Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Zamudio - Španělské Baskicko - Španělsko

  6.11.2020

  Na báječném parkovišti v Gauteguiz de Arteaga jsme strávili 5 dnů a už je na čase zase popojet.

  Pb063186

  Hlavně, už potřebuji opět na nákup, lednice se stává průsvitnou a leccos už mi dochází.

  Pb063192

  Zdenda vybral trasu podél pobřeží, a tak jedeme nádhernou krajinou plnou lesů, pastvin a překrásných domů.

  Pb063210

  Musím říct, že tady nám to bere dech a nebere rozum. Jistě, viděli jsme pár domů, které jsou opuštěné a rozpadají se, nicméně, jsou to takové výjimky, o které se snad ani nemá cenu zmiňovat.

  Pb063196

  Všechny domy jsou ohromné, megadomy, honosné a perfektně udržované.

  Pb053176

  Vůbec netušíme, kde na to berou peníze, jestli za prací dojíždí, což asi určitě, ale kam a co dělají, když všichni mají tak veliké domy.

  Pb053177

  Prakticky není vidět malý dům, všechno to jsou minimálně dvougenerační domy. Blízko nás je průmyslové Bilbao,

  Pb053169

  ale všichni nejsou na ředitelských postech s výplatou, která umožní péči a provoz mnohamilionových domů, a přesto je tu mají všichni.

  Pb023048

  Dále co tu postrádáme to je přítomnost jakéhokoliv nepořádku.

  Pb063252

  Zkrátka, tady stíhají vyvážet všechny popelnice, stíhají okolo popelnic uklidit případný nepořádek a hlavně, stíhají čistit všechna případná zákoutí a všechny odpadkové koše na všech možných parkovištích jsou vyvezené a prázdné s čistými igelitovými pytli.

  Pb012884

  Podél silnice jsou škarpy vysekané a čisté, bez odhozených plechovek nebo nepořádku od projíždějících aut. Dostatek parkovišť, kde jsou běžně lavičky a stoly anebo dokonce i grilovací místa. A pak, všichni zdraví, odpoví na pozdrav, usmějí se, což je pro nás balzám na duši. Jistě, někdo nechce a nestojí o komunikaci, ale jakmile se na nás někdo podívá, navážeme oční kontakt, tak okamžitě zdraví. Teď je to maličko problém díky rouškám, ale když se chce, tak i toto jde a tady se hodně chce. To, že se na nás někdo usmívá poznáme podle očí, protože ty se usmívají také. Vždy.

  Pb063213

  Abych nezapomněla, dneska jsme potkali dva krasavce. Jeden expediční s Němci byl teda monument a nevím, jestli bych ho chtěla.

  Pb063221

  Asi ne, ale zase má celkem jistotu, že si ho nikdo nedovolí vykrást.

  Pb063222

  A pak jsme potkali úplnou raritu, Australany. Pravé, nefalšované Australany v australským bydlíku.

  Pb063240

  Paráda. Potkali jsme už kde koho, ale Australany ve svojí obytce ne.

  Pb063241

  Docela by mě zajímala cena za trajekt, ale asi to musela být docela darda. Brrr, ani počítat se mi to nechce.

  Pb063242

  Dojeli jsme kousek za Bilbao do Mercadony. Opět jsem velmi spokojená jak s cenami, tak s výběrem. Vlastně celý nákupní seznam jsem pořídila v Mercadona a v Lidlu, kde jsme se zastavili až cestou zpět, tak bych pořídila mnohem hůře, a hlavně s menším výběrem.

  Pb063251

  Vypadá to, že se ve Španělsku opravdu vyplatí na nákup více Mercadona jak Lidl.

  Pb063195

  Několikanásobně větší výběr v oddělení masa, balíčky pomalu padaly z regálů, tentokrát i mnohem kvalitnější a větší výběr zeleniny a ovoce.

  Pb063266

  Konečně jsme koupili pomeranče, 5 kg za 5 eur, což je parádní cena, koupila jsem kaki za krásnou cenu a nějakou zeleninu, papriky a rajčata. Maso je skvělé, čerstvé a krásně opracované.

  Pb063194

  Kupuji 3,2% jogurt bílý neochucený v kelímkách dvě patra, 2 kg balení, kilo za euro, což je taky skvělá cena, trvanlivé mléko 3,5 % za 60 centů a tak dál. Kuřecí stehna, ohromná za 1,9 eur, celé kuře, žluté 3 eur, bílé 2,5 eur, přední hovězí na polívku jsem teď kupovala za 5 eur.

  Pb063199

  Jistě, mnohdy jsou tu ceny jako u nás, což je super, hlavně, že není dráž. Ovšem co máme nedostižné, tak to je cena chleba a pečiva, ohromně laciné jsou u nás uzeniny a spousta dalších potravin. Samozřejmě, nijak nekomentuji kvalitu, protože sama nevím a pravda, u některých potravin se o ni ani nijak valně nezajímám. Takže tak.

   Pb063198

  Dneska spíme na stání pro obytná auta, kde máme opět několik kolegů a dneska pro změnu jednoho Angličana, staršího pána v maličké vestavbě. Stání je jak jinak opět s vodou a s výlevkou a opět vše zdarma.

  Pb063293

  Nevím, jestli zítra pojedeme dál.  Potřebujeme pracovat na stránkách, ale musíme už maličko pošetřit internet, tak možná zajedeme někam k Mc Donalds, abychom mohli vkládat u cizáků.

  Video z dnešního dne, klikni na modrý odkaz. 

   Dnešní trasa je: 134 km 

  Arteaga-zamudio-06-11-2020-ujeto-134-km

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ