Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Camariňas - Galicie - Španělsko

  21.12.2020

  Další kompletně, ale kompletně propršený den je za námi.

  Dneska pro změnu vyloženě nepršelo, ale velmi intenzivně drobně mrholilo a když k tomu přihodím velmi silný vítr, je to paráda. Jen je škoda, že vlastně ze vší té parády kolem vlastně nic moc nemáme.

  Chviličku, jen na maličkou chviličku se nám ukázala modrá obloha, to asi abychom nezapomněli, že existuje taky modrá obloha, a nejen ta podmračená, šedivá s děsivými mraky, které jsou pomalu až u země.

  Ale to bylo dneska jen takové šidítko pro nás. Modrou oblohu jsme zahlédli, ale ta se velmi rychle ztratila a nahradili jí šedivé mraky plné vody.

  Pc218456

  Co je bezvadné, tak v této oblasti je tolik servisních míst, že si pomalu můžeme vybírat, kde natankujeme vodu. Mnohdy na servisní místo narazíme úplnou náhodou, jen že si třeba potřebujeme poopravit v navigaci trasu, zastavíme u krajnice a nestačíme se divit. Ono je hned vedle nás servisní místo! Tak jsme hned jedno takové u silnice využili k doplnění vody a jedeme dál.

  Máme před sebou první maják hned kousek od našeho nočního stání v Camariňas. Poněkud modernější maják Zdenda akorát nafotit, přišel úplně promočený a tím naše eskapády do přírody končí.

  Pc218492

  Takže, nic moc. Rozhodně, v tomto období je tato oblast hodně nevlídná. Na druhou stranu, máme asi kliku, protože jak jsme se dozvěděli, tato zima je extrémně bohatá na déšť. Ano, fouká tady a v tomto období i prší, ale velmi dlouho nebyly deště tak silné a tolik dní za sebou. Taky to vidíme všude kolem sebe, jak jsou potoky plné vody, na polích a pastvinách stojí voda a řekla bych, že i lidi jsou z toho velkého množství vody už unavený.

   Pc218533

  Stále se nás někdo ptá, jak to vypadá s cestováním a pobytem ve Španělsku jako takovým.  Nemůžeme už říct, jak to vypadá na cestě z Čech do Španělska, na to už jsme tady dost dlouho tady, ale co víme od kolegů, tak projeli Německem a Francií bez problémů. Jen Zdenda vždy radí, pokud by někdo jel ve Francii po placené dálnici, tak u hlavních platidel sjet na vedlejší silnici a velká platidla se snažit objet. Pokud někdo bude cokoliv kontrolovat, tak to vždy primárně bude na těchto místech, kde je spousta místa pro policejní kontroly. Je tam hodně místa na odstavení aut, aniž by se tvořili kolony. Pokud víme, tak tranzity jak Německem, tak Francií jsou stále povoleny.

  Pc218483

  My se pohybujeme v severní části Španělska a pokud mohu říct, tak tady od našeho příjezdu což už je víc jak dva měsíce pobytu si nás nikdo ani nevšimnul, nikdo nás nekontroloval a nikoho nezajímáme. Samozřejmě, musíme dodržovat několik nařízení, které se nás týkají, tak jako všichni, a to je nošení roušek a asi zákaz vycházení, ale to opravdu nevím od kolika, ale bylo to od 19 pak od 21 a teď, jestli se to posunulo, tak to už si musí zjistit každý sám. Restaurace se pomaličku taky rozvolňují, byly povoleny do 19 h a jen venkovní sezení a nyní už jsou asi do 21 h s vnitřním sezením.  

   Problém je, že máme málo internetu, a tak pravidla už nesledujeme tak intenzivně jako na začátku našeho pobytu ve Španělsku. Asi bych všem doporučila Českou ambasádu v Madridu, která poměrně briskně otiskuje nová nařízení a povolení. Jediný problém je, že stav tzv. Poplachu je vyhlášen do poloviny května, nezaměňovat se stadio di alarma s výjimečným stavem, který tu platil na jaře. Tentokrát nejsou nařízení platná pro celé Španělsko, ale byla dána značná pravomoc jednotlivým regionům, aby si svojí situaci řešili podle svého momentálního stavu. Takže je docela klidně možné, že to, co platí v Baskicku vůbec nemusí platit na jihu Španělska.

   

  Obě dvě naše navigace se nás pokusili nacpat do této uličky.

  Tak, ono by to nebylo až tak šílené, nějak by se tam Zdenda vešel, ale museli jsme odbočit na konci doprava a to do pravého úhle a ještě ke všemu, silnice na kterou jsme měli odbočit byla ještě užší než tato.

  A to prosím pěkně, mají ve svých útrobách zadaný rozměry auta a samozřejmě i výšku, ale asi si myslí, že máme cestu příliš jednotvárnou a maličké vzrůšo není na škodu. A nebo jako zde jsme měli odbočit vpravo prudce do kopce a pak opět prudce vpravo a protože tady jsou uličky tak úzké a pokud by hrozilo, že se někam napasujeme a pokud by i couvání zpět byl problém, tak pak nezbývá nic jiného,

  Pc218485

  že mě někde Zdenda i s autem odloží a celou cestu městem, nebo aspoň úsek, který není úplně jistý projde hezky pěšky.

   

  Ovšem, dnešní druhý maják je maják, tak jak má být. Na vysokém útesu stojí ladně, hrdě a všem mořským vlkům svítí na bezpečnou cestu.

  Opět a stále lituji, že nemáme alespoň maličko hezčí počasí.

  Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz. 

  Dnešní trasa je: 

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ