int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo nás29.1.2023 Mazaron - Murcie - Španělsko

 Právě z Mazaronu vede další cyklostezka Vía Verde, kterou bychom si rádi projeli.

Img_1447

Stání u hřbitova je úžasné. Dalo by se říct, je tu klid jako v hrobě, ale vážně, je to příjemné, pohodové, poklidné stání na jednu, dvě noci.

P1290001

Včera jsem ukázala, jak je důležité mít na večerní stání dopředu vybrané místo a pak ještě mít nějaké záložní místo jako plán B a v hodně frekventovaných oblastech plán C a D. A i to je někdy málo.

P1290017

Parkoviště, veliké parkoviště, kde jsme mohli pohodlně stát ještě před 14 dny se změnilo k nepoznání. Vše je vyčištěno, uklizeno a samozřejmě za zavřenou bránou. Není vůbec výjimkou, že se po pár měsících osvědčené parkoviště ztratí pod připravovanou stavbou obytného domu, hotelu a tak podobně. Takže, když jedeme na parkoviště bez záložního plánu, už je večer a my najednou nemáme kde přespat a pak obvykle nastávají problémy.

P1290016

Hlavně, můžeme přehlédnout značku třeba jen se zákazem stání, nebo objevíme příjemné parkoviště, téměř prázdné a vtipně přehlédneme oznamující ceduli o trhu, který se bude jako na potvoru zrovna zítra konat. I to už se nám několikrát stalo. Ale ne, že bychom ceduli přehlédli, jednoduše jsme si jí nevšimli. Žádný zákaz nikde není, a tak pohodlně s klidem v duši a s hřejivým pocitem, jaké že jsme to našli šikovné místo kde není skoro žádné auto a najednou po ránu začnou najíždět trhovci a rozbalovat své stánky. Je mylné se domnívat, že někdo přijde, zaklepe, že tam bude trh a že musíme odjet. Nic takového. V tu chvíli jsme považovaný taky za trhovce a pak nezbývá než počkat, až trh skončí, protože pokud prošvihneme chvíli, kdy se ještě z trhu dá odjet, tak pak už žádnou šanci na taktické vyklizení pozic nemáme.

 P1290010

Opět je krásný den, za což nestíhám tomu nahoře děkovat. Když se to tak vezme, tak za celý leden jsme měli akorát jeden den, který kompletně propršel a pak dva dny silného větru, která nás uvěznil v autě. Takže bych s čistým svědomím řekla, že tak pěkný leden jsme mnoho let neměli.

 P1290014

Vía Verde je opět stará železniční trasa, která nikdy nebyla dokončená. Opět měla za úkol, dopravit zboží směrem k moři, do přístavu, ale i když už byla vyměřená, zaměřená a práce už začaly, tak velmi rychle skončily.

P1290024

Nakonec tu zbylo torzo budoucí železnice, které chátralo a chátralo, až se trasy v rámci programu na zlepšení života obyvatel ujal stát a postupně tyto bývalé železnice přebudovává na nám už známé Vía Verde.  

 P1290023

Úsek La Pinilla-Mazarrón nedokončené železnice Cartagena-Águilas klesá a lemuje úpatí Sierra del Algarrobo,

P1290019

až dosáhne jasných barev hornického kopce San Cristóbal v blízkosti Mazarrón.

P1290024_2

Tato zelená stezka, Vía Verde byla upravená a financovaná Ministerstvem cestovního ruchu a kultury regionu Murcia.

 P1290012

V okruhu pěti kilometrů je celkem osm přírodních parků. Parádní výlet.

Odpoledne jsme přejeli do většího města Huerca na stání pro obytná auta, kde se mi teda vůbec, ale vůbec nelíbilo.

Img_1429.

Hlavně, sotva jsme přijeli, tak hned jsem měla konflikt s kolegyní z Německa. Začalo to tím, že jsme přijeli na veliké parkoviště kde už stála spousta obytných aut. Všechny stojí tak nějak v řadách vedle sebe. 

P1290027

Způsobně jsme se postavili do řady. My, Sedláčci vedle nás a dojel nás i Zdenda s Helou a i ti se vedle nás postavili do formace.

P1290044

No a bokem přímo před námi stojí obytka na štorc a my jí svítili do bočních oken. Než Zdenda stihl podložit kola, tak vyběhl pán s tím, ať to zhasneme, že jim svítíme do auta. Pominu, že jsme s podložením kol nijak neotáleli, že si mohli zatáhnout rolety, ale rychlost, s jakou jsme byli umravněni mě udivila a pak paní, která seděla na sedačce řidiče stále a pořád sledovala, co děláme.

P1290047

Neomaleně zírala do našeho auta a asi komentovala a s manželem probírala co jsme to za lidi. Tak jsem jí posunkem zase umravnila já, co jako má za problém až vztekle zatáhla záclonu, což mohli udělat hned. No, nejsou všichni na cestách příjemní.

Zítra pojedeme na další výlet na kolech, ale tentokrát jen se Zdendou a Helou.

Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz. 

Dnešní trasa je: 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ