Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Noia - Galicie - Španělsko

  25.12.2020

  Včera jsem se spletla, už prožíváme sedmé Vánoce na cestě.

  Ono to mate a zmátlo to i nás, ale vyjeli jsme 1.prosince 2014 a první Vánoce jsme slavili v Turecku. V roce 2015 jsme byli na Vánoce v Řecku na Krétě. 2016 jsme byli s dcerou Andulkou v Benátkách v Itálii. 2017 byli Vánoce v Itálii na Sicílii. 2018 byla Francie u Marseille, v roce 2019 Španělsko Kanárské ostrovy La Palma a teď je rok 2020 a to jsme ve Španělsku Santiago de Compostela.

  Takže, tak to ve finále je, ale teď jedeme teprve sedmý rok a konečně máme den jako vymalovaný a kupodivu nám ani jednou nezapršelo, což považuji za drobný zázrak. Přejeli jsme z vnitrozemí zpět k oceánu a pomalu se suneme dál, podél pobřeží směrem k Portugalským hranicím.

   

  Dojeli jsme do městečka Noia, které má opět pro nás přichystané pěkné molo, kde parkujeme na konci města a hned jdeme na procházku kolem pobřeží. Pěkné počasí se musí okamžitě a beze zbytku využít. Je sice chladno, ale na sluníčku je příjemně.

  Jdeme dál a dál až na ostroh odkud je vidět další zátoka a v dálce městečko, kam pojedeme zítra. Je zajímavé, že i tady jsou lidé hodně opatrný a spíše se prochází po pobřeží a v lese než ve městě.

  V dálce před sebou vidíme chodce s pejskem, a jak nás jen spatří, už si nasazuje roušku.

  Pc258981

  Je fakt, že lidi jsou hodně zodpovědní anebo nejsou až tak zodpovědní, ale bojí se pokut, které by jim případně hrozili za porušení nařízení.

  Img_20201225_144844

  Tady se vůbec lidé snaží chovat tak jak mají. Ani v obchodech nehrozí, že by bylo nějak narváno lidmi. Byla jsem před svátky na nákupu a vůbec mi nepřišlo, že budou svátky.

  Tak jak jsem z domova zvyklá na nákupní šílenství, které sice každý odsuzuje, ale sám tomu propadá, tak Španělé jsou v tomto směru nezodpovědní, protože poloprázdné košíky neukazují na žádnou předvánoční paniku, aby měli na těch pár dnů všeho dost až nadbytek. Určitě budou mít poloprázdné lednice a Vánoční hodování se u nich asi nekoná a na beton, musí u vánoční tabule hladovět.

  Nevím, každopádně ve velké prodejně Mercadona, kterou mám na nákupy potravin v oblibě, byl normální objem nakupujících, jako v kterýkoliv jiný den. Ale já jsem nenechala nic náhodě a preventivně jsem nakoupila zásoby, protože co kdyby se náhodou prodejny na pár týdnů uzavřely?

  Ale to si samozřejmě dělám legraci, jedná se o to, že se snažíme chovat rozumně a zodpovědně, tak jak nám Tomáš, náš lékař po telefonu stále klade na srdce, vyhýbáme se davům, ale ony stejně nikde nejsou a do potravin chodíme maximálně jednou týdně, což nám bohatě stačí.

  Restaurace jsme stejně nenavštěvovali ani předtím, a tak je nám jedno, jestli jsou otevřené jen v omezeném provozu. Určitě bude platit zákaz vycházení asi od 21 h, protože ulice jsou jako vymetené a nikde není ani noha. Jen občas projede krokem policejní auto, ale jinak? Nikde nikdo.

   Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz. 

   Dnešní trasa je:

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ