Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 01.09.2022

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnes Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Heilbronn - Bádensko - Württenbersko - Německo

  22.8.2021

  Měli jsme ohromnou kliku, že jsme výlet do Švábského lesa podnikli už včera, protože v noci začalo bouřit, blesky lítaly a samozřejmě, k tomu všemu se přidal déšť.

  P8220064

  S malými přestávkami prší ještě v poledne a tak jsme využili čas na plánovaný úklid, Zdenda si dodělává filmík ze včerejška a já se pustila do pečení.

  P8220070

  Včera jsem natrhala cestou mirabelky a dneska z nich je skvostný ovocný koláč s drobenkou. Na koláč padla skoro celá hluboká miska mirabelek. U nás to jsou špendlíky, alespoň já je tak znám, ale tady to jsou Mirabelky a kilo v Lidl stojí přes 3 eura, z čehož jsem mále padla do kolen. Zaplatit za kilo špendlíků skoro 80 Kč je děsivé, ale je to tak. Možná jsme už maličko odtržený od reality a uniká nám jak se i v Čechách zdražilo, ale co je moc, to je moc.

   P8220078

  Každopádně, mám květák a to znamená uvařit květákovou polévku, kterou miluji a zapečený květák, který máme rádi. Už dlouho jsem nedělala zapečený květák, jednoduché jídlo z jednoho hrnce, takový eintopf a protože je to jídlo vhodné na cesty díky jednoduchosti přípravy, tak zde je recept.

   P8220075

  Zapečený květák

   Květák + cibule + olej a máslo + uzenina ( anhlická slanina, uzený, šunka, měkký salám) + brambory + koření + 4 vejce + plátkový nebo nastrouhaný sýr + naťovou cibuli nebo řapíkatý celer, papriku (co máme v lednici).

   P8220055

  Květák rozebereme a lehce ovaříme, necháme vychladnout, nasekáme a dáme do mísy. Na másle s trochou oleje osmahneme uzeninu a sibuli nakrájenou na jemno, necháme vychladnout a dáme ke květáku.

  P8220056

  Plátkový sýr nakrájíme na kostičky nebo nudličky, to je jedno, a zamícháme do směsi. Přidáme žloutky, nakrájenou zeleninu a okořeníme solí, pepřem a maličko muškátového květu nebo strouhneme muškátový oříšek, ale decentně, aby nám jídlo nezhořklo.

  Mezitím nakrájíme brambory na plátky, dáme do vody, přivedeme k varu a lehce povaříme, pár minut. Slejeme a necháme vychladnout.

  P8220057

  Bramborové plátky vyskládáme na dno pekáče nebo remosky, kterou jsme vyložili pečícím papírem a pokapali olivovým olejem.

  P8220058

  Ušleháme pevný sníh. Polovinu vmícháme do směsi, navrstvíme na brambory a druhou poloviny dáme na vrch.

  P8220061

  Pečeme cca 20 minut pod alobalovou pukličkou a 20 minut na barvu.

  P8220076

   Dnešní trasa je: 

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ