Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Figueira da Foz - Beira - Portugalsko

  12.1.2021

  Ani se mi nechce věřit, ale nic nás po včerejší dálkové cestě na kolech nebolí.

  Pravda, večer jsem zvadla už někdy v devět hodin, ale dneska jsem v pohodě. Tak mám radost, protože to vypadá, že nejsme až tak starý, a ještě leccos ujedeme a zvládneme.

  Jen to chce myslet na teplé, respektive, vhodné oblečení, a to jsme si už zakusili posledně, a tak jsme tentokrát nic nenechali náhodě.

   

  Opět to vypadá na krásný den. Figueira da Foz je dalším poněkud velkým městem na naší cestě. Je tady stání pro obytná auta a servisní místo, ale vše placené, a ne zrovna málo.

  Ale my stejně máme vybrané místo naproti městu, ale sem jsme se jen zajeli podívat.

   Vzadu dělá kolega servis, ale jinak je celý ohromný plac úplně prázdný.  Nikdy neuškodí vidět i místo, které jsme si sice nevybrali, ale může být zajímavější a příjemnější než to, kam máme namířeno.

   

  Tak vybrané místo je ve velké výstavbě a my máme smůlu. Všude jsou bagry a dělníci. 

  Buduje se tu ohromné stání snad pro půlku Portugalska, ale jak je vidět, dělají to tu pěkné, bude to tu pěkné, ale teď tu stát nemůžeme.

  Nicméně, je doba oběda, postavili jsme se stranou a než jsme si ohřáli oběd, tak Zdenda klasicky oběhl prostor a objevil kousek dál už hotové parkoviště a na úplném konci parádní místo jako stvořené pro noční stání a jak jinak i pro rybaření.

  Jen jsme si vzali rukavice a pytel na odpadky a místo uklidili. Plná taška papírků a plechovek. Sem holt uklízecí čety nechodí a jak je vidět, tady jsou to poněkud bordeláři, ale během chvilky máme tašku plnou odpadků a kolem sebe čisto.

  A pak už jen vyndat křesílka, stoleček, udělat si kávičku a můžeme si celé odpoledne lebedit na sluníčku. Kluci zkusili nahodit, ale bez úspěchu, tak grilovat zase nebudeme. My si s Alenkou průběžně četli a je nám všem dobře.

  Jen budeme muset v historicky krátké době řešit to naše zlobivé čerpadlo. Vypadá to, že čerpadlo je v pořádku, ale jeden kontakt se vysunuje a při jízdě se čerpadlo odpojí. Zdenda se bojí čerpadlo vyndat a zkusit opravit, protože rezervní nemáme a kdyby se mu oprava nepovedla, jsme bez vody.

  Tak uvidíme, jak to bude dál, ale vyřešit to budeme muset. Večer kolem nás projela policie a pak Národní garda. Projeli, okoukli a jeli dál. Ve středu a ve čtvrtek bude zasedat Portugalská vláda a rozhodovat, jak zpřísní režim volného pobytu venku. Tak uvidíme, jak to tu bude vypadat a jak dalece nám to stíží pobyt zde.

   

  Rybáři se vrací domů, do přístavu, a to je vždy zážitek. Ohromné hejno racků doprovází rybářskou loď v naději, že přijdou k nějaké té rybce, kterou rybáři nechtějí a hodí přes palubu. Je běžné, že na zpáteční cestě už rybáři zpracovávají úlovek a v přístavu už jen vykládají bedny hezky vytřízené.

  Spousta rybek, které se do sítí chytí je neprodejná, nebo je z nějakého důvodu nezajímá a ty vyhazují zpět do moře, na které čeká hejno racků.  Tak se bezpečně pozná rybářská loď vracející se s úlovkem.

   Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz.

  Dnešní trasa je:

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ