme, že se v městě nějak déle zdržíme.

Savona má mít podle průvodce „půvabné středověké centrum“, ale to asi bylo půvabné ve středověku, těsně když se postavilo.

Dneska je to směsice moderní a staré výstavby, která mě osobně nijak valně nenadchla.

Prošli jsme si přístav,

viděli tři poslední strážní věže,

prošli pevnost nad mořem a můžeme jet v klidu dál.

Hezká je cesta do a ze Savony. Napojujeme se už na pobřežní silnici, která je vysoko nad mořem a je opět úchvatná.

Tak nějak jsme vůbec nepočítali s tím, že budeme v Savoně spát, ale prošli jsme si celou pobřežní promenádu a objevili jedno maličké, zastrčené parkoviště, kde už stojí dva bydlíci.

Zkusili jsme tam najet a kupodivu jsme se vešli. Během chviličky je parkoviště zcela plné a přijet o pár minut později, měli bychom smůlu a vrátili bychom se na naše noční stání.

Tam se nám stala hezoučká příhoda. Ohromné parkoviště, kde jsme stáli na dnešní den je oficiální STLP pro obytná auta. Je tam, ale i mnoho parkovacích míst pro osobní auta.

Pa060070_2

Protože je to celé z kopce a obytky, které přijeli před námi zabraly už ty nejrovnější, nebo, jakš takš rovná místa, stoupli jsme si hodně stranou, trochu rovněji, ale na místa už pro auta. Nicméně, podotýkám, že se na parkoviště vejde minimálně sto osobních aut a takových 20 obytek.

Pa060080_2

Na celém parkovišti bylo ráno jedno, jediné auto a přesto místní policie, která ráno přijela na kontrolu, nejenže si zapisovala čísla všech aut, ale nám velice slušně sdělili, že stojíme špatně a že tady není naše místo. Sdělila jsem jim, že po snídani odjíždíme, omluvila se a byli spokojený. Než jsme si to vyříkali, tak i to jediné auto odjelo a celé ohromné parkoviště zelo prázdnotou. Takže i tady se dodržuje značení.

Dnešní trasa je: 19 km

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ