Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 02.12.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesHledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Cagnas de Onis - Asturia - Španělsko

  24.11.2020

  Včera jsme už za tmy přejeli zpět do vnitrozemí do městečka Cangas de Onis, kde by nám měli prodat povolenku na chytání ryb v moři.

  Pb245783

  Docela nás španěláci naštvali. Hlavně pro to, že jsme byli přesvědčený a to na 100 %, že se ve Španělsku může chytat bez povolenky. Dobrá zakoupíme jí, ale s ohledem na zvěsti, jak tu fungují úřadu to asi nebude sranda. Policie včera byla velmi vstřícná, sice nás prý s úsměvem vyhodili, ale hned doporučili velké parkoviště kousek dál. Pravda je, že se jim hlavně nelíbilo, že jsme zabrali 4 parkovací místa, což plně chápeme, to se nedělá, ale tak nějak jsme úplně na konci města a mysleli jsme si, že na poloprázdném parkovišti by to vadit nemusel. No, vadilo.

  Pb245848

  Ve městečku Cangas, kam si jedeme pro povolenku jsme zajeli na velké parkoviště taky na kraji města a ejhle, ono je tu vyhrazené stání pro obytná auta a karavany, a dokonce s výlevkou na toaletu, vodou zdarma a mříží v zemi na šedou vodou. Víc jsme si ani nemohli přát. Do toho Zdenda ve své báječné aplikaci v mobilu našel heslo od hotelu, který je hned vedle nás a je uzavřený. Paráda! Honem jsme nahráli do stránek uplynulé dny a na YouTube všechna videa, která jsou nově na konci cestopisu.

  Pb245818

  Jaké je naše překvapení, že úřad, kde si máme vyřídit povolenku je hned vedle našeho parkoviště.

  Pravda, měli jsme nakročeno úplně někam jinam, ale domek s jakýmsi úřadem jsme zahlídli, a tak se jdeme zeptat. Neskutečné, ono to tu funguje, a dokonce paní u přepážky vyndala tiskopis a začala vypisovat nacionále.

  Ovšem, problém je s adresou, a tak jsme jí chtěli nahlásit adresu našeho parkoviště. Krkolomně se domlouváme, nakonec paní pochopila, že adresu nemáme, a tak tam vypsala jakousi adresu a už si to suneme zaplatit patřičný obolus do banky.

  Tam to trvalo a trvalo a trvalo, protože paní v bance měla nějaký problém s blanketem, který jsme dostali na úřadě. Nakonec asi po 20 minutách polohlasného pročítání jakéhosi návodu na použití, paní v bance pochopila systém a za pomoci další kolegyně platbu provedla.

  S pocitem vítězství nad úřady se vracíme zpět a skutečně jsme získali povolenku na chytání ryb. Takže, povolenka na moře stojí 17 eur na pět let. Cena je perfektní. Jen se musíme podívat, jestli je to na celé Španělské pobřeží, ale paní u přepážky nám jmenovala jen oblasti, které jsou tady u Atlantiku. Tak ještě nevíme, kde přesně povolenka platí. Podrobnosti uvedu v kartě RPC – Rady porady na cestu – Rybaříme – Španělsko.

  No a já si při té příležitosti koupila léky na to moje holčičí nastydnutí. Poslední nastydnutí mě stálo celou krabici sypaného urologického čaje a jiný už nemám.

  Tak, kdyby byl další problém, tak ať mám něco v rezervě a mohu si ihned nasadit léčbu.

  Prošli jsme se městečkem Cangas, které je opět moc hezké. Bohužel, spousta prodejen a restaurací je zavřená a na ulici je poměrně málo lidí, tak to působí tak nějak smutně.

  Městečko je cílem turistů hlavně v létě, kdy se množství apartmánů zaplní spoustou vysokohorských trekařů a milovníků hor. Teď, v nadcházející země už jsou apartmány a hotýlky zavřené.


  Zajímavostí města je kamenný most, tzv. římský most z 13. století.

  Mohutně prohnutý most je krásný, ladný, ale po kamenném dláždění se chodí pěkně blbě. Kulaté kameny jsou různé velikosti a kloužou jako blázen.

  Takže máme tzv. římský most který není ani římský a ani antický. Tehdejší moci pán chtěl výjimečný most, a tak ho má.

  Kříž De la Victoria, který visí z mostu je kopie kříže z katedrály v Oviedu. Teď před Vánoci vyzdobili most ještě svítivou klasickou vánoční tématikou.

  Vracíme se zpět k moři. Cíl mise je splněn a Zdenda může v klidu a pokoji chytat ryby.

  Video z dnešního dne, klikni na tento modrý odkaz. 

  Dnešní trasa je : 28 km

  Cagnas-de-onis-ribadesella-24-11-2020-ujeto-28-km

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ