Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 10.10.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesHledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Puntas de Calnegre - Murcia - Španělsko

  5.4.2021

  Dneska to od rána vypadalo, že nebude nijak zvlášť pěkně.

  Nízká oblačnost a jeden by řekl, že začne každou chvíli pršet. Na severu by to bylo jasné, ale tady? Ani náhodou, maximálně spadne pár kapek, ale stejně by to bylo hezké, kdyby se vyjasnilo. Modrá obloha je přeci jenom jiná káva a zamračené oblohy a deštivého počasí jsme si celou zimu vrchovatě užívali.

  P4054456

  Za námi je takový jednoduchý kemp kde, jak je vidět, stojí auta na prašném stání. Jistě, jsou tam za řetízkem ve vjezdu, jsou tam na oficiálním místě pro obytná auta určeném, ale každý poryv větru okamžitě zvedne velký oblak prachu. Řekla bych, že naše místo není oficiální, ale tolerované a hlavně, nepráší se nám tady.

  P4054459

  Ovšem cena na stání pár kroků od moře je úžasná, to samozřejmě vyváží zmiňovaný diskomfort a jak jsem koukala, opět je zde silná skupina kolegů z Německa. Vlastně nejvíce je momentálně ve Španělsku Němců, pak Francouzi a následují všechny možné národnosti, včetně několik skupinek a aut z Čech. Pro všechny zájemce o cestování opakuji, nejsou tu pro nás téměř veškeré žádné restrikce.

  P4054461

  Obchody jsou všechny otevřené, jen je potřeba myslet na jejich siestu která se pohybuje od 12 h do 17 h, proto máme ne fotkách města jako po vymření, pokud tam teda jdeme, a to je většinou po obědě, zákaz nočního courání, restaurace jsou otevřené a dámy, fungují tady kadeřnictví! Takže, když bude nejhůř, ve Španělsku Vás ostříhají a dají do kupy. Teplota moře kolem 18 °C, vzduch se šplhá k třicítkám na sluníčku a ve stínu už není tak chladno, jako ze začátku měsíce. Za chvíli tady bude pěkné vedro.

   P4054439

  Zdenda už několik týdnů vymýšlí, jak použít droníka na zanesení návnady dál od břehu. Proč? Protože blízko u břehu žádné ryby nejsou a vlastně téměř všechny ryby, které nachytal, tak nachytal z útesů. Pravda, i z pláže něco ulovil, ale to byly většinou pláže, které měly poměrně blízko od břehu větší hloubku, a hlavně byly písčité.

  P4054471

  Rybáři používají na zavlečení návnady nějakého odvážného kolegu, který v člunu zaveze návnady daleko do moře. Viděli jsme borce, který se domlouvali s nafukovacím člunem vysílačkou. Člun nemáme, ale máme droníka. Zdenda si už objednal jakýsi postroj na droníka, který se na něj navlékne a na dálku umí na signál návnadu upustit.

  P4054473

  Jenže, to přijde poštou až bůhví kdy a tak si nakonec vyrobil náhradu a ono to funguje! Na háček, který je otočen po směru letu navlékl vlasec s návnadou a vyslal droníka nad moře.

  P4054476

  Řekla bych, že nejhorší bylo poslat droníka kamsi nad moře do dálky. Pak jen stačí droníkem zhoupnout, dopředu, dozadu a návnada se krásně uvolní a spadne do moře.

  P4054477

  Dneska chytal na krevety, ale pánové, co chytali na minulé pláži chytali na celé velké sépie,

  P3213982

  ale Zdenda nejraději chytá s jakousi kapsičkou na tvrdší veku.

  P3213985

  No, sice dneska nebyl úspěšný, ale docela se u toho vyblbnul. Já si udělala malou úklidovou přípravu před zpáteční cestou a hlavně, dočítala jsem detektivku a jen jedním okem jsem koukla na sedmidílnou ságu i o Marii Terezii od paní Juričové a myslím, že na chvíli budu mít zase co číst.

  P3213983

  Krásně napsaná historie, co předcházelo, jak probíhalo a co následovalo za habsburské vlády. Mimochodem, koho by zajímalo toto období české historie a není žádný velký čtivec, tak vřele doporučuji Toulky českou minulostí, které jsou ke stažení na Uložto jako Mluvené slovo. Jenom tímto obdobím se tam zabývá skoro 100 dílů po půl hodinových kapitolách. Brněnský rozhlas tento pořad vysílá už mnoho let a řekla bych, že se jim opravdu skvostně povedl. To je jen takový tip na poslech.

  video pro dnešní den klikni na tento odkaz

   P4054482

  Tak takový výhled z auta se hned tak neomrzí. Myslím, že to nám bude hodně chybět.

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ