Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Orio - Španělské Baskicko - Španělsko

  30.10.2020

  Já nevím, ale nějak mi to psaní cestopisu teď až tolik nejde. Ono je to asi taky tím, že nikam nechodíme a zdržujeme se vlastně jen u auta.

  Pa302703

  Do měst se nám moc nechce, do velkých vůbec a ty malé tu nejsou tak hezké, to asi až níž ve Španělsku. Chybí nám historické části městeček. Ze San Sebastianu jsme dojeli do městečka Orio, které je opět na břehu oceánu.

  Pa292650

  Moře je ohromně rozbouřené, ale máme první den krásně slunečno a vypadá to, že sluníčko na obloze dneska vydrží.

  Pa302718

  Jenže, místo čeho, abychom šli na nějakou dlouhou procházku, máme z hotelu internet, a tak sedíme v autě a doděláváme na počítačích vše co je potřeba a na co jsme nechtěli spotřebovávat náš internet. Zítra pojedeme na velký nákup, už dlouho jsme nebyli v potravinách a vše už mi tak nějak dochází.

  3-orio-30-10-2020

  Lednice začíná být průsvitná. Zdenda včera zkusil chytit nějakou rybku na gril, ale nebyl úspěšný. Zato dneska mám doma velkého rybáře.

  6-orio-30-10-2020

  Přinesl další 4 kousky ryby cefalů, které mají hodně podobnou chuť jako treska a hlavně! Jsou bez kostiček.

  5-orio-30-10-2020

  Pokud šikovně vyndáme jen páteřní kosti s páteří tak pak už je to čistá ryba, což mám ráda.

  Pa302726

  No a zatím co si Zdenda pěkně zarybařil, já jsem se po čase pustila do velkého úklidu. To znamená všechno ven, vyluxovat zákoutí a vytřít.

  Pa302721

  Vyklepat koberce, utřít všude prach, hlavně nahoře na roletkách. Hlavně věnuji péči toaletě, ale tu pucuji průběžně. Mám novou leštěnku na nábytek, tak jen doufám, že nebude dělat moc velké šmouhy.

  Pa302720

  Důležité je, vždy nějak a někam vyexpedovat Zdendu, pustit si k práci pěknou muziku a vrhnout se do práce. Jinak i sem už dorazil krásný podzim. Stromy shazují listí anebo ho ještě jen krásně zbarvují.

   Pa302716

  V potravinách jsem byla příjemně překvapená cenou snad všeho, jen jsem maličko očekávala levnější pomeranče. Ty se stále pohybují kolem 1,7 eur za kilo, ale jinak ceny celkem ujdou. Maso je tu příjemně laciné, zvláště kuřecí. Já tu kupuji takové ty žluťoučká kuřata nebo jen díly, stehna, za krásný 3 eura.

  Pa302708

  odliv

  Normální obyčejné, ale velké kuře je už za 2,5 eur. Krůtí maso je za příjemnou cenu a tak. Ceny napíšu podrobněji příště, dneska jsem byla poprvé na nákupu v Mercadona a pak jsme ještě pro porovnání cen zajeli do Lidl.

  Pa302719

  příliv

  Řekla bych, že tady jednoznačně ve výběru všeho a v poměru cen zvítězila Mercadona. Už se prakticky nevyplácí pro něco jezdit do Lidlu. Zelenina je všude dražší, asi tak jako u nás. Jinak, pohodička. 

  Video z dnešního dne, klikni na modrý odkaz. 

  Naše trasa je: 50 km

  Donostia-san-sebastian-orio-28-10-2020-ujeto-50-km

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ