Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Dune du Pilat - Francie

  21.10.2020

  Tak celý včerejšek nám statečně propršel, ale dneska je po ránu azuro, tak uvidíme, jak nám ta modrá obloha dlouho vydrží. 

  Pa211899

  Jen na chvíli déšť ustal, vyrazili jsme na několikakilometrovou procházku, jen abychom si protáhli nohy, ale hned při té příležitosti jsme několikrát zmokli.

  Pa211904

  Na nějaký delší výlet nebylo ani pomyšlení. Máme před sebou hlavní atrakci oblasti Dune du Pilat. Tím a snad i díky tomu, že jsme už u oceánu se znatelně oteplilo. Sláva, nemusíme topit, jen večer si na chvíli zavlažíme, ale to spíše díky dešti.

  Pa211907

  Dune du Pilat je velkou atrakcí nejen pro tuto oblast, ale podle počtu aut, které jedou společně s námi na veliké parkoviště, je to atrakce pro velkou část Francie. Nebo aspoň mi to tak připadá.

  Pa211939

  Hlavně, od pondělí je ve školách v celé Francii 14 dnů prázdnin, a tak je samozřejmě spousta rodičů na dovolené s dětmi. Jinak by tady bylo poloprázdno.

  Pa211948

  Ovšem, velké překvapení je na parkovišti, které ještě před dvěma lety bylo zdarma a dalo se tu stát přes noc.

  Pa211920

  Tak, dneska se tu dá stát taky přes noc,

  Pa211964

  ale za poměrně vysoký poplatek.

  Pa211954

  Klasické brány a kartičky s kódem nás pustí dovnitř a ven. Parkoviště je opravdu ohromné, na několik stovek aut, ale být tu přes noc, no, nevím. Dobrou zprávou je, že půl hodiny je zdarma, takže pokud si to někdo nahrne na parkoviště s tím, že bude mí staré informace jako my, tak může beztrestně hned vyjet, což jsme také učinili.

  Pa211969

  Kousek dál, nějakých 300 m je divoké parkoviště v lese a tam jsme také stáli přes noc. Samozřejmě, s dalšími kolegy, kteří také buď jen přespali a ráno buď odjeli anebo šli na dunu.

  Pa211963

  Dune du Pilat je nejvyšší duna v Evropě s výškou 114 m. Je to stále se pohybující duna, dlouhá 3 km, která za se rok zvětší směrem na východ o 4,5m. Tak duna už spolkla spoustu lesního porostu, několik křižovatek, silnic, domků a hotel. Zkrátka, vše, co jí stojí v cestě. To je hodně zajímavé.

  Pa211946

   Při vstupu na cestu k duně je samozřejmě cedule s povinností mít roušku a skutečně, téměř všichni roušku mají. Jen samozřejmě malé děti a hrstka dospěláků, ale to jsou spíše lidi, kteří si jí buď zapomněli doma anebo jí jen na chvíli sundali.

  Pa211966

  Obecně, Francouzi jsou hodně disciplinovaný a pokud je něco zakázaného, tak to dodržují.

   Dnešní trasa je: 83 km 

  Lege-cap-ferret-dune-du-pilat-21-10-2020-ujeto-83-km

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ