Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 21 .04. 2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady dnes jsme 3.5.2021 Praha - Olomouc - Česko

Týden uběhl jako voda a my jsme začali vyřizovat a zařizovat vše potřebné co už jsme měli dávno naplánované.

P4246269

Určitě nejdůležitější je naše vnučka Timiška, ale nejdříve jsme pomohli zasázet brambory u sestřenky.

P4246275

Akce, která se naštěstí díky počasí podařila na jedničku a my jsme alespoň přiložili ruku k dílu, protože vždy dostaneme na cestu výborné české brambory, to abychom věděli a později zjistili, že ty domácí, české, jsou stejně nejlepší.

P4246277

Zároveň jsem si pokecala se slepicemi a zjistila, že nejsou tak tupé, jak jsem si myslela, přesně vědí, že v ruce skrývám nějakou dobrotu. 

P4246297

A hlavně, mají vynikající vajíčka.

  Zdenda byl u lékařky na vyšetření s nohou, která ho tak příšerně potrápila. Prodělal rentgen a jak to vypadá a podle všech příznaků se asi skutečně jednalo o silné namožení. Je taky možné, že někde tenkrát špatně šlápl, natáhl si šlachu, sval, úpon a ani o tom hned nevěděl. Hlavní příznaky vnitřního zánětu žil neměl, a to je důležité. Noha nebyla oteklá, neměl v ní horkost a ani zarudlá místa. Takže bude asi lepší při předpokládané větší námaze nohu bandážovat alespoň obinadlem.

P4246270

No a já si konečně vyřizuji ten můj slavný předdůchod. Trošku se mi to celé zkomplikovalo, jednak díky chybě v zákonu, protože ženy do roku narození 1965 jsou v tomto systému brány jako muž a samozřejmě bezdětný, takže Zdenda už do předdůchodu vstoupil před rokem a půl a já mohu až nyní. Další komplikací je, převod naspořených prostředků z Komerční banky do České spořitelny, kam jsem se rozhodla přejít. S Komerční bankou byla zoufalá komunikace a v České spořitelně jsme měli štěstí na paní, která této problematice rozumí a ví, jak a co se má udělat.

 P4246267

Naše Timiška je zlatíčko. Poctivě hlídáme, Zdenda jako správný dědeček připevnil houpačku a pomáhá na pískovišti s bábovkami. Zkrátka, snažíme se alespoň trochu dohnat ztracený společný čas. Další hlídání je už naplánované.

P4306305

V pátek jsme zajeli na náplavku do Braníka, kde jsme se setkali s kolegou, se kterým se už dlouho známe. Parádní večer a povídání dlouho do noci. Klasika. Mirek si sám přestavuje vestavbu a teď už je ve fázi dokončovacích úprav třetí verze. Ale faktem je, že ho předělávání, budování a vymýšlení všelijakých vychytávek ohromně baví.

P4306304

Zároveň jsme rozebírali momentální situaci kolem zvýšeného počtu karavanistů v Čechách s jak to bude do budoucna nejen se stáním, ale jak na to budou reagovat města, kempy a hlavně lidé, kteří karavan nebo obytné auto nemají a my jim samozřejmě zabíráme místo. Zajímavá myšlenka je, kolik vlastně stojí, nebo, na kolik vlastně vyjde jedna noc v obytném autě, ať už ve vestavbě nebo v klasice.

P5016311

Ale jsou to velmi jednoduché počty. Cenu auta a všech doplňků vydělíme počtem strávených nocí a výsledek je většinou ohromující. I u nás, i když jsme 6,5 roků na cestě je to velmi vysoká částka za jednu strávenou noc. A pak je na zváženou, jestli se obytné auto vůbec vyplatí lidem, kteří nemají moc času a obytku si pořídili vlastně jen na dovolené a sem tam nějaký výlet. Když k tomu ještě přihodíme cenu kempovného nebo cenu placeného stání, tak si osobně myslím, že ubytování v apartmánu vyjde mnohem laciněji. Samozřejmě, je to o tom, že se v pátek rozhodnu a jedu, nemusím nic dopředu objednávat, plánovat. Jakási svoboda tu určitě je, ale stejně v létě si musím místo v kempu dopředu objednat, zrovna tak si musím objednat místo na pozemcích, které se dneska nabízejí u soukromníků, ale stále je to vše za dost vysokou cenu s mnohdy velmi malou přidanou hodnotou. Naštěstí jsou ještě stále země, kde se dá stát vyloženě na divoko, ale to také není pro každého. Spousta kolegů má obavy o bezpečnost, což plně chápu anebo potřebují a chtějí mít zázemí. A naštěstí, od nás na západ je ohromné množství stání pro obytná auta zdarma, která jsou sice mnohdy omezena časově, ale většinou je i na těchto stání základní servis jako je voda a možnost zbavit se odpadu.

 P5016309

Olomouc je město, kde mám už připravené nové kolo. Na víkend mám, díky Bohdanovi z prodejny zapůjčené totožné předváděcí kolo, a tak hned jedeme na první výlet.

P5016313

Ujeli jsme nádherných 16 km na Svatý kopeček a já si alespoň kolo maličko osahala. Rozdíl ve váze je ohromný. Už se dokážu rozjet do kopce, kolo se mnou nelomcuje a je mnohem lépe ovladatelné. Jsem vyloženě nadšená. Hlavně, co bylo pro mne dost důležité je, že se dá velmi jednoduše, lehce odepnout displej.

Strašně mi vždy vadilo, že my jsme měli displej přidělaný na pevno a já se vždy obávala, když jsme nechali kola třeba u kostela, že mi někdo jen tak z blbosti displej utrhne a zahodí do prvního odpadkového koše.

P5016317

Takže, je skvělé, že si mohu displej strčit do kapsy a od kola odejít. Úžasně se změnily jízdní vlastnosti kola. Pryč je těžkopádnost, mohutnost a tím, jak je baterka lehká a hlavně, jak jí mám uprostřed, tak mám z jízdy báječný pocit. Jen se teď musím naučit více používat přehazovačku a využívat různé režimy elektromotoru, což jsem dříve vůbec nemusela.

P5016323

Měli jsme jednak nesmírně silný motory, kilowattovou baterii, a tak nebylo co řešit. Když bylo nejhůře, pomohla jsem si páčkou jakoby plynem, ale to vše bylo zaplaceno poměrně vysokou váhou dodaného motoru a baterky. Samozřejmě, opět jsem šla do verze nízkého nástupu, protože jsem na to zvyklá a co si budeme povídat, je to mnohem pohodlnější. Ano, je to krasavec.

P5016310

V pondělí vrátíme zkušební kolo koupíme nové, které bude už jen moje. Ještě musím vymyslet jméno.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ