Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Perrex - Labergement sant Mari - Francie

  20.4.2021

  Oblast Francouzských Pyrenejí je velmi krásná a zajímavá.

  P4206017

  Zdenda to bere, jak jinak, postranními silničkami, které jsou někdy opravdu hodně zajímavé.

  P4206002

  Vesnice anebo jen rozeseté statky po údolích, zkrátka, ryzí venkov.

  P4206012

  Zajímavé je, že ve směru větrů jsou všechny domy dost děsivě oplechované.

  P4206028

  Docela určitě je to ochrana před sněhem a deštěm, ale vypadá to hodně ošklivě. Je vidět, že tady si zcela evidentně na nějakou krásu nepotrpí.

  P4206029

  Funkčnost je na prvním místě.

  P4206040

  Přesto, že nejsme nijak dramaticky vysoko, jen okolo jednoho tisíce metrů, v lesích na severní straně je ještě poměrně dost sněhu a stromy se ještě zdaleka neprobouzejí.

  P4206042

  Smrkové lesy mají nádherné a jak to tak vypadá, kůrovec se sem ještě nedostal.

  P4206011

  Tak si užíváme krásu mohutných smrkových lesů, protože u nás je to se smrkovými porosty dost smutné.

  P4206010

  Zrovna nedávno jsme mluvili s příbuznou, že u nich, kousek od Vlašimi se vše kácí a jejich chata, skovaná v lese je najednou odevšad vidět a kolem sebe mají vyloženě holiny.

   P4206038

  Vlastně jsme ještě jeden den ve Francii a těsně u Bodamského jezera budeme přejíždět do Německa. Už nikam nechodíme, nákupy máme pořešeno ještě ze Španělska, a tak si vlastně proděláváme karanténu, sice na cestě, ale jsme v totální izolaci a pokud si sebou něco vezeme, tak by se to mělo projevit, ještě než vstoupíme do Čech.

  P4206051

  Maličký přechod a nikde nikdo není. Očekávali jsme alespoň nějakou malou kontrolu na Německých hranicích, aspoň postávající policisty na okraji silnice, ale nikde ani vidu po strážcích zákona.

  P4226123

  Tak, samozřejmě, je to pro nás příjemnější než složitě vysvětlovat, že jedeme jen tranzit. Ale stejně je to škoda. Měli jsme v plánu navštívit v Německu sestřenku a mojí velkou kamarádku Petru, ale díky situaci pojedeme rovnou domů.

  Nechceme dělat problémy ani jim, ani nám. Poctivější bude, strávit karanténu v izolaci a zbytečně neriskovat.

   P4226141

  Poslední dny už jedeme jednu dálkovou trasu za druhou. Ovšem naše navigace se vzbouřila a trasu skoro 350 km by ráda ujela za nějaké 4,5 hodiny.

  P4226138

  Bláhová, nakonec jsme měli v trase tři velké objížďky a do cíle dnešní etapy jsme dojeli až po šesté hodině večer. Úmorná, ale krásná cesta, hlavně díky tomu, že jedeme po vedlejších silnicích.

  P4226146

  Vůbec si nedovedu představit jaký mají lidi kalup, když mají v plánu za 14 dnů dojet až na jih Španělska, tam si něco málo prohlédnou a ujíždět zpět. Smekám klobouk před takovým výkonem, ale je to docela náročné.

  P4226142

  Chápu, když dovolená není nafukovací a je jí jen pár dnů. Ale v takovém případě bych asi volila bližší cíle. Vyjeli jsme v 9 hodin, cestou jsem jen ohřála oběd a v klidu jsme se na sluníčku naobědvali. Kolem třetí si dali kávu a poseděli na sluníčku.

  P4226170

  Takže, když to shrnu, dneska jsme byli na cestě celkem cca 9 hodin, z toho jsme hodinu proseděli u jídla a kávy na sluníčku a pak už jen jeli a jeli. Podotýkám, nejeli jsme po dálnici, ale většinou krásným venkovem, v tom byli tři velké objížďky a spousta silniček kde už nikdo nejezdí, ale stejně jsme za celý den ujeli pouho pouhých 350 km.

  P4205998

  Při plánování cesty je dobré vzít v úvahu, že se obytným autem nedá jezdit nijak zázračně rychle a pokud chci u toho cestování i něco málo vidět z kraje, kterým projíždím, tak by bylo dobré myslet na dostatečnou časovou rezervu.

   P4226140

  Vjezdem do Německa se městečka velmi změnila. Ve Francii má pomalu každá vesnice ohromný kostel, pomalu, katedrálu, většinou v gotickém stylu.

  P4226148

  Ve Francii mají honosnou většinou jen tu katedrálu, ale zbytek města bývá v dost žalostném stavu. Samozřejmě, jsou výjimky, ale většinou jsou to dost nehezké domy se zanedbanou fasádou, strými okny, děravými okapy.

  P4226172

  V Německu tak honosné katedrály nemají, tady jsou kostelíky velmi úhledné, malé a moc hezké. Za to vesnice jsou jedna pohádka. Fantazie, krásné hrázděné domy, opečovávané zahrádky a zkrátka, všude a všechno je velmi upravené, vymazlené.

  P4226147

  Vím, že hodně lidí, kolegů, Němce nemusí, ale kdybychom odložili jakoukoliv averzi, tak jejich města, městečka a vesnice musíme obdivovat.

   P4226174

  Na noc parkujeme na velmi odlehlém místě u jezera, kde jsme sami a kde nikoho nerušíme ani my ani nikdo nás. Pár pejskařů, kteří k večeru odjeli. Moc hezké místo na přespání. V létě tu bude díky jezeru taky příjemně. Žádná zákazová značka, což je fajn. Neradi bychom řešili nějaký problém se stáním.

   P4226156

  Zítra už vjedeme do Čech. Zdenda ještě na dálku objednává tradiční propriety pro našeho Flíčka. Oleje, filtry a tak podobně, aby mohl vše po návratu vyměnit.

  P4226153

   Film pro dnešní den,  19.4. klikni na tento odkaz. 

  Film pro dnešní den, 20.4. klikni na tento odkaz. 

  Dnešní trasa je: Bude dodána později :-) 

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ