int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násŘecko

Říjen 2016

Opět se na 14 dnů zastavujeme v Řecku a kupujeme internet, protože potřebujeme vyřídit ryze soukromé záležitosti jako je banka, platby a na to zásadně nepoužíváme veřejný internet. 

Doplním údaje..... 5 min. 

Prosinec 2015 -  konec měsíce.

-Modem od Vodafone nefunguje. Vlastníme USB modem Broadband K4607-Z, který s přechodem na Windows 10 nefunguje jak má. Nelze stáhnout prográmek bez asistence operátora Vodafone, který je potřeba k tomu, abychom věděli data, která potřebujeme. Vlastně se jedná jen o to, vědět kolik již máme vybráno ze zakoupeného kreditu. Při zakoupení modemu před rokem se nám po zasunutí modemu do USB portu, do počítačů automaticky nainstaloval program na velmi přehledné a jednoduché ovládání modemu. Hlavně jsme si tam mohli jednoduše měnit operátora a skutečně nám port fungoval skvěle ve všech zemích, kde jsme zatím byli, nezávisle na operátorovi. Vyzkoušeli jsme jich několik (myšleno operátorů), a vždy bezchybně. S nástupem Windows 10 jsme ovšem narazili a program nefunguje. Na dotaz u operátora jsme zjistili, že o problému ví, mají ho tak, nějak vyřešený, že po zavolání na technickou podporu, nějak asi poradí, co v počítači zmáčknout nebo já nevím, a prográmek bude fungovat dál. Kdybychom byli v Čechách, vzala bych milý počítač do prodejny Vodafone i s modemem a donutila bych je, aby mi program nainstalovali. Na cestách je to problém, telefonát do Čech, když neexistuje přímá linka a musíme se proklikat celou nabídkou operátora nás vyjde dráž, než zakoupení nového modemu. Problém je, že ani nové modemy, které zde mají, s Windovs 10 nekomunikují a v řečtině je to problém. Doporučuji u operátora zjistit, zda modem, který vlastníme, komunikuje s 10 a pokud ne, donutit je k nainstalování doprovodného programu. Jinak je to peklo, stále zjišťovat na prodejně, kolik kreditu nám zbývá nebo se spoléhat, že to nějak vyjde. V tomto případě riskujeme, že nám kredit dojde, nebo lépe, bude vyčerpán v nejnevhodnější dobu anebo, naopak, nevyčerpáme ho celý a po měsíci nám propadne. Což je škoda. 

Prosinec 2014

Máme novou zkušenost s internetovým připojením v Řecku. Operátor WIND není zas tak úplně špatný, rozhodně nabízí lepší sazbu než Vodafone. 5 GB za 18 EUR což je mnohem výhodnější než Vodafone 2 GB za 12 EUR. Bohužel, musíme si ještě dokoupit SIM kartu, která stojí 5 EUR. Nicméně, při delším plánovaném pobytu nebo při větším využití internetu je stále ještě výhodnější WIND. Je opět potřeba pas nebo OP, zkrátka doklad totožnosti a vyplatí se, vzít si sebou počítač do prodejny. Modem od Vodafone funguje, ale je potřeba změnit v nastavení přístupu síť, což zase je trošičku kámen úrazu. Nicméně, prodavač si s tím umí poradit a nastavení je velmi jednoduchá záležitost. Pokud ovšem víme, což nevíme, jak se přesně ta konkrétní síť jmenuje.

Pro eventuelní pozdější použití nebo pro zájemce, tady je postup: zakoupenou SIM kartu vložíme správně do modemu (klasicky jako do telefonu), modem zasuneme do počítače nejlépe vpravo u napájení a počkáme. Naskočí vpravo dole okénko na vypsání PIN, které je na zakoupené kartě, toho si nevšímáme a počkáme, až naskočí velké okno. Tam zvolíme – Nastavení – Připojení a do okénka IPv4 – APN vložíme toto jméno sítě, které nám musí sdělit prodejce  gint.b-online.gr  , jinak nemáme šanci internet spustit. Další možností by bylo za 25 EUR si koupit jejich modem, ale je to zbytečné. Trocha napětí a ono to funguje.  Pokud to prodejce, ten konkrétní, která na nás vyšel, neví, tak ho musíme donutit, aby věděl. Musí se někoho zeptat. Nelze se smířit s pokrčením ramen. Oni to velmi dobře ví, ale někteří jsou fakt hodně hloupý a líný se zeptat. Takže, stále platí, mít sebou v prodejně počítač a tam po zakoupení a za pomoci prodejce internet spustit, dříve se nesmím z prodejny odejít s tím, ono to nějak dopadne, nějak to doma spustíme. Nespustíme, nemáme šanci později, mimo prodejnu zjistit správné jméno té jejich pitomé sítě. Jazyková bariéra se dá překlenout za pomocí překladače. Buď využijeme k připojení jejich síť a staženého překladače z Google nebo, dneska už skoro každý v prodejně má internet v mobilu a tak ho zmermomocníme (myšleno prodavače )  k otevření překladače v jeho mobilu a už si můžeme dopisovat. Abychom předešli pozdějším problémům, požádali jsme o napsání na lístek v řečtině, jaký potřebujeme dokoupit tarif. Takto nemáme šanci koupit něco úplně špatného. Předpokládáme, že další měsíc už budeme na Krétě a tam budeme tarif dokupovat třeba v prodejně tabáku, zkrátka, kde bude prodejní místo a to už lze většinou řešit terminálem, jako u nás doma. No a na závěr, nesmí chybět halasná pochvala uštvaného prodavače,  který je šťastný, že už odcházíme. 

Mimochodem i Vodafone se polepšil a nyní prodává 2 GB za 12 EUR. Což je sice příjemné, ale WIND je výhodnější.

WIND    -   www.F2G.gr

Únor 2015

Velmi mile nás překvapil řecký Vodafone.  Nakoupili jsme 1,5 GB za 12 EUR  a SIM karta je zdarma. Další možný tarif ½ GB  za 6 EUR. Nádherná cena. SIM karta po půl roce propadá. Jediné co je potřeba, cestovní pas nebo doklad totožnosti. Opět se nám vyplatilo vzít si sebou do prodejny počítač. Vřele doporučujeme.  Nastavit správně síť bylo i pro pana prodavače malinko náročnější…..,  tak proč se zbytečně trápit. Další dobití v průběhu měsíce, lze v každé pobočce Vodafone.  

Ve většině restaurací je WIFI a lze na požádání získat kóde. My už se snažíme najít vždy restauraci, kde bychom dosáhli na jejich internet z auta k pozdějšímu dalšímu připojení. Takže obracíme postup. V autě hledáme restauraci se sítí a až když jsme spokojený se vzdáleností, místem na parkování a alespoň slušnou sílou signálu, pak, teprve si tam jdeme dát kávu nebo čaj a při té příležitosti hned požádáme o přístupové heslo. 

www.vodafoneCU.gr

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ