int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násPolsko

2017

Vracíme se do Polska opět v létě, a to v roce 2017. Polsko je pro nás, co se týká internetu země zaslíbená. Je zajímavé, že tím, jak je tu internet laciný, připojit se k nějaké městské síti nebo k benzínce je dost problém. Zkoušeli jsme to první dny a dost bez úspěchu. Ve městě, pokud tam je městská veřejná síť. tak je většinou připojení dost slabé a s ohledem na ceny zakoupeného internetu není potřeba se nějak trápit.

My jsme obešli postupně téměř všechny významné operátory a tady jsou ceny jen některých. Doporučuji pro jednou navštívit první velký obchodní centrum na cestě a tam jsou většinou všichni operátoři hned vedle sebe naskládaný jako slepice na hřadle, jen si vybrat. Je nutné si zakoupit SIM kartu a tu je dobré hned v prodejně vložit do modemu a aktivovat internet v počítači. Stále na to upozorňuji, že je potřeba mít sebou pro jistotu počítač, ten v prodejně nastartovat a internet zprovoznit. V Polsku u služby Play funguje, že internet po přihlášení naskočí až po několika hodinách, ale nám se jako aktivní objevil už v prodejně. Pokud by se stalo, že je tam nějaký problém s aktivací, obsluha většinou velmi ráda pomůže s prvním přihlášením.

T Mobil

 

 

 

 

Startovací SIM

1 GB

5 dnů

5 Zl

3 GB

30 dnů

20 Zl

 

 

6 GB

30 dnů

30 Zl

 

Orange    SIM

2 GB

5 dnů

7 ZL

 

 

10 GB

30 dnů

30 Zl

 

Play

 

 

 

 

Startovací SIM

3 GB

7 dnů

9 Zl

 

Startovací SIM

30 GB

7 dnů

19 Zl

 

Dobití

6 GB

14 dnů

20 Zl

 

9 GB

30 dnů

30 Zl

 

Bez limitu

Nad 100 GB zpomalení

30 dnů

49 Zl

 

 Jelikož jsme se v Polsku měli zdržet lehce nad jeden měsíc, zvolili jsme nakonec Play bez limitu. V prodejně operátora jsme si rovnou zakoupili kupon na dobití internetu po uplynutí 7 dní startovacího tarifu. Dříve nelze dobít. Nicméně, dobití je velmi jednoduché a opět s tím rád pomůže prodejce. Tam se jen jedná o toto: do telefonu se zadá číselná kombinace ze zadní strany karty na dobití po smazání zakrytého kódu a voláme, to je bod číslo jedna. Nikam se stejně nedovoláme, ale to nevadí. Jako bod číslo dvě se hned pošle sms na pod kódem uvedeným telefonním číslem uvedeným na internetovém prospektu. Vše je opravdu velmi jednoduché, ale pokud by se někdo necítil, což se může stát, opět je nejjednodušší najít nejbližší prodejnu Play v okolí a tam požádat o pomoc. Prodejny a kontaktní místa jsme viděli ve všech městečkách a městech. Řekla bych, že je to nejrozšířenější operátor v Polsku. Internet chytáme na náš starý modem od Vodafone, už tři roky a velmi dobře. Jen, když je signál slabší, což je v odlehlých oblastech, vyplatí se mít prodlužovačku na USB konce a modem vystrčit na střechu. My ho ještě občas přicvakli kolíčkem k naší anténě na zesílení signálu, jen z důvodu, abychom modem dostali co nejvýš a funguje to skvěle.

 2015

V Polsku není zastoupení Vodafone, a pokud ano, tak jsme jej neobjevili.

Místní operátor Play je zastoupený ve všech městech a malých městečkách.

1 GB  za  9 Zl  na 7 dnů

3 GB za 19 Zl na 14 dnů

6 GB za 30 Zl na 30 dnů

Dobití jednou měsíčně s tím, že získáme bonus 500MB při každém dobití.  Sim karta je zdarma v obálce a je v ceně.  Nevíme, jestli by na tuto sim kartu fungoval modem od Vodafonu. Cena modemu zhruba okolo 800,- Kč

www.play.pl

T – Mobile

Zastoupení všude, proto nás nalákaly nejen podmínky, ale i znalost operátora.

Nejdříve jsme museli zakoupit startovací sim kartu za 5 Zl na  1GB. Vyzkoušeli jsme náš modem a hned jsme se přihlásili k operátorovi. Jednoduché. Následně jsme zakoupili v prodejně T – Mobile dobití  5 GB a v prodejně nám internet aktivovali. Je zapotřebí zaslat sms a to vše za nás udělali.

5 GB za 30 Zl na 30 dnů

6 GB za 40 Zl na 30 dnů

Modem T – Mobile 100 Zl  700,- Kč.

Doporučuji v prodejně požádat o ukázání mapy pokrytí, jestli v oblasti kam míříme je dostatečně silný signál a pokrytí.  Jinak nemá cenu tohoto operátora využívat. Pohybujeme se v oblasti Kraje Karpaty a nemáme dostatečně silný signál. Neotevřeme žádné stránky kromě Skype.  Až  pojedeme zpět, vyzkoušíme operátora Play, jestli nebude lepší.

www.t-mobile.pl

 Orange

Operátor má velmi málo prodejních míst, ale jelikož víme, že ho cestovatelé v zemích na západ hodně využívají, tak tady jsou tarify.

152 MB  za 5 Zl  na 2 dny

1.01 GB za 25 Zl na 1 měsíc

2.27 GB za 50 Zl na 3 měsíce

Aktuální mapa sítě na www.orange.pl/zasieg

www.orange.pl

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ