Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Triberg - Černý les - Bádensko - Württenbersko - Německo

  16.8.2021

  Úplně uprostřed Černého lesa je městečko Triberg kam míříme, ale než tam dojedeme,

  můžeme si vychutnat místní krajinu plnou starých statků a malebných maličkých vesnic.

  Tady bych asi doporučila sjet z hlavní silnice 500 a maličko uhnout na silnici směr St.Märgen a ta nás povede naprosto neskutečnou krajinou, a hlavně známou roklí Pekelné údolí.

  Tam jsme se chtěli podívat v očekávání opravdu pekelného údolí, ale tak nějak, pěkné, ale široká silnice poněkud kazí avízované úzké údolí, které nás mělo svírat. Ale to by nebyl Zdenda, aby neuhnul na další ještě vedlejší silnici, kde jsme se dostali opravdu na ten nejryzejší venkov, kde máme pocit, že se čas zastavil.

  Ohromné statky, kde v přízemí jsou chlévy pro krávy a nad nimi obytná část domu. Tak takto se tady žilo a stále žije.

  Ovšem domy jsou většinou krásné, balkony plné kytek, krásně upravené. Je to tady taková oáza klidu a krávy se zvonci na krku. To mi připomnělo pěknou příhodu, kdy jsme byli na výletu na kolech a na jednom, jakémsi místě, jsme zastavili na odpočinek.

  Zdenda zastavil o kousek dál a vracel se. Za mnou bylo křoví a samozřejmě, všudypřítomné dráty ohradníků pro dobytek. Tady se snad všechny louky využívají jako pastviny a najednou se v křoví pohnula kráva s obrovským zvoncem na krku. Příšerně jsem se lekla, protože ten zvonec vydal děsně silný zvuk a že jsou nějaké krávy v remízku jsme vůbec netušili.

   

  Samozřejmě, některé statky, možná většina už se chovem dobytka nezabývá a statky jsou přeměněné na krásné hotýlky nebo domy, kde jen nabízejí volné pokoje. Anebo místo stájí už mají pod domy garáže na auta, ale i tak je to tu opravdu krásné a pokud do toho zasvítí sluníčko, je na co koukat.

  Ale ono je na co koukat snad všude, všude je krásně, ať si vybereme jakýkoliv kout v Evropě a vlastně, kdekoliv jsme.  Tady je to vše umocněné krásně zelenými loukami, hlubokými lesy a samozřejmě, spoustou všelijakých kytek v truhlících. Pelargonie a petúnie převládají, těm se tu obzvláště daří.  

   

  Další zastávkou před cílem jsou největší kukačkové hodiny na světě na okraji městečka Triberg. Naštěstí tu mají malé parkoviště, kde většina zastaví opravdu na hodinku, prohlídne si kukačky, maximálně počkají, než začnou kukat a jede se dál. Kukačky v Tribergu jsou úžasné.

  Ohromný dřevěný mechanizmus zabírá celý domeček. Vůbec si neumím představit, jak dokázali dávní řezbáři, vyřezat maličký dřevěný mechanizmus do malých hodin, ale dokázali to a hodiny s celodřevěným mechanizmem fungovali.

  Ale kukačka se jim teda moc nepovedla. Tam bych ještě viděla maličko prostoru na vylepšení. Když začala kukat, tak nejdříve na nás vykoukl dost prapodivný pták, který zněl hodně skřehotavě. Rozhodně to ke kukačce mělo hodně daleko, ale proč ne. Ostatně, je to jejich kukačka a to, že mi připomínala značně havrana minutu před skonem, téměř v posledním tažení i podle značně skřehotavého zvuku je jen můj subjektivní dojem.

  Triber je další město hodin, kde je stání pro obytná auta, dost drahé a pak jsou tu ještě tři místa na parkovišti pro autobusy. Měli jsme kliku, že se zrovna jedno místo po chvíli uvolnilo a my se mohli napasovat mezi kolegy.

  Místa pro autobusy jsou prázdná a když jsme přijeli, stáli na nich tři obytky, ale když jsem se kolegů zeptala, to ještě, než se uvolnilo místo, jestli tam budou stát, a hlavně jestli tady budou na noc a jestli je to bezpečné, tak mi ukázali lístek od policie s pokutou.

  Byli se podívat ve městě a než se vrátili, měli za stěrači pokutu. Takže, opravdu je potřeba respektovat značky. Policie je tady poměrně dost rychlá.

  Prohlídli jsme si pár obchodů s kukačkami, které se tu prodávají vyloženě na každém kroku.

  V největší prodejně nám dovolili fotit a paní prodavačky v krojích některé hodiny nastavili na kukání, a to se pak rozeběhly neuvěřitelný příběhy.

  Maličké figurky řežou dříví, vedou krávy na pastvu, tancují před domy anebo je tam hodně část vodní mlýn, který se točí.

  Je strašně zajímavé pozorovat vyřezané pohybující se postavičky na miniaturním prostoru.

  Opět je městečko jen o hlavní silnici, kde je spousta prodejen pro turisty a pak už nic. Ale dá se udělat velký oblouk a protáhnout si nohy.

   

  Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz.  

  Dnešní trasa je: 

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ