Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 10.10.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesHledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Gautéguiz de Arteaga - Španělské Baskicko - Španělsko

  3.11.2020

  Dnešní den celý podle předpovědi proprší a je tomu skutečně tak. Pršelo celou noc a prší i celý den, teda, zatím je půlku, ale na nějaké valné zlepšení to opravdu nevypadá. Do večera se skutečně nic nezměnilo. Leje jako z konve celý den. Nicméně, alespoň se mohu pověnovat naší nynější situaci, která nevypadá nijak růžově.

  Předně, Zdenda se snažil nějakým způsobem dostat na pohřeb strejdy, ale lety jsou z velké části zrušené a ty co ještě fungují jsou neskutečně drahé. Máme nejbližší letiště v Bilbao a letenka tam a zpět by dneska vyšla na hodně peněz s tím, že vůbec není jisté, jestli letadlo opravdu odlítne. Mysleli jsme, že by mě Zdenda někde i s autem odložil a za tři, čtyři dny se k nám vrátil. Jedná se i o to, že tak jak zrušili můj jarní let z Malagy do Prahy a zpět za vnučkou, tak dodnes jsem nedostala kompenzaci. Vlastně dostala, ale v podobě prodloužené letenky, která mi je samozřejmě k prdu. Snažili jsme se z KIWI dostat vrácení peněz za letenku, byť s ponížením, ale marně. Bylo nám odpovězeno, že o kompenzaci rozhoduje letecká společnost a ta naše rozhodla, nevracet peníze, ale prodloužit letenku o rok. No, žádná sláva. Tak jsme nakonec zvolili variantu smutnit za strejdu na cestě a pokud se nám podaří dostat se do Compostely, tak tam v slavné Catedral de Santiago de Compostela strejdovi zapálíme velkou vzpomínkovou svíčku.

   Pb023047

  Tím se dostávám k situaci, jaká je ve Španělsku. No, není to žádná sláva. Zpřísňují se opatření a zatím to vypadá, že podle všeho bychom správně neměli cestovat jak po regionu, tak mezi regiony. Zde je odkaz na konzulární informace z Madridu.

   https://www.mzv.cz/madrid/cz/konzularni_informace/covid_19/aktualni_podminky_vstupu_na_uzemi.html

   Nicméně, je to podivné. Viz odkaz níže.

  „Je vyhlášen Stav alarmu

  Poslední aktualizace: 30. října 2020.

   Vláda schválila 25. října 2020 prohlásila výjimečný stav v na celém území daného státu , aby obsahoval šíření infekcí způsobených SARSCoV-2. Pro účely stavu poplachu je příslušným orgánem vláda národa. V každé autonomní komunitě nebo městě je předsednickým orgánem pověřený příslušný orgán.

   Stav alarmu skončí 9. listopadu 2020 v 00:00, aniž jsou dotčena případná prodloužení, která mohou být stanovena.

   Poznámka: Kongres schválil 29. října 2020 prodloužení poplachového stavu na dobu 6 měsíců do 00:00 hodin 9. května 2021.“  ( překlad google)

  Pb023048 

  Ano, stav poplachu bude trvat do 9. května 2021 !!!!!!! Ale dobrou zprávou je, že zatím nehodlají uzavřít lidi doma, tak jako na jaře, a hlavně, dali značnou pravomoc jednotlivým regionům k úpravám výjimek. Zkrátka, každý region může podle své konkrétní situace upravovat zákazy.

   Pb023044

  Druhá důležitá věc v nařízení je bod č.2 Vstup a výstup osob z území je omezena každé autonomní komunity nebo města s výjimkou: navštěvování zdravotních středisek, služeb a zařízení; plnit pracovní, profesní, obchodní, institucionální nebo zákonné povinnosti; navštěvovat univerzity, vzdělávací a vzdělávací centra; návrat do místa obvyklého nebo rodinného bydliště a tak dál. Tak to už nám vůbec nekoresponduje se situací, která zde je. My jsme vlastně už vstoupili na území Španělska, když už dva dny trval výjimečný stav a vlastně, vůbec ničeho jsme si nevšimli. Dokonce nás policie jednou směřovala na to správné parkoviště, stáli jsme na špatném a nevěděli, že je kousek od nás stání. Pak na dalším místě naše parkoviště několikrát policie kontrolovala, tak jak mají ve zvyku, jestli je vše v pořádku. Potkali jsme několik klasických policejních hlídek, které prováděli běžnou silniční kontrolu a nikdo nás nezastavil, nikdo nás nekontroloval anebo, nikdo nám neřekl, abychom se otočili a jeli domů. Tranzit zpět do domovské země je samozřejmě možný, ale zatím nemáme jediný důvod o tom přemýšlet. Jediné co je opravdu otrava je, že jsou zavřené všechny atrakce, jako je ptačí observatoř nebo kousek od nás UNESCO jeskyně, které jsme chtěli navštívit. 

   https://www.lamoncloa.gob.es/covid-19/Paginas/estado-de-alarma.aspx

   Pb012877

  https://www.boe.es/eli/es/rd/2020/10/25/926/con/20201025

   No a takto vypadá Královský výnos k této situaci a koho by to zajímalo, tak doporučuji probojovat se až k odstavci článek 1.

  Pb012891

  Dneska každopádně zůstaneme stát na stání pro obytná auta, protože prší a zítra bychom se zkusili dostat do jeskyně UNESCO, která je kousek od parkoviště, odkud jsme šli včera do Barevného lesa.

   Pb012922

  Tak to jsou plány do blízké budoucnosti. Samozřejmě budeme pokračovat dál do Compostely a směrem na Portugalsko, ikdyž to se začíná také chovat přímo macešsky. Taky nás tam zrovna nejspíše nebudou vítat s otevřenou náručí, ale kdo ví, třeba to nebude tak horké. Každopádně, je dobré sledovat situaci, ale zase, někdy je regionální opatření poněkud volnější, měkčí než státní oficiální nařízení. Pokud by byl zájem, tak tady je odkaz na Portugalsko.

  Pb012959

  https://www.mzv.cz/lisbon/cz/viza_a_konzularni_informace/informace_pro_cesty_a_pobyt/nova_opatreni_v_souvislosti_v_bojem.html

   Pb012964

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ