Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 02.12.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesHledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • San Esteban - Asturie - Španělsko

  2.12.2020

  Včerejší den byl ve znamení hledání nějaké, jakékoliv internetové sítě, která by nás k sobě přichýlila, zato servisních míst je tu nepřeberně.

  Tak jak jsme byli zprvu nadšeni volným internetem poskytovaným v Baskicku, tak v Asturii mohu mluvit o vyložené lakomosti.

  Už týden jsme nenarazili na kloudnou síť a pokud jsme měli heslo, tak se nám nepodařilo zastavit. Ale o internetu na cestách jsem už toho napsala až hrůza, a tak nemá cenu omílat donekonečna to co nelze změnit.

  Ovšem včera se dobrá věc zdařila a naprosto náhodou jsme našli připojení v průmyslové zoně odkud si a tak jsme strávili celé odpoledne až pozdě do večera Zdenda vkládáním videí na YouTube a já následně do cestopisu na stránky včetně odkazu na videa.

  Já jsem vlastně vkládala několik posledních dnů. Úderem deváté večer jsem vše dodělala a také, úderem deváté kdosi vypnul internet a máme po legraci.

  Rozhodli jsme se, že mezi halami spát nebudeme, Zdenda měl pro nás připravené skvělé místo u vjezdu do přístavu, a tak jsme se večer přesunuli jen o kousek dál.

  Stojíme sami na širokém nábřeží a je tu krásně. Zdenda si maloval, jak půjde na ryby, jen pár kroků od auta, já si sednu na sluníčku do křesílka, ale policie nám všechny plány zhatila.

  Kolem desáté přijeli, slušně zaklepali a že tady stát nemůžeme, ale hned vedle nás přes kopeček je velké parkoviště a odtamtud je to kousek sem na rybaření. Poděkovali jsme za upozornění, slíbili, že hned odjedeme a policie odjela.

  Pravda je, že nejsme v žádném zákazu, nic jsme neporušili, a tak oni ani nemají důvod na nás být zlí.

  Přejeli jsme na veliké doporučené parkoviště, které je hned u ohromné pláže a skutečně, hned za dunou je nábřeží, kde jsme stáli. Ale jedeme dál, sem jsme si jen zajeli okouknout parkoviště, ale je to takové nijaké.

  Ohromná parkovací plocha, která bude v létě nejspíše plná aut, ale kam se určitě pohodlně vejde spousta obytných aut.

  Pláž je skutečně jen pár kroků. Vracíme se na internet, protože Zdenda si musí v Číně objednat náhradní díly na droníka.

  Je to stejně hloupé. Prodejců dronů je na vidle, ale nikdo se nezabývá servisem, nebo prodejem náhradních dílů.

  Ani dovozce Maviců, poměrně hodně drahých dronů, kterých už se prodala v republice spousta se servisem nezabývá.

  Ano, oni servis zajistí, ale stylem, pošlete nám rozbitého drona, my ho pošleme do Německa do servisu a pak Vám ho pošleme zpět.

  Samozřejmě, s patřičným navýšením, kdy zaplatíme veškeré zasílání tam a zpět a to ani nespekuluji o ceně servisu.

  Dokonce i hlavní dovozce nám v servisním oddělení doporučil, koupit si náhradní díly v Číně, protože oni je zkrátka nemají.

  Díly máme objednané a můžeme jet dál podél pobřeží, zase jen kousek, do městečka San Esteban, které není ničím zajímavé, jen že je maličké, hezké, barevné a na konci pobřežní silnice je jak jinak, molo a spousta rybářů.

  A nejlepší na tom je, že je tu internet z mariny a poměrně slušný. Teda přes zesilovací anténu. Ta se nám už opravdu vyplatila a nebýt jí, mnoho možností by nám zůstalo nedostupných. Ale stejně mě to ranilo. Tak my, jak blbci stojíme v průmyslové zóně vedle hlučících hal a pak máme skvělý signál na konci města, kde nikde nikdo není. Jako blbci stojíme u Burger King, než otevřou a pustí internet, protože venku je strašně slabý signál, aby nás obratem vyhodili, protože prodávají jen do aut a uvnitř, ani venku nikdo nesmí sedět, jak pitomci jezdíme krokem po městě a marně hledáme signál pomalu z každého zavřeného hotelu a pak ho máme jako za odměnu, za snahu a vytrvalost.

  Já jsem si v pohodě dodělala součet měsíce a Zdenda šel rybařit. Tady je na břehu spousta rybářů, ale je pod mrakem a ochladilo se, což jim, jak to vypadá moc nevadí. Já bych nemohla takto rybařit.

  Celé odpoledne čekat na nějaký záběr a za mnohahodinové čekání, nahazování a čekání být odměněna jednou rybou?

  Tak to by nebylo nic pro moji trpělivost. Předpokládám, že po hodině bych pruty naházela do vody a odkráčela do nejbližší prodejny ryb.

  Pokud bych tolik o tu rybu stála. Faktem je, že nakonec i Zdenda byl za hodiny strávené u vody odměněn pěknou rybou.

  Tak sláva, ještě by to chtělo jeden úlovek a budeme grilovat.

  Dneska je už 2.12, Zdenda odešel na ryby v 10 h s tím, že do jedné přijde, naobědváme se a pojedeme dál. Je 15 h a Zdenda nikde. Tak velmi vážně pochybuji, že někam ještě dneska pojedeme.

   Včerejší trasa do Avilés byla: 28 km

  Aviles-san-esteban-01-12-2020-ujeto-32-km

  Trasa do Sant Estéban : 32 km 

  Cabu-penas-aviles-30-11-2020-ujeto-28-km

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ