Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 02.12.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesHledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Villaviciosa - Asturia - Španělsko

  25.11.2020

  Od rána drobně prší a ochladilo se. Opět musíme topit, takže nic moc teplo. Jeden by řekl, že tady u pobřeží by mělo být tak nějak stále teplo, ale není to pravda.

  Pb255883

  To stálé teplo je mnohem níž, tady je zkrátka ještě pořád chladněji. Jedeme podél pobřeží, jak nejlépe se dá jet po postranních uličkách, kde to občas vypadá, že skončíme u někoho na dvorku.

  Pb255934

  Přesto, že máme dvě navigace, tak velmi často se holky rozcházejí. Nejúsměvnější je, že obě dvě mají nastavené stejné parametry auta a cesty a stejně občas dojedeme na křižovatku a každá by ráda jela jiným směrem.

  Pb255935

  A teď babo raď. Zdendy stará navigace z kamionu si velmi ráda zkracuje cestu nad rámec zadání a pak je schopná nás protáhnout tou nejzapadlejší uličkou, kterou by nás vlastně ani pustit neměla, ale protože se tam na centimetry vejdeme, tak je to v pořádku.

  Pb255904

  Příšerně drahá navigace Zenec, kterou jsme dokoupili zároveň k autu je jiný oříšek. Ta se zase do nějaké nepředloženosti nepustí a tvrdošíjně si jede podle svého, i když nás vede dalekou objížďkou jen pro to, že z nějakého důvodu vyhodnotila, že silnice, která vede přes centrum městečka není pro nás vhodná. Protože, když pak nedbáme a jedeme podle mazáka, té starší navigace, tak žádný problém na silnici není. 

  Pb255937

  Drobet neplánovaně jsme si opět prohlédli kus ryzího venkova. 

  Ale to je zase věcí aktualizací, protože je třeba jen možné, že před rokem bylo centrum města rozkopané a muselo se objíždět.

  Takže náš každodenní boj s navigacemi je už takový místní kolorit, který mě už nechává klidnou. Přiznávám, že ze začátku, když se cesty našich navigací rozešly tak jsem byla drobet nervózní, ale dneska už to beru s úsměvem a maximálně jim vynadám, protože za ty roky by se už ksakru holky mohly domluvit a dohodnout a ne, že si každá stále povede svou.

  Celý den stále poprchává a je, jedním slovem, hnusně. Dojeli jsme do ústí jedné z mnoha řek do moře, kde je, jak jinak pěkné molo a Zdenda jde hned na ryby. Já se pouštím jednak do pečení, tentokrát houstičky a ke kafíčku budou buchty, ale dávám dohromady pojednání o Svatojakubské pouti. Už mám postahováno spoustu podkladů a vím, že spousta lidí kolem nás zná termín cesta do Compostely, pouť do Compostely a tak podobně, ale hodně málo lidí vlastně ví, o co se opravdu jedná. Tak se pouštím od vytřízení všech informací, které jsem postupně nastřádala, protože stále a stále narážíme cestou na znak hřebenatky.

  A hlavně, co se dneska stalo. Všichni, kdo s námi putují ví, jaký je Zdenda zapálený rybář. Chytá všude, kde se domnívá, že je rybaření povoleno bez povolenky. O místech, kde jsme přesvědčeni anebo víme, že je rybaření s povolenkou zásadně nechytá. Tvrdí, že už není tak mladý, aby utíkal před porybným.

  Před pár dny jsme se dozvěděli, od porybného, který Zdendu k jeho zděšení kontroloval, že i Španělsko vyžaduje na mořský rybolov ze břehu povolenku. Tu jsme si včera za 17 eur na pět let pořídili. Naštěstí byl pan porybný rozumný člověk a Zdendu nepokutoval, i když samozřejmě mohl. Povolenku jsme doma oskenovali, uložili na patřičná místa a Zdenda si jí ještě překopíroval do telefonu, protože ten si už teď bere s sebou na ryby. Na tom trvám, aby měl u sebe telefon, kdyby se mu něco stalo, tak aby mě mohl zavolat. No a včera k večeru, už byla skoro tma, kde se vzali, tu se vzali, rovnou dva strážci vod a kontrolovali povolenky.

  Kousek od Zdendy chytali ještě dva chlapíci a ty samozřejmě povolenku měli, a tak se i Zdenda vytasil se svojí povolenkou a bylo vše v pořádku. Strážci vodního zákona si Zdendovo číslo povolenky zapsali, včetně jména a odešli. Kupodivu, nechtěli ani občanku nebo jakýkoliv doklad, tak jsme si tak říkali, že by klidně stačila jedna povolenka, taková putovní. Ale to je žert. Samozřejmě, cena je tak malá, že se nevyplatí nikomu riskovat problémy. Spíše jde o to, najít příslušnou kancelář, kde nám povolenku vystaví. Jakmile získáme více informací, tak budou uvedeny v RPC – Rady porady na cestu – Rybaříme. Mimochodem, povinnost mít povolenku na lov ryb ze břehu moře je jen několik let stará a hlavně, vypadá to, že i v Portugalsku je povolenka povinná.

  Video z dnešní cesty, klikni na modrý odkaz. 

  Dnešní trasa je: 46 km

  Ribadesella-villaviciosa-25-11-2020-ujeto-46-km

   

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ