Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Melicena - Andalusie - Španělsko

  23.2.2021

  Bohužel ještě včera večer přijela Policie a velmi seriózně, solidně, s grácií, leč důrazně nám sdělila, že toto místo je na parkování pouze na dva dny.

  P2223295

  Východ slunce. 

  S ohledem na to, že Krkonošský tu jsou už 4 dny, my vlastně tři a můžeme zůstat až do zítřka, tak ani nebrbláme. Ostatně, s Policií se člověk tady nedohaduje, to neexistuje. Ve Španělsku, jak už jsme si zvykli se policie respektuje.

  P2233297

  To je jedna z věcí, které bych po zkušenostech z Kanárských ostrovů, kde jsme měli, tak jako v celém Španělsku 72 dnů absolutního zákazu vycházení, pouze pro potraviny, a i to se kontrolovalo, tak víme, že se s Policií zkrátka nediskutuje a to bych osobně všem cestovatelům doporučila.

  P2233303

  I když jsme v právu, i když víme, nebo spíše domníváme se, že žádný zákaz neporušujeme, že na parkovišti žádná značka o 48 hodinách parkování není, tak stejně se spíše snažíme omluvit a rozumně domluvit. A máme zkušenost, že rozumná domluva vždy fungovala. Přesto, že se domlouváme ruka noha, neumíme řeč a těch pár slovíček nic není, tak z intonace je patrná snaha o kompromis ať už z jedné nebo z druhé strany. 

  P2233307

  Tady je zkrátka Police, Národní garda, Guardia civil, Lokal Policie ani nevím, kolik těch dozorujících složek tady je, ale ani s jednou se nikdy, nikdy nedohadujeme, ale na druhou stranu, nezaznamenali jsme jakoukoliv snahu z jejich strany o buzeraci, povýšené neřkuli arogantní chování.

  P2233319

  Když to tak spočtu, strávili jsme už ve Španělsku, pevninském nebo ostrovním, to je jedno, víc jak rok jen ve dvou cestách a jestli padneme na nějakého pitomce, který si bude honit svoje ego, to se samozřejmě stát může, ale zatím máme se Španělskou policií dobré zkušenosti.

  P2233321

  A to jsem tady dostala první a doufám poslední pokutu na naší cestě. Samozřejmě za absenci mého bezpečnostního pásu, 100 eur, což hodně bolelo. Krkonošský odjeli podél pobřeží chvíli před námi a my se hnuli hned dopoledne také podél pobřeží.

  P2233320

  Potřebujeme natankovat vodu, což zatím není až takový problém a dokoupit nějaké potraviny, i když návštěvu Mercadona necháme na později. Samozřejmě, snažíme se držet stranou všech lidí a prodejna potravin je jedna z možností, kde případně přijít k úhoně.

   P2233343

  Kluci vybrali překrásné místo na ostrohu vysoko nad mořem. Dlouho jsme nestáli na tak skvělém místu, kde jsme si stoupli do vinglu, máme tak svůj stůl, a hlavně přenádherný výhled do dáli. Tady u Středozemního moře dost často fouká vítr.

  P2233341

  Když je slunečno jako dneska je slabý větřík velmi příjemný. Sedíme na sluníčku, nasáváme vitamin D a pofukuje vlahý větřík od moře. Paráda. Dokonce projela kolem už dvakrát Policie a jelikož nezastavili, tak to vypadá, že tu v klidu pobudeme.

  P2233339

  To je takový náš lakmusový papírek, když projede auto Policie a jede dál, aniž by zjišťovali nebo hned upozornili na to, že tady je „no kemping“ , tak snad bude vše v pořádku. Stejně je dobré mít vždy připravený plán ústupu. Rezervní parkoviště, plán B.

  P2233357  

  Od kolegyně Martiny, se kterou jsme se bohužel ani nesetkali a už jsme se i vzájemně ztratili, jak bývá při náhodném kontaktu běžné, tak od té jsem svého času dostala recept na jejich oblíbené vločkové placičky, které se dají dělat buď jako slaná varianta nebo na sladko. Já jsem první zkoušku pojmula jako sladkou odpolední svačinku.

   P2233352

  Potřebujeme zhruba půl kila ovesných vloček nebo ovesné vločky a smícháme se směsí vločky s ořechy nebo se sušeným ovocem + mléko nebo vodu na zalití + 1 vejce + cukr + rozinky, sekané ořechy, mletý kokos – zkrátka co máme rádi a co máme k dispozici + trochu hladké mouky + olej na smažení.

  P2233353

  Vločky necháme chvíli nabobtnat a vmícháme vše co je potřeba na směs, která by neměla být moc řídká. Na zahuštění nám poslouží hladká mouka. Na pánev nalijeme maličko oleje a lžící nandáme na pánev malé kopečky směsi, které lžící splácneme na placičky a pečeme.

  P2233354

  Na potření jsme použili ovocný jogurt, nebo jen bílý oslazený, marmeládu, sypeme skořicovým cukrem a dobrota je na světě.

  P2233355

  Placičky jsou dobré i studené, ale už nejsou tak hezky nadýchané. Příště udělám slanou verzi k pivu nebo vínku.

   P2233368

  Večer nás odměnil nádherným západem sluncem. Je brzké jaro a bohužel ještě platí, že jakmile slunce zapadne, okamžitě se docela slušně ochladí.

  P2233366

  Každopádně, večer si trošku přitápíme, ale spotřeba plynu už je mnohem menší.

   Dnešní trasa je:

   

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ