Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Mimizan - Francie

  23.10.2020

  Před námi jsou krásná tři jezera a pokud to jenom trošku půjde,

  Pa232062

  rádi bychom u některého z nich zůstali, ale dostali jsme se do poněkud frekventované oblasti a tady to s parkovacími místy není až tak růžové.

  Pa232065

  Tak, bylo i hůř, mnohem hůř a zatím není na co si stěžovat. Jen holt občas hledání místa na noc je drobet náročnější. Jinak pro všechny, kteří uvažují o cestě do Francie, nevím, jaké jsou teď momentálně podmínky při vstupu, ale podle našich informací by neměl být žádný závažný problém.

  Pa232092

  Jediné, co bych doporučila je vyhnout se velkým městům, která jsou samozřejmě nejvíce rizikové, nákaza je na vzestupu a kde už platí noční zákaz vycházení jako je Paříž, Lyon, Marseille, viz můj příspěvek ze dne 15.10.2020. Nově nyní k tomu přistupují další regiony a jak je vidět, tak opatření postihlo 46 mil Francouzů. Pro další informace a i pro ostatní země chodíme zásadně sem https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/cestujeme_covid19.html Ministerstvo zahraničních věcí.

  Pa232115

  Dalším městečkem je pobřežní Mimizan, které je jako spousta jiných měst díky Svatojakubské pouti zapsané na seznam UNESCO, ale o tom bych napsala něco více až zítra.

  Pa232130

  Svatojakubská pouť je velmi zajímavá část naší historie a myslím, že si zaslouží vysvětlení, více řádků než jen shrnout v pár větách, že jsme opět na naší cestě protnuli cestu Svatojakubské pouti.

   Pa232134

  Naštěstí se počasí odpoledne maličko umoudřilo a my se mohli na chvíli projít podél pobřeží. Stejně jsme zmokli, ale to už tady je jaksi běžné.

  Pa232141

  Zítra má být krásně, podle předpovědi má být zítra jeden jediný den hezky a pak zase déšť a déšť. No, zatím to počasí nevypadá nijak vábně.

   Dnešní trasa je:  55 km

  Biscerrosse-mimizan-23-10-2020-ujeto-55-km

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ