int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násŠpanělsko

29. listopadu 2019

Pokud budeme ve Španělsku déle a spotřeba intrenetových dat je u nás vyšší, tak pak sháníme operátora, který nám, jako cizincům nabídne internet za nějaký rozumný peníz.

Nám byla doporučena od kolegyně Martiny společnost Symio, která nejen, že má pro nás slušnou porci dat, ale ještě lze využít různých nabídek, které se i na nás vztahují. Informaci jsme si ještě ověřili u dalšího kolegy a opravdu, v tuto chvíli je skutečně tento operátor pro nás nejvýhodnější.

Tak a jak se dostat k sim kartě Simyo a mít ji ještě ke všemu aktivní. První, co si otevřeme jsou stránky operátora a zorientujeme se v tarifech, které nabízí.

Pokud nejsme jazykově vybavený, použijeme přeložit stránku, vedle hvězdičky na liště s adresou a nebo, pravým myšítkem zvolíme z nabídky, přeložit stránku. Na dlouhé liště si posuneme zarážku na velikost dat a zároveň se nám hned vypočítává cena.

https://www.simyo.es/?gclid=Cj0KCQiAw4jvBRCJARIsAHYewPNPCJb90MUd82L5JPDt1OAYeh7RmDdGBzFDmnnkCQnB3tWxu5zcIVwaAjPTEALw_wcB .

Kolegyně získala kartu v elektře v Carrefour, kterých je ve Španělsku opravdu hodně a tam nám jí i zaktivují, tedy aspoň jim, ale nám ne. My jsme to štěstí neměli, v Carrefour nás odmítli, Simyo neprodávali a my se s nimi zkrátka více nedomluvili. Možná měli jen sim karty vyprodané, ale zkrátka jsme neuspěli. Napsali jsme na Symio, zda nemají kamennou prodejnu a zde jsou, stačí si jen vybrat oblast, kde se pohybujeme a prodejnu navštívit. Tady bych doporučila použít Google maps a zkontrolovat si zda prodejna skutečně existuje. Mohli jsme se rozjet na adresu, kde byly jen plechová vrata do jakési garáže. Volila bych asi prodejnu s počítači, nebo s telefony, kde nám budou umět vyjít vstříc.

https://www.simyo.es/mapa-tiendas.html?fbclid=IwAR3ADJ0_gPtXxSXePbFtFw0c6X-SnUF__QAaIo1-pHu7Fz9hjJZNFB_K6sw

My ale nemáme žádnou adresu a ta je potřeba k získání sim karty. Rada je jednoduchá a skutečně funguje. Napíšeme si adresu třeba místní pošty, nebo nějakou jinou, to je jedno. To si napíšeme na papírek kde jako první je naše jméno a to dáme prodavači, který nám bude kartu aktivovat.

Pak je důležitý buď pas nebo občanský průkaz pro zapsání do smlouvy. Zaplatíme 10 eur za SIM kartu a tam máme rovnou telefonní číslo. V nejbližší prodejně tabáku nabijeme telefonní číslo 10 eur. Vrátíme se zpět do prodejny a necháme si sim kartu zaktivovat. Aktivace spočívá jen v zavolání na číslo, které je uvedené na obálce SIM. Tam jen zavoláme, nic nikomu neříkáme a nikdo po nás nic nechce. Telefonní číslo se spojí s centrálou a už jsme aktivní a můžeme směle používat data. Vyplatí se si sebou do prodejny vzít počítač a přes translátor, pokud nevládneme španělsky nebo anglicky psát jednoduché žádosti a dotazy, aby prodavač věděl, co to po něm vůbec chceme. Jde to, vyzkoušeli jsme si to už v několika zemích a většinou jsou prodavači velmi ochotní.

Závěrem mohu jen dodat, celá operace od vstupu do prodejny až po aktivní data trvala hodinu.

Závěrem, abych to shrnula:

  1. Vybrat si tarif a ten si napsat, protože ho později dáme prodavači.
  2. Najít nejbližší prodejnu, která je na mapě prodejní sítě.
  3. Zkontrolovat, jestli ta prodejna skutečně existuje.
  4. Zjistit si nějakou adresu ( třeba pošty, to je jedno) a tu si napsat.
  5. Zakoupit Sim kartu a zjistit a najít nejbližší prodejnu Tabáku.
  6. Vložit v nejbližší prodejně tabáku, kde mají terminál požadovaný obnos na telefonní číslo, které je zároveň na sim kartě.
  7. Vrátíme se zpět do prodejny a donutíme prodejce Sim karty, aby nám kartu zaktivoval.
  8. Prodejce nebo my musí zavolat na aktivační telefonní číslo, které se jen s tím naším spojí a tím je karta aktivována. Číslo je na obálce od SIM karty.
  9. Prodejnu neopouštíme do té doby, než nám začne internet fungovat.

Já vím, zdá se to složité, ale když se na celou akci připravíme, minimálně vyzbrojeni informacemi od Martiny a nás, nemůže se nic pokazit.

Mimochodem, byli jsme se ptát na internet u Orange a tady je to co nám nabídli: 7 Gb 1 platba 11,98 eur následné platby 23.95 ........ 10 Gb 1 platba 14.98 další platby 29.95. .............20 Gb 1 platba 17.98 další následné platby 35.95 eur ............40 Gb 1 platba 23.98 následné platby 47.95 Zřejmě dobíjecí karta měsíčně 14.95 a jsou v tom 2 Gb a volání zdarma.

 Simyo - to je ten náš operátor - 36 Gb za 18.99 eur další platby jsou bez navýšení

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ