Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 02.12.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesHledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Halblech - Forggensee - Bavorsko - Německo

  7.7.2021

  V úterý přátelé odjeli a my zůstali ještě jeden den na místě.

  P7077420

  Jezero Ammersse nám poskytlo parádní stání na několik dnů a blízkost jezera ideální možnost koupání. Je nádherný den, a tak jen odpočíváme, já si čtu novou knížku, Zdenda cosi kutí na autě a hlavně, máme klídek a pohodu. Drobet se zkazilo počasí, ale alespoň není vedro. Ve středu jsme se po několika dnech opět hnuli směrem na jih. Máme před sebou překrásné údolí pod Alpami s královskými hrady Schloss Neuschwanstein a Schloss Hohenschwangau.

  P7077415

  Jedeme k městečku Füssen, kde bychom snad mohli najít nějaké místo na zaparkování a v plánu je objet jezero Forggensee a zajet k pohádkovým hradům, které vévodí snad každé zmínce o Bavorsku. Zatím se nám válejí těžké mraky nad hlavou a jestli uvidíme něco z té nádhery je ve hvězdách, nebo v mrakách?

  P7077458

  Nevím, každopádně, zatím jedeme překrásným Bavorskem, které i za špatného počasí je úžasné. Zkrátka, je co obdivovat a člověk neví co dřív. Hlavně musíme natankovat vodu, už jsme skoro dva týdny na cestě a stále jedeme na zásobu z domova.

  P7077476

  Mám vyzkoušeno, že při velkém šetření vodou spotřebuji okolo 16 l za den na vaření, mytí, rychlé osprchování, na spláchnutí toalety a na pití, pijeme jen slaboučký čaj, hlavně aby voda byla převařená a opravdu jsme skoro za sedm let neměli jediný střevní problém, což považuji za velký úspěch na to, že jsme vyjeli na naši cestu jako úplní začátečníci. Jediné, co mě docela štve jsou odpadkové koše. V Německu najít veřejný odpadkový koš je docela zázrak, a tak už jsem se naučila odpadky dávat do malých taštiček na ovoce a ty pak spíše nacpu do malého odpadkového koše někde na cyklostezce.

  P7077472

  Tak je zcela běžné, že v kufru vezeme i tři takové taštičky a číháme, kde objevíme malý odpadkový koš anebo, sláva nazdar výletu, popelnici! Ale to je tak zřídkavé, že to snad ani nemá cenu zmiňovat. V zahraničí jsme byli zvyklý sledovat kde jsou pítka, kde bychom si mohli natankovat vodu.

  P7077469

  Na hledání pítek jsem byla už docela slušně vytrénovaná, ale v Německu se cestovatel musí přeškolit na hledání popelnic, pokud nechce sebou v kufru vláčet tašky s odpadky, což v letních měsících není žádná výhra. Minule jsem dala na stránky tip na natankování vody 100 l za 1 eur, ale Zdenda našel vodu zdarma, která je široko daleko jediná.

  P7077424

  Obvykle je cena kolem dvou eur za 100 l nebo je tankování omezeno časově, ale tady udělali servisní stanici přímo u místní čističky vody. Opět, velmi jednoduché zařízení a hlavně, u zdroje.

  P7077428

  Na odpadní vodu je tu jen kanál, který asi povede rovnou do čističky, na toaletu je tu senkrovna s ventilem, kde se vyčerpává a kohout na vodu, který se dávkovaně spouští.

  P7077434

  Natankovali jsme, poobědvali a jedeme hledat parkoviště na noc a hlavně, kde bychom měli výchozí místo pro zítřejší výlet na kolech kolem jezera Forggensee.

  P7077496

  Parkovišť je tu nepřeberné množství, ale skoro vše je časově omezeno. Není problém najet na parkoviště ráno, udělat si celodenní výlet a večer odjet, takových parkovišť je tu skutečně hodně, ale najít parkoviště na noc je docela oříšek.

  P7077482

  Zdenda má tři tipy, kde bychom alespoň podle jeho soudu snad mohli stát, objeli jsme všechna možná místa, ale nakonec jsme zůstali na jednom z parkovišť, které se tváří, že snad bychom tu přes noc mohli zůstat.

   P7077504

  Stejně jsme se napasovali do zadního rohu, abychom neprovokovali a samozřejmě nic nevyndáváme, protože tady by nám to nemuselo projít. Jsme jen pár metrů od jezera, a tak se ještě koupeme.

  P7077529

  Nicméně, počasí nevypadá na nějaké velké výlety. Je zataženo a celý den to vypadá na déšť.

  P7077541

  Až hodně k večeru se na chvíli roztáhlo nebe a objevilo se sluníčko.

  P7077533

  Tak honem aspoň jednu fotečku se sluníčkem, než se znovu přiženou mraky a bude pršet.

   Dnešní trasa je:

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ