Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Perigueux - Francie

  15.10.2020

  Francie

  „Vláda od 17. 10. opětovně vyhlásila sanitární nouzový stav a prezident Macron oznámil, že v 9 oblastech (Paříž a celý region Ile-de-France, Grenoble, Lille, Lyon, Aix-Marseille, Montpellier, Toulouse, Rouen a Saint-Etienne) je zavedeno od 17.10.2020, po dobu nejméně 4 týdnů, striktní omezení vycházení mezi 21 h a 6 h. Vycházení bude umožněno pouze v odůvodněných případech (př. zaměstnání či naléhavá zdravotní situace). Pohyb mezi regiony omezen není. Na celém území platí pokyn k dodržování základních hygienických pravidel (rozestupy, mytí rukou, roušky, pravidelné větrání vnitřních prostor) a tzv. pravidlo 6 osob na veřejnosti i v soukromí (maximální počet osob kolem stolu v restauraci, velikost skupiny ve veřejném prostoru, doporučený max. počet účastníků soukromých oslav a setkání).“

   Meymac

  Pa151292

  Když k tomu přihodím varování všech našich lékařů a samozřejmě i moje rostoucí obavy, dlouhý rozhovor s Tomášem, naším přítelem plicním lékařem a primářem, který nám vyloženě vyhudral do jakéže eskapády se to chceme pustit, tak jsme se nakonec rozhodli, že dlouho plánovanou návštěvu Kláry odpískáme.

  Pa151295

  Vezeme s sebou dárečky pro děti, Andulka poslala taky pár drobností a my si to sebou vše povezeme do jara, kdy snad bude situace lepší a my se v Lyonu na pár dnů zastavíme a potěšíme se s dětmi a s Klárou.

  Pa151314

  Bohužel, situace se mění každým dnem a nemá cenu si hrát na hrdiny a pravda, asi jsem i maličko propadla všeobecnému zmatku a obavám. Asi tak nějak.

  Pa151299

  S novou situací se nám poněkud změnily plány do budoucna. Vlastně, oni se až tak nezměnily, ale Zdenda musí přepracovat plán cesty, kdy vlastně pojedeme rovnou k pobřeží a podél oceánu se budeme pomalu sunout k Portugalsku, kde strávíme zimu.

  Pa151307

  Naštěstí si sebou vezu průvodce Portugalskem, a protože je to země, kterou jsme samozřejmě měli v plánu projet, tak nám to vlastně až tak s plány nezamíchá.

  Pa151310

  Dneska jsme tankovali plyn za příšerných 0.739 centů a to jsme stanici s nejlevnějším plynem hodně hledali. Naftu jsme tankovali za 1.192 eur. Tady bych všem cestovatelům doporučila aplikaci do telefonu na vyhledávání čerpacích stanic, kde si zadáme, jestli nás zajímá plyn, benzín nebo nafta, navolíme okruh kilometrů od naší pozice a hned nám vyjede přehled benzínek s cenami.

  Pa151359

  Dokonce v některých zemích nám vyjede i graf, jak se pohybují ceny v rámci dne. To je hodně zajímavé, někdy je rozdíl v průběhu den i 30 centů!

  Pa151363

  Jedeme dál směrem na starobylé město Périgueux, kde budeme spát, ale míjíme městečko Brive la Gaillarde, které je naprosto úžasné.

  Pa151361

  Tolik se nám líbil pohled přes řeku, že Zdenda otočil a jedeme zpět. Jen na pár fotek, které sice díky nízké oblačnosti za mnoho nestojí, ale i tak je to tu nádherné. Něco podobného bude v cílovém městě.

   Pa151369

  Rozhodně bych všem cestovatelům tuto oblast, která je v průvodci uvedená jako oblast jižní Francie – Dordogne, Limousin a Lot doporučila na projetí mimo dálnici.

  Pa120819

  Samozřejmě, je to mnohem pomalejší cesta, ale zase vidíme hluboké lesy plné dubů buků a mohutných smrků. Vidíme spoustu naprosto úžasných statků, které jsou osamocené kdesi na stráních.

  Pa141062

  Všude jsou pastviny, kde se spokojeně pase množství chundelatých krav s telátky u sebe. To je asi to nejkrásnější.

  Pa120814

  Ve stádu, ať už je velké nebo malé je vždy několik telátek, buď maličkých, nebo už větších, ale vždy jsou vedle matky, která je vodí po pastvě.

  Pa141190

  Krávy jsou čisté, pěkně vypasené. Samozřejmě, jako Pražačka nejsem odbornice na chov domácího skotu, připravuji se na chov domácích slepic, zatím teoreticky, a to si myslím, bude moje nejvyšší meta, ale i jako neznalec vidím zkrátka pěkné krávy.

  Pa151371

  Jeden by řekl, že tu není žádný velký průmysl, žádné stěžejní turistické zájmy, a tak bude tato oblast hodně chudá a nehezká co se vesnic týká.

  Pa120799

  Ovšem opak je pravdou. Vesnice jsou opečovávané a domy povětšinou jako ze škatulky.

  Pa151372

  Jen bychom přivítali jinou barvu domů než šedou, okrovou, béžovou, bílou, zkrátka trochu barev, barviček.

  Pa120802

  Protože jinak jsou všechny vesnice strašně moc nevýrazné a trocha vybočení z standartu by neškodila.

  Pa141189

  Někdy nám to připadá až tak, že je tady šedá barva na domech povinná. Občas nějaký rebel vybočí z řady a dům je maličko pestřejší, ale jsou to velké výjimky.

  Pa151375

  Zítra si půjdeme prohlédnout starobylé město Périgueux. Parkujeme kousek od historického centra na velkém parkovišti. Opět nám pomohla aplikace Park4night.

   Dnešní trasa je: 158 km 

   Meymac-perigueux-15-10-2020-ujeto-158-km

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ