Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Praia de Mira - Beira - Portugalsko

  11.1.2021

  Nádherný den se nám hlásí překrásným východem slunce. Přespali jsme ve městě Gafanha da Nazaré v klidu a pohodě.

  P1110496

  V této oblasti Portugalska Beira je míst na stání spousta a perfektně funguje park4night, takže si můžeme vybrat, co by se nám tak na stání líbilo. I když, znovu předesílám, je výhodnější mít placenou verzi s fotkami a recenzemi.

  P1110494

  Obkroužili jsme moc hezký maják a jedeme dál. Stále se držíme pobřeží, jak je už našim zvykem při cestě tam, zpět do Čech už pojedeme vnitrozemím, ale to už bude teplo, teda alespoň doufám. 

  Zatím máme od večera a v noci poměrně slušnou zimu. Kolem páté, sluníčko začíná zapadat, najednou se velmi rychle ochladí, a to už jdeme do aut. V noci je kolem nuly, na trávě, kam sluníčko zasvítí později je hezký šedivák a na loužích ledovka, ale jakmile se sluníčko vyloupne, začíná být velmi hezky.

  V autě se teplota vyšplhá skoro k 30 °C ale i venku na sluníčku je krásně. To už je jiný kafe než jsme v prosinci zažívali, prakticky jsme měli celý měsíc strašně ošklivo. Ale jak se správně říká, na to ošklivé člověk velmi rychle zapomene.

   

  Nafta, tak ta je tu o poznání dražší než v sousedním Španělsku. Běžná cena je kolem 1.30 -1,40, ale díky aplikaci, a i náhodě dokážeme natankovat za na místní poměry skvělou cenu.

  Vrátili jsme se k Intermarché, což je jen kousek, načerpali opět vodu, vypustili nádrže a natankovali jsme naftu. Nevím, jak to bude dál, ale tady je to už druhé servisní místo u velkých potravin InterMarché, možná je to tu pravidlem, ale to se ještě uvidí.

  InterMarché jsou velké potraviny, které známe už z Francie. Dokonce mám na Francouzkou verzi slevovou kartičku, ale jsou to obecně dražší potraviny. Sice s velkým výběrem, ale mnohem dražší, než je nám milo.

  A ještě ceny plynu v lahvích. Tady jak je vidět se dá běžně koupit jak propan, tak butan, ale jak je vysoká záloha na bomby to nevím a jestli se dají vyměnit české láhve, také ne. To si holt každý už musí zjistit sám. Ani nevím, jestli půjde u čerpací stanice natankovat přes redukce do svých lahví, ale s ohledem, že si plyn čerpáme sami, by to snad problém být nemusel. 

  Tentokrát Alenka vymyslela trasu na kola. Objíždíme jezero, kde jsme už kousek projížděli. Ale to bylo pod mrakem a dneska je nádherně, sice chladno, ale nádherně.

  Máme před sebou celkem slušnou porci kilometrů, tak hurá na cestu. Pokud opouštíme auto na delší dobu, asi bych se přikláněla k strategii zastavit tak, aby na nás všichni viděli, abychom nestáli, jakkoliv zastrčený někde mezi domy nebo na konci v rohu parkoviště. Hezky pěkně všem na očích a pak je dobré si před odjezdem auto ze všech stran vyfotit.

  Jen abychom měli důkaz, že, auto jsme nějaké vůbec měli, že před odjezdem bylo nepoškozené, a i ten nabouraný blatník byl v pořádku. Zkrátka, máme důkaz o tom, že auto tady bylo a bylo v pořádku. Cesta byla pěkná, poněkud delší a kamenitý úsek maličko bolavý.

  Drobet se obávám, jestli se mi zítra podaří vstát z postele a pak, jestli vůbec dám schůdek z auta ven. Přeci jenom, dlouho jsme na kolech neseděli a 50 km hned napodruhé je docela slušná porce kilometrů.

   

  Máme několik cyklomap Portugalska, vložím je do odkazu RPC – Rady porady na cestu – Jedeme na kolech. Potíž je v tom, podobně jako u Francouzů, že oficiálních, značených cyklostezek není mnoho, spíše mají cyklotrasy, ale spíše je to jen o jednom směru.

  Zkrátka nemají tu mnoho okruhů abychom se nemuseli stejnou cestou vracet zpět. Cestou jsme úplně náhodně potkaly naprosto luxusní kemp s ještě luxusnějšími cenami.

  Důležité je, že kemp je hned za dunou a pod ní je ohromná, několikametrová písčitá krásná pláž a ceny, tak ty jsou ještě luxusnější.

  Obytné auto na 24 h za 7,5 eur, tak to je paráda. Přípojka na elektřinu za 2 eur, jen je škoda, že je to z Čech tak daleko, ale jako tip je to tu krásné. Jako třešnička na dortu je veliký akvapark hned vedle s tobogány a bazény za 4 eur na den.

  Ale co si budeme povídat, pro nás bude asi na prvním místě pláž a skotačení ve vlnách Atlantiku, ale pro děti tobogány jsou jednoznačně určitě velkým lákadlem.

   Spíme nakonec na parkovišti ve městečku Praia de Mira, kde jsme ponechali auta. Kluci se v blízkém okolí snažili najít nějaké jiné parkoviště, abychom nestáli tak na ráně, ale museli bychom jet kus dál, a to se nám po pravdě už vůbec nechce.

  Hlavně, už je skoro večer a potmě hledat místo na noc je zbytečné. Tady máme před sebou oceán a krásné zapadající slunce do vln. Co více si přát.

   Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz. 

  Dnešní trasa na kolech: 

  Dnešní trasa je: 

   

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ