int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo nás



Itálie

Itálie podzim 2017

Nově operátor WIND nabízí 20 GB za 10 eur, respektivě za 9, ale platíme 10. Jedno euro je jakési spoření o které se nám další platba snižuje. Vánoční akce nám dala dalších 20 GB na 4 měsíce za totožnou cenu. 

Itálie jaro 2017

Načínáme třetí měsíc putování po Italském pobřeží a zde jsou naše zkušenosti s internetovým připojením. Mohly by se někomu hodit, protože, to co platilo minulý rok, nemusí být už pravda.  Z počátku se nám zdálo volné připojení na internet od cizích velmi zřídkavé, ale stačí trochu pohledat. Nejlépe, pokud je síť z restaurace zabezpečená dojít si pro code. Většinou ho ochotně poskytnou. Nákupní centra jsou jasně pokrytá volnou sítí, tak jako všude. Čerpací stanice jsou povětšinou malé a bez internetu, takže na ně se nelze spoléhat. Hodně pokrytí internetem vyžaduje zaslání přihlašovací SMS. Je důležité mít jejich SIM kartu, nebo alespoň jednou si koupit internet, kde máme jejich číslo a na to nám jsou různý poskytovatelé a majitelé internetu schopný zaslat code na připojení. Například celé ohromné území Delta řeky Po má volný internet, ale musíme se k němu přihlásit. Přístavy mívají volný internet a malá města mají volné sítě, ale velmi často musíme zaslat sms. Další možnost připojení je na pobřeží u hotelů, které mají volnou wifi. Tady je třeba u některých vyplnit jen Jméno a Příjmení a zadat telefonní číslo, (ale to musí být italské a dobře poslouží číslo z SIM na internet). Někde se po určitém čase připojení vypne a musíme se znovu přihlásit již získaným kodem a fungujeme dál. Také záleží na vzdálenosti a nerovnosti terénu. Pak je dobré mít zesilovač signálu.

Srovnání cen námi použitých operátorů v různých zemích, které jsme projeli a zkušenosti, včetně antény, kterou používáme, najdete na www.bydlikemevropou.com.

Hotely mívají velmi často heslo se svým jménem a letopočtem. Někdy všechna malá písmena, nebo všechna velká a letopočet 2016 je buď vpředu, nebo vzadu. Předpokládám, že s nadcházející sezonou se letopočet změní na 2017. Chce to chvilku si s tím hrát, ale odměna v podobě volného internetu je lákavá.

Rozhodně, pro delší pobyt, je vhodné mít svůj internet. V případě nouze se hodí jak na rychlé telefonování přes skype, tak na hledání telefonního čísla nejbližšího servisu a citlivé instituce, jako např. banka, je lepší řešit na svém internetu.

My jsme si vybrali operátor WIND. Máme s ním dobré zkušenosti a hlavně, má celkem slušné podmínky, velkou síť kontaktních míst, nebo prodejen, kde si lze tarif po měsíci dokoupit a velmi slušné pokrytí signálem.  5 GB = 10 Eur + startovací SIM karta 10 Eur

www.wind.it

Ve skutečnosti 5 GB stojí jen 9 Eur, ale 1 Euro platíme jakési předplatné na pozdější zlevnění, nebo poskytnutí jednoho tarifu, což stejně asi nezískáme, nebo nevyužijeme.

Další operátor Vodafone má poněkud horší podmínky.

www.vodafone.it

Startovací balíček je na dva měsíce, 10 GB = 20 Eur + 10 Eur SIM s tím, že jen 5 GB je na měsíc. Další nabití je možné až za měsíc 10 GB = 20 Eur

Další operátor TIM

www.tim.it

Stejné podmínky jako Vodafone. Startovací balíček je za 30 Eur na dva měsíce, ale 30 GB včetně SIM karty. Následuje dokoupení vždy na měsíc 15 Eur 6 GB.

U všech operátorů je jeden problém, a to, že tarify pro turisty jsou dost nevýhodné. Je potřeba mít na zřetelu, že ne všichni nabízí turistický internet a pokud ano, tak aby měli slušně pokryté území. Někteří operátoři mají dobré pokrytí velkých měst, ale jinak to může být hodně slabé. Doporučujeme si sebou do prodejny vzít PC nebo tablet a zakoupený internet ihned v prodejně zprovoznit a vyzkoušet. Občas se stane, že první přihlášení může být trošku složitější a pak je vhodná pomoc prodejců. Jde o to se jen nebát a nestydět za svojí neznalost.

S přáním silného signálu Bobeška a Zdeněk

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ