int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násHrášková polévka ze zmraženého hrášku

Pa020099

Pytlík zmraženého hrášku + cibule + česnek + olej + sůl, pepř nebo polévkové koření + uzenina + 1 vejce na zahuštění nebo troška mouky + majoránka + varianta s brambory

Pa020102

Do přiměřeného hrnce s malým množstvím vody vsypu zmrzlý hrášek a povařím cca 10 min. Nejlepší by byl tyčový mixér, ale ten na cestě nemám, takže si musím dát práci a šťouchadlem na bramborovou kaši všechny hrášky rozmačkám, proto dám zpočátku méně vody. Místo šťouchadla by šel použít cedník na těstoviny. Rozšťouchaný hrášek nijak necedím. Doplním vodou na požadované množství polévky a přidám koření. Mezitím jsem si už nakrájela na jemno velkou cibuli a na pánev, jakmile ji osmažím přidám nakrájenou uzeninu (nejlepší by bylo uzené maso, nebo moravská slanina apod.), ale nám postačí mortadela a podobný měkký salám nebo na kolečka nakrájený párek a osmažím zároveň s česnekem taky nakrájeným na co nejtenčí plátky.

Pa020105

Pokud bych chtěla vynechat poslední krok zahuštění, osmahnutou zeleninu s uzeninou zapráším moukou, jakou mám a zamíchám do polévky a tím ji trochu zahustím. Zahuštění na závěr, rozkvedlám vajíčko nebo v troše vody mouku. Majoránku přidám hned jakmile vypnu hotovou polévku a tu vmíchám, aby výsledný výtvor pěkně ovoněla. Majoránka by se neměla vařit, jinak může polévka zhořknout. Do polévky občas s úspěchem nandám ještě na kostičky nakrájené syrové brambory, zároveň s uzeninou anebo na závěr uvařené brambory. Polévka je mnohem hutnější, vydatnější a může posloužit jako plnohodnotný oběd nebo večeře. 

Pa030041

Podávám s opečeným toustovým chlebem a polévku na zjemnění posypu strouhaným sýrem.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ