Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 02.12.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesHledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Forggensee - Bavorsko - Německo

  8.7.2021

  Asi nejznámější hrad v Bavorsku bude Schloss Neuschwanstein a hned vedle další, poněkud upozaděný hrad Hohenschwangau na břehu překrásného, jak jinak, jezera Forggensee přitahuje ohromné množství návštěvníků a tomu odpovídá i množství parkovišť všude kolem.

  P7087544

  My nakonec stojíme přímo proti hradům přes jezero, ale protože si chceme udělat výlet kolem dokola, je úplně jedno kde stojíme. Schloss Neuschwanstein je dílem bavorského krále Ludvíka II, kterého vůbec nebavilo vládnout, ale ve stavění zámků se přímo našel. Jeho záliba, nebo spíše jeho sny dovedly Bavorsko pomalu až ke krachu.

  P7087545

  Mladý Ludvík nastoupil na trůn jako osmnáctiletý a spíše jak státnickým záležitostem se věnoval hudbě a svým snům. Miloval opery Richarda Wagnera, kterého velmi podporoval, miloval krásné věci a fantaskní architekturu. Obdivoval francouzský dvůr a vše, co vystavěl nejslavnější Bourbon Ludvík XIV, s nímž byl spřízněn.

  P7087555

  Jenže, malé a na Evropské poměry bezvýznamné Bavorské království nemohlo finančně unést stavitelské plány Ludvíka a když věřitelské banky pohrozily Ludvíkovi a potažmo Bavorsku bankrotem, uchýlila se bavorská vláda k protiústavnímu kroku, sesadila Ludvíka z trůnu a internovala ho na hrad u Starnberského jezera.

  P7087572

  Král Ludvík si do historie odnesl přízvisko „Šílený“, ale zůstal po něm hrad Schloss Neuschwanstein, který dodnes přiláká na milion návštěvníků a zasazený v překrásné přírodě na vysoké skále působí opravdu nádherně.

  P7087585

  My objíždíme celé jezero kolem dokola s tím, že si cestou dáme oběd na nějakém krásném romantickém místě s výhledem na jezero a hrad, a jako třešnička na dortu měla být prohlídka hradu. Jezero jsme si objeli a několikrát zmokli. Prudce se ochladilo a na nějaké romantické posezení v trávě s výhledem do dáli nebo na vysoké štíty skal nebylo ani pomyšlení.

  Img_20210708_150838

  Naobědvali jsme se za silného deště v budově infocentra a chtěli vyjet příšerný krpál k hradu. Hned na kraji silnice vedoucí k hradu nás ostraha sesadila z kol, protože tady se na kolech nesmí. Naštěstí nemám už kolo tak těžké, a tak se to dalo zvládnout. Hrad je překrásný, ale v dešti ztrácí poněkud na přitažlivosti.

  P7087599

  Schloss Neuschwanstein 

  Co si budeme povídat, spíše jsem se viděla někde, kdekoliv v teple než v studeném hradu řádně zmáčená. Ohromná fronta čekajících na vstup, kteří už měli vstupenky a na panelu jsou čísla skupin, které už dávno mají koupené lístky je jasnou předzvěstí, že se dovnitř nedostaneme.

  P7087611

  Schloss Hohenschwangau

  Jsme lehce za polovinou cesty a stále prší. Skoro hodinu jsme čekali u infocentra, než se přežene nejhorší déšť a jedeme zpět. Překrásné domy jsou všude kolem nás, klasická bavorská architektura. 

  P7087616

  Ohromné balkony plné kytiček. Muškáty převládají a jen můžeme obdivovat, jak krásně ladí s dřevem domů. Veliké a neuvěřitelně bohaté vodopády muškátů a zvonků petúnií padají z balkonů. Jen je škoda, že je tak ošklivě a my pospícháme už domů, do tepla a svléknout ze sebe promočené oblečení. Takže ani fotit se už nechce a taky když je pod mrakem, tak co si budeme povídat, fotky nejsou žádná sláva.

  P7087561

  Nicméně bych cestovatelům doporučila sem zajet. Pokud budeme parkovat přímo pod hradem, tak to sice není nijak levná záležitost, ale parkoviště jsou veliké a je tu samozřejmě, jak jinak, myšleno i na obytná auta. Takže, můžeme pohodlně zaparkovat a jít se na hrad podívat, a i když se nedostaneme dovnitř, tak jen pohled na hrad a na překrásné jezero stojí za to.

  P7087563

  Poměrně náročnou cestou jsme se dostali zpět k autu. Opět jsem vypotřebovala necelých 20 % z baterky, ale snažila jsem se jet jen na Eko přípomoc a hodně jsem šlapala. Je to úplně jiná jízda než se starým elektropohonem.

  P7087619

  Teď už jsme se naučila docela slušně řadit, a hlavně před kopcem už si podřazuji, což jsem nemusela a hned řadím, jak jen cítím, že bych mohla jet lépe, rychleji, volněji.

  P7087621

  Jsem s kolem nesmírně spokojená a díky tomu, že se snažím o zlepšení fyzičky a používám nejnižší nebo žádnou přípomoc, cítím všechny svaly na nohách. Jen bych potřebovala zvednou řídítka, ale to vyřešíme při záruční kontrole.

  Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz. 

  Dnešní trasa na kolech : 

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ