Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 10.10.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesHledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Carmona - Anteguera - Andalusie - Španělsko

  5.2.2021

  Dneska by mělo být sluníčko, ale až po desáté hodině. Po ránu je taková mlha, že auta se vyloženě z mlhy vynořují, ale do desáté je času dost, a tak si počkáme, až se mlha zvedne.

  Podle všeho má Carmona moc hezké historické centrum, které bychom si rádi prohlédli. Jenže, mlha se sice zvedla, ale sluníčko je kdesi nad mraky, které tu být neměli. Nakonec jdeme do města a tiše doufám, že moc nezmokneme.

  Carmona je velmi staré město, které se pyšní dvěma naprosto úžasnými městskými bránami, které jsou zrekonstruované.

  Puerta de Sevilla je hlavní brána, kde sídlí i Turistická kancelář. Samozřejmě, jdeme si pro plánek města, leč ouha. Vše o městě je v RQ kódech a chodit po městě s mobilem v ruce není ono. Papírový plánek nemají, a tak se jen nazdařbůh touláme uličkami. Tak, ono staré město není nijak veliké, ale je moc hezké.

  Žádné polorozpadlé domy, vše je hezky upravené, čisté a všude je pořádek. Moc si mi městečko líbí. Několik kostelů a krásné barevné věžičky, uzoučké uličky a příjemná náměstí. Moc hezké to tu mají. My vlastně stojíme hned pod bránou Puerta de Córdoba.

  Jen je škoda, že nesvítí sluníčko, protože fotka skrz bránu na úrodnou venkovskou rovinu by byla moc hezká. Původní římská brána je také velmi pěkně zrekonstruovaná. Tak, je vidět, že se tady o památky hodně starají, což je skvělé.

   

  Ovšem, nejúžasnější je kostel Iglesia Priorial de Santa María. Krásný kostel vybudovaný převážně v 15. a 16. století. Do kostela se netradičně vchází jakýmsi dvorem plným pomerančovníků. Patio de los Naranjos má sloupy s vytesaným vizigótským kalendářem.

  P2052646

  Samotný kostel tone ve tmě, jediné, co je osvětlené je socha Panny Marie, jinak je vše tmavé.

  P2052640

  Jen díky aparátu Olympus a skvělému objektivu, který dokáže pojmout i zbytkové světlo, mohu vyfotit interiér kostela,

  protože až na fotkách vidíme, co vlastně je na zdech a teprve můžeme plně ocenit překrásný oltář s dvaceti biblickými výjevy.

  P2052657

  Před námi je dlouhá cesta, a tak jsme prohlídku a bloumání uličkami poněkud zkrátili. Ale viděli jsme vše důležité, a tak se vracíme k autu na oběd a jedeme dál směrem na Antequera.

   

  Začíná velmi silně pršet a jak vidíme cestou, plantáže s olivami už nejsou schopný tolik vody pojmout a kanály přetékají až na silnici. Tady se už změnil charakter plantáží a pomerančovníky vystřídaly tisíce a tisíce stromů oliv. Tam, kde mají pod stromy trávu, je celkem vše v pohodě, ale kde je půda pod stromy čistá, tak ani zvláčení nepomohlo a spousta malých potůčků teče ze sadů, tolik spadlo vody. Dokonce chvíli před námi tu proběhly i kroupy, ale my naštěstí jedeme o později, a tak vidíme kroupy jen okolo silnice a ve škarpách.

   

  Kdesi daleko se vyjasňuje, ale to není a hned tak nebude oblast, kudy projíždíme. Kdesi v dáli začíná pohoří Sierra Nevada a tam to vypadá maličko jasnější.

  P2052678

  Zítra už budeme někde kolem Málagy a jak doufám, už konečně budeme na sluníčku.

   Dnešní trasa je:  

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ