int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 12.09.2023

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

a toto vidíme okolo násint(1)

Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Castro Verde - Alentejo - Portugalsko

  31.1.2021

  Krásný den nás vítá a my plánujeme co dál. Zdenda s Alenkou jsou vyloženě znechucený a chtějí odjet pryč, do Španělska.

  P1312145

  My jsme taky znechucený, ale rádi bychom dokončili cestu Portugalskem podél pobřeží. Sice v zrychleném tempu, ale dojeli bychom to co máme v plánu a pak honem do Španělska.

  P1312146

  Uvažujeme, že bychom se od přátel odpojili, na pár dnů a ve Španělsku se zase setkali. Alenka už tady nechce být, Zdenda taky a já? Já samozřejmě také, ale sluníčko mi dobilo baterky, a tak bych zvládla ještě pár dnů i ve špatném počasí. Jenže, než jsme se domluvili, než kluci naplánovali trasu vnitrozemím, a kde se odpojíme a vrátíme k pobřeží, přijela Národní garda a naprosto jasně a nekompromisně nám sdělila, že tady stát nemůžeme, nemůžeme tady parkovat a vlastně nemůžeme nic. Opět nás posílají do kempů. Zdendy snaha o vysvětlení, že kempy jsou zavřené, nezafungovala. Kempy jsou otevřené, což nevíme a máme údajně tři kilometry od sebe otevřený kemp. Zároveň nám sdělili, že o víkendu je zákaz cestování, zákaz vycházení a zákaz všeho co si jen lze představit, včetně zákazu parkování v chráněném území a zákazu nočního stání v Algarve a potažmo v celém Portugalsku. Jediná možnost je, odjet do kempu a tam přečkat minimálně do pondělního rána. Opět se omlouváme s tím, že jsme opravdu upřímně poděkovali, mohli jsme dostat pokutu 120 eur za každé auto, jak nám bylo sděleno dokonce dvakrát a slíbili jsme, že obratem odjíždíme. Gardisti mávli na pozdrav a odjeli. My se opět přemístili kousek k InterMarché na bojovou poradu, co dál. Tady alespoň máme povoleno stát od 8 – 20h.  

  P1312153

  Už si tady připadáme jako štvaná zvěř a když nás tady nechtějí, tak holt tady nebudeme. Padá jednoznačné rozhodnutí, dát této oblasti vale a honem se přemístit z městečka Alezur, kde stojíme, nejrychlejší možnou cestou do vedlejšího regionu Alentejo. Uf, tak takhle jsem si ten zákaz nepředstavovala ani v nejdivočejším snu.

   P1312171

  Jedeme po silnici č.266 a hned kousek je křižovatka a opět Národní garda v akci.

  P1312175

  Odstavují si nás na kraj a začíná lustrace, kam jedeme, proč jedem a jak to, že jedeme. Všechny auta která projíždí musí na kraj a gardisti už pilně vypisují pokuty. Je víkend a jak se dovídáme, o víkendu je zákaz přesunu kamkoliv odkudkoliv včetně zákazu vycházení.

  P1312159

  Tak, už nám to říkali gardisti před hodinou, když nás vyhodili z báječného místa u stadionu, ale tak nějak jsme nevěděli, jestli jsme jim dobře rozuměli, a tak se snažíme o komunikaci, že tranzitujeme do Španělska. Ovšem jeden příslušník ukazuje rukou, že jedeme špatně, Španělsko je na druhou stranu, ale naštěstí měl Zdenda otevřenou navigaci v počítači a tam je jasně vidět, že jedeme do Španělska.

  P1312179

  Drobet oklikou, ale směr máme dobrý. Nakonec nás pustili, ale byla to poslední tak říkajíc rána z milosti. Už nás tady opravdu nic nedrží. Než toto snášet, to raději se sem vrátíme až bude situace klidnější, pokud vůbec.

   P1312192

  Dokonce na nás hrozila starší paní v jedné vesnici, kterou jsme projížděli zaťatou pěstí.

  P1312194

  Nevím, co to mělo znamenat, ale zřejmě byla rozezlená, že jedeme v autě. Říkáme si, tak to už je hodně zlé.

  P1312196

  Portugalcům strašně moc držíme palce, aby se co nejdříve dostali do lepší kondice, aby jim klesly počty nemocných, aby se jim zkrátka dařilo lépe.

  P1312198

  Je to nádherná země, ale pokud nás tu nechtějí, tak tu holt nemá cenu být a držet se zuby nehty plánu a nechat se několikrát za den lustrovat, permanentně riskovat pokutu a hledat místo na spaní pomalu v kanálech, tak to opravdu nemáme zapotřebí.

  P1312205

  Přejeli jsme do regionu Alenteja, kde je situace diametrálně odlišná. Zmizely zákazové značky a stojíme na velkém parkovišti ještě s kolegou z Francie. Tak snad toto stání bude v klidu do rána.

   P1312202

  Ještě si prohlédneme Přírodní park Vale do Guadiana, možná si uděláme výlet na kolech, podle počasí a pak už jsme pár kilometrů od Španělska a dáme sbohem Portugalsku.

   Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz. 

  Dnešní trasa je: 

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ