Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Naturpark Schwäbisch – Frankischerwald - Bádensko - Württenbersko - Německo

  21.8.2021

  Včerejší den, byl dnem přesunu a tak není ani moc o čem psát. Nakoupili jsme trochu potravin a hlavně, dokoupili jsme opět benzín do centrály.

  P8209986

  Jsme totiž úplně bez proudu. Nástavbové baterie nás definitivně opustili a přesto, že se zdají podle všeho plně nabité, tak stačí, abychom na chvíli pustili měnič a během chvíle začne kontrolka stavu baterií plakat, pískat, svítit červeně a domáhat se dalšího přísunu energie. Jediné, co je momentálně možné, tak udělat veškerou práci na počítačích přes den, nebo ráno, zkrátka za sluníčka a večer vypotřebovat jen to, co máme v bateriích v počítačích.

  P8209989

  Pak se vše musí ukončit a nebrat proud přes měnič. Na ostatní spotřebu, jako je lehké, velmi opatrné svícení, jiskry pro lednici a nebo čerpadlo na vodu tak na to nám baterie stačí, ale na víc už ne. Tak je to teď drobet náročnější. 

  P8209990

  Hlavně hledáme stání, abychom mohli večer pustit centrálu a nikoho nerušili. To byl třeba i případ včerejšího stání na noc. Velké opuštěné parkoviště, kde jsme byli jenom my, což je nejlepší. Dneska pro změnu stojíme na stání pro obytná auta v maličké vesnici, kde je proud 1kW za 0,5 eura, což je skvělé. Hlavně, dobijeme baterky do kol a budeme je mít připravené na další výlet. Za jízdy bychom je také mohli dobít, ale těch našich pár kilometrů nestojí ani za řeč, natož na nabití baterek do kol.

   P8210053

  Vesnička Rietenau  je maličká a přesto tu vybudovali stání pro obytná auta. Sice jen čtyři místa, ale aspoň něco. Hlavně je tu možnost připojit se na elektřinu, aniž bychom platili za stání. To je poměrně dost vzácné. Mít stání zdarma s možností se napojit na proud, který je v tuto chvíli pro nás přímo životadárný. Mimochodem, vůbec není potřeba stavět honosná parkovací místa s veškerým servisem. Ohromná spousta stání, tady v Německu je bez jakéhokoliv zázemí.

  P829997

  Tady je to dost výjimka, ale místa jsou jakoby vykouslá z louky u fotbalového stadionu. Jsou jen vysypaná kamínky, to je jediné zpevnění, jinak tady nic jiného není. Odpadkový koš, klasicky chybí a ani není nikde v okolí. Němci jsou vůbec opatrný na odpadkové koše neřkuli popelnice.

  P829998

  Naučila jsem se tady dávat odpadky do malých igeliťáků, které pak vyhazujeme na zastávce autobusu. Tam jedině se můžeme odpadků nějak zbavit, ale problém je, že koše na zastávkách mají svrchu malou díru, kudy se musí pytlík procpat. Takže žádné igelitové pytle do odpadkových košů, ale malé pytlíky, ty tady fungují. Někdy se stane, že odpadky sebou vezeme i několik dnů, než objevíme nějaký koš.

  P8210008

  Tak si myslíme, že není potřeba u nás budovat stání s kompletním zázemím, jistě, bylo by to fajn, ale když nejsou peníze anebo, když si obec není jistá s efektivitou budování nějakého stání, bohatě stačí nalajnovat na parkovišti dvě tři místa pro obytka, plácnout tam obrázek obytného auta a ono se uvidí, jestli o stání bude zájem.

  P829995

  Pokud zájem mnohonásobně překročí kapacitu a obytná auta budou postávat v okolí kde se dá, tak pak je na místě vrhnout se do budování a třeba i místo zpoplatnit, ale zase, rozumně, protože pokud bude stání drahé, tak hodně kolegů pojede dál a zaparkují jinde. Domníváme se, že takové stání pro obytná auta by mělo stát do 200.- Kč s tím, že pak si každý dokoupí, co potřebuje. Vodu, elektřinu. Stání, která nenabízejí nic jen to stání pořízené s minimálními náklady jako zde, by měla být zdarma a jeden stojan na elektřinu se čtyřmi zásuvkami je již zpoplatněn. Ale to je stará, obehraná písnička.  

   P8210009

  Přejeli jsme na parkoviště v dalším maličkém městě Sulzbach an der Murr, opět k fotbalovému stadionu a jedeme na výlet na kolech do Švábského lesa.

  P8210017

  Chráněné, poměrně malé území Naturpark Schwäbisch – Frankischerwald je překrásný kout jižního Německa a my jedeme vstříc dobrodružství.

  P8210018

  Zdenda naplánoval trasu kolem 30 km s tím, že když to bude, co k čemu, myšleno, cesta bude příjemná, kvalitní a pokud možno bez zbytečného stoupání, tak trasu si protáhneme.

  P8210022

  Jenže, cestou máme tři úseky pro horská kola. Úseky pro horská kola nejsou nijak dlouhé, zato jsou výživné.

  P8210038

  Hlavně i díky tomu, že tady hodně pršelo a nezpevněné cesty jsou zoufale podmáčené. Jedeme překrásnými hlubokými lesy a je nám ohromně fajn.

  P8210032

  Na jedné zastávce jsme si dali pozdní oběd, na další jsme jen odpočívali a krásný den je úžasný.

  P8210028

  Zdenda mě jeden kopec za pomoci kurty pomohl s kolem, protože v bahně bych kolo neurvala, ale to byla opravdu výjimka, jinak cesta byla většinou luxusní, buď asfalt nebo kamínky a v lese, v chládku se jelo nádherně.

  P8210046

  Na noc jsme se přesunuli do maličkého městečka Rietenaou na stání na neděli a hlavně, na přípojku elektřiny.

  P8210039

  Zítra plánuji něco dobrého upéct, borůvkový koláč už je snědený, něco dobrého uvařit, koupila jsem pěkný květák, potřebuji zase po čase uklidit, vytřít, vyluxovat, vyklepat, vymýt a k večeru pojedeme někam zkusit štěstí na internet.

  P8210024

  Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz. 

  Dnešní trasa na kolech je:

  Dnešní trasa je:

   

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ