Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Tübingen - Bádensko - Württenbersko - Německo

  20.8.2021

  Naše spanilá cesta jižním Německem pokračuje směrem na město Tübingen.

  P8199982

  Tady se už napojujeme na řeku Neckar. Po řece Neckar pojedeme dál, vyhneme se Stuttgartu, asi nakoukneme do Švábského národního parku, tam bychom si mohli udělat výlet na kolech a pak už zamíříme hlavně do velmi krásné části Údolí Neckaru, kde je spousta hradů, pevností, zřícenin, zámků a hlavně, krásných měst plných hrázděných domů.

  Tübingen je prvním středověkým městem, které je na naší cestě a teď, když píšu cestopis, tak jsme sice příšerně ucaprtaný, ale velmi spokojený.

  Ušli jsme skoro 10 km, z toho většinu po překrásném starém městě, který je velmi pěkně zachovalý a opečovávaný.

  Tübingen je ryze velmi staré město, ale hlavně je to město studentské.  Tübingen má jednu z nejkvalitnějších velmi starých univerzit a v akademickém roce se ve městě, které má 90 tisíc obyvatel, žije, studuje skoro 30 tisíc studentů.

  Na studenty je tu navázána spousta aktivit a hlavně, vysoká škola vlastní staré historické budovy, a i když ještě akademický rok nezačal, ve městě je hodně mladých lidí.

  Nebo, mě to aspoň tak připadlo. Ale zpět k výletu do města. Důležité je slušně zaparkovat, abychom mohli auto na celý den opustit.

  V Tübingenu je velice málo míst, kde se dá pohodlně zaparkovat, ale podařilo se Zdendovi najít skvělé a velmi bezpečné místo přímo proti kancelářské budově asi kilometr od hlavního cíle našeho dne a tou je staré město.

  P8199867_2

  Ještě, než přejdeme most do starého města je Infocentrum, kde nafasujeme podrobnou mapu s turistickou trasou po nejzajímavějších památkách.

  Jedna z map má námi oblíbené piktogramy, a tak zajímavost nemůžeme minout. 25 bodů zájmu máme vyloženě na dosah, ale stejně jsme se pěkně nachodili. Nezdá se to, ale dneska jsme ušli skoro 10 km.

  Asi nemá cenu tu vypisovat všechny zajímavé budovy, ale co stojí určitě za zhlédnutí je klasicky Markplatz, kde jsou vždy nejhonosnější domy.

  Tady je ještě kromě jiného překrásná radnice z 15. století. Neptunova fontána a kávička po zasloužené štrapáci.

  Další krásné náměstí je hned o kousek dál, Holzmarkt, kde je gotická katedrála. Opravdu, nejde říct co se nám líbilo nejvíce, stačí jen toulat se uličkami a obdivovat překrásné hrázděné stavby.

  Němci to tu mají opravdu vymazlené. Všude spousta kytiček, ať už v oknech nebo jako veřejná výzdoba. Je vidět, a to na každém kroku, jak je tu o vše pečováno s ohromnou péčí. Ani nemá cenu zmiňovat, čistotu a pořádek, který je všudypřítomný. Velkolepá platanová alej může zakončit naši cestu po historii krásného města Tübingen.

   

  Tübingenem protéká řeka Neckar, ale ve dvou ramenech obtéká ostrov s platanovou alejí.

  P8199974

  Po klidnějším rameni, který protéká okolo hradeb starého města proplouvá spousta loděk s turisty.

  Img_0544

  Loďky nápadně připomínají Benátské gondoly a díky velmi malé hloubce stačí dlouhé bidlo a loďky malebně klouzají po hladině.

  P8199979

  Zároveň z ostrova je krásný pohled na starobylé domy. Některé mají na svých domech napsané datum, kdy byly postaveny. Dokonce jsme viděli dům z roku 1560, který vypadal naprosto úžasně.

   P8199977

  Asi bych ještě upozornila na parkování v Německu. Zaznamenala jsem několik dotazů, jak se tu dá parkovat mimo kempy. Parkovat se dá, ale občas je to oříšek. Chce to hledat v aplikacích a pak počítat s tím, že se občas stane, že uvedené místo na které jedeme je vyloženě nevhodné, nebo je na místě zákazová značka. To je samozřejmě špatně.

  Img_0585

  Velmi varuji parkovat někde, kde je zakázáno, protože policie jezdí, jezdí část a pokuty rozdává. Zároveň je potřeba sledovat značky na parkovištích.

  P8199922_2

  Pokud je značka parkingu klasické P a pod ním bývá značka autíčka, tak to je taky problém, to parkoviště je primárně určené pro osobní auta. Pro nás je piktogram obytného auta. Jinak riskujeme pokutu. Můžeme parkovat na parkovištích, kde je jenom P a nic víc.

  Img_0573

  Pak ještě samozřejmě hlídáme ostatní zákazové značky. Docela určitě bych byla opatrná na to, že tam kde parkují místní, je parkování tolerované, mohu všechny ubezpečit, že není.

  P8199925

  Několikrát jsme viděli a byli svědky toho, jak místní parkovali, kde sice neměli, ale asi se domnívali, se, že toho tolik neporušují a přesto dostali všichni do jednoho za stěrače pokuty. Jedině, pokud stojíme špatně a jsme v autě, nikam neodejdeme, tak máme šanci se policistům velice slušně omluvit, litovat chyby a modlit se, že policie bude shovívavá.

  P8189861

  Většinou jsou shovívavý, ale určitě bych na to nespoléhala. Každopádně, zásada při parkování mimo kempy by měla být takováto, parkovat vždy za světla a mít v rezervě ještě plán B. Proto za světla, aby byl čas ještě najít další místo na noc.

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ