int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 04.12.2022

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

a toto vidíme okolo násint(1)

Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Strand Arvore - Porto - Portugalsko

  5.1.2021

  Esposente, kde jsme velmi příjemně přespali je maličké přímořské městečko s doslova a do písmene jednou luxusní vilou vedle druhé.

  Krásné letovisko a my si ještě po ránu udělali malý výlet podél pobřeží.

  Říkala jsem si, kdyby byla nějaká hezká mušlička, ale nebyla ani hezká, ani ošklivá, nebyla žádná. Je to zajímavé, kousek výš jsme v malých mušličkách šlapali, kolik jich bylo a tady ani jedna.

  Zato jsou tu překrásné kamínky, nádherně omleté vodou. Byly by krásné do vázy, nebo jen do misky, ale jsme už tak dost přetížený, a ještě sebou vézt pytel kamínků, tak to by mě doma asi neprošlo. Kupodivu tady mrzne, ne moc, ale šedivák je.

  Docela mě to překvapilo. Myslela jsem, že tady bude už běžně teplota kolem 15 °C a na sluníčku výš a v noci tak nějak bych rozuměla 10 °C, ale mrazíky, to jsem nečekala.

  Nevadí, plynu na topení máme dost, teplé oblečení sebou standartně vezeme, Flíček je velmi slušně zateplený a když zavřeme k večeru všechny okenice, tak ani tolik topit nemusíme, ale stejně jsem si myslela, že tady bude tepleji, ale neremcám, děkuji ze srdce za sluníčko, to je nejdůležitější a mrznou si může jak chce.  

   

  Dneska jsme byli taky na nákupu v Lidl. Cestou jsme měli klasickou velkou prodejnu, a tak jdeme dokoupit pár drobností a hlavně, podívat se na sortiment a ceny. Sortiment je hodně stejný, ale stejně je v každé zemi   nabídce něco, co neznáme a naopak, co jsme si oblíbili, tak chybí.

  Co je i problém, že v každé zemi mají nějaký systém vystaveného zboží a ten se v další zemi většinou změní a pak je to až úsměvné, jak pobíhám po obchodě a marně hledám třeba cukr, nebo vajíčka, ale je toho víc.

  Jediné, co mají společné je hned u vchodu velký dlouhý pult se zeleninou a ovocem a hned vedle pečivo, vzadu jogurty, ale pak se vše mění. Jednoznačně, je tu maličko dráž než v Lidl Španělsko. Ne o moc, ale to, co kupuji stabilně, jako velké balení jogurtů, plato vajec, mléko, maso, mouku, těstoviny, rýži, ovoce a zeleninu, tak zde je to o zkrátka o 10–20 centů dražší. Ale stále je to přijatelné. Dokonce jsem byla úspěšná a v akci jsem koupila 5 kg pytlík brambor za 60 centů, což je skvělá cena.

   

  Nevím jak to bude níž, ale tady v této oblasti je spousta prodejců zeleniny u silnice. Je fakt, že je tu množství malých políček všelijaké zeleniny a malých fóliovníků. V nabídce u silnice je hlavně cibule, brambory a jakési ředkve, pórek, jablka, kivi a kaki, pomeranče a mandarinky.

  Někteří mají u zboží cenovky a někteří ne. Je fakt, že už jsme se dávno poučili, že u prodejců, kteří nemají na zboží cenu nemá ani cenu zastavovat. Nicméně, u jednoho prodejce jsme zastavili a Zdenda šel okouknout ceny. Jednoznačně se jedná o domácí výpěstky a ceny jsou jako za nejvyšší BIO kvalitu.

  Mnohem dražší než totožné zboží v prodejně. Říkali jsme si, že u silnice by to mohlo být lacinější než v prodejně, ale opak je pravdou, alespoň zatím.

  Třeba později, více k jihu se situace změní.

  Na Sicílii jsme hodně nakupovali na tržištích nebo u silnice hlavně mandarinky a pomeranče, ale ty byly mnohdy až o polovinu levnější než v prodejně, tak tady to zatím neplatí.

   

  Stojíme na noc kousek od Porta, kam máme v plánu zítra dojet, podívat se do historického centra a odpoledne odjet.

  Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz.

  Dnešní trasa je: 

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ