Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 10.10.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesHledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • La Chucha - Andalusie - Španělsko

  22.2.2021

  Pláž La Chucha u městečka Carchuna mohu s klidným srdcem vřele doporučit.

  P2223268

  Pravda, cesta je poněkud nejasná, maličko složitá, ale pokud se budeme držet směrovek, tak jí nemůžeme minout. Je to vlastně konec vesnice, kde už nevede žádná cesta dál, příjemné, poněkud větší parkoviště a s popelnicí, což je velká deviza parkovacího místa.

  P2223285

  Je neuvěřitelné, kolik dokáže jedno obytné auto vyprodukovat odpadu. Mám na mysli různé obaly od potravin, drogerie a tak podobně. Igelitku různého odpadu vyprodukujeme za den jako prd a pak kam s tím.

  P2223284

  Samozřejmě, i bez rad a nabádání chytrých, jak se máme chovat neexistuje vyhodit odpadky někam jinam než do koše nebo popelnice a pak mnohdy nezbude, než odpadky vozit i několik dnů v garáži, než se naskytne možnost se jich zbavit. 

  P2223289

  Ale tak to myslím mají všichni karavanisté a spíše je problém s lidmi v osobních autech, kteří přijedou na parkoviště, a to co jim zbude z veselé párty, oběda anebo jen večerního sezení v autě na břehu moře, tak vše, co jim zbude pohodí do křoví nebo jen nechají ležet na zemi. Tam vidím větší problém, než že by karavanisté vyhodili cokoliv kamkoli.

  P2223288

  Ale to je obehraná písnička. Karavany nebo obytná auta versus osobní auta. My stojíme na místě a Zdenda si léčí nohu, která ho příšerně bolí. Osobně se domnívám, že je to jen silně namožené lýtko, které se vzbouřilo po prudkým sestupu a nulovém odpočinku na cestě. Taky je docela určitě na vině 40 let šlapání převážně pravou nohou na pedál v kamionu, je to jedno s druhým a když k tomu přihodím věk, který už bohužel máme, na neštěstí je zaděláno. Doufáme, že nás odtud policie nevyžene a Zdenda si tu nohu vyléčí.

  P2223275

  Chce to jen absolutní klid, odpočinek, masáže hojivými mastmi, léky na bolest a proti zánětu a bude zase dobře. Stojíme tu teď s přáteli z Krkonoš, a tak jsme tady ve třech autech se značkou CZ jako nejsilnější skupina z jedné země. Jinak se tu střídají všechny možné značky. Švýcaři, Francouzi, jezdí hodně Němců, Holanďani a napříč všemi věkovými skupinami. Jezdí hodně mladí lidé, ale ti jsou většinou v malých dodávkách všelijak přestavěných na obytné dodávky, vídáme mladé rodiny i s hodně malými dětmi a pak starší generaci jako jsme my. Rozhodně se stále cestuje, i když asi v menší míře než normálně, ale co je dneska normální? A bude to jednou ještě normální? Uvidíme.

   

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ