int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 04.12.2023

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násMinestrone – Italská polévka

Minestrone-1

Kus kuřete + cibuli + směs zeleniny + rajčatový protlak nebo drcená rajčata + koření + těstoviny nebo rýže + sýr + tousty nebo toustový chleby + koření ( tymián, bazalka, oregano) vše je dovoleno + polévkové koření nebo jen sůl.

Minestrone-2

V Itálii je nejvýhodnější rovnou koupit mraženou směs zeleniny Minestrone, které prodávají velké množství druhů. Výběr je ze směsí z 13, 15 a 18 druhů zeleniny. V akci lze koupit 1 kg mražené zeleniny za 1 Euro, jinak je okolo 1,3 Eur, luxusní směsi jsou samozřejmě mnohem dražší. Jinak se snažíme koupit zeleninovou směs, kde je co nejvíce druhů zeleniny.  Do hrnce nasypeme půlku pytlíku, přidáme plechovku drcených rajčat, masox nebo polévkové koření a vaříme až je zelenina měkká. Koření používám to, které mě buď zavoní ze skleničky, nebo mi připadá, že by se hodilo. Zkoušela jsem polévku pokaždé s jiným kořením, žádný favorit z toho nevzešel. Vše je dobré, voňové. Před dokončením do polévky dáme hrst malých těstovin nebo rýže a dovaříme. Polévka je hustá a pozor, do rána ještě zhoustne.

Minestrone-4

Pro vylepšení a počeštění jsem na cibulce do sklovita nejdříve osmahla kuřecí maso nakrájené na kostičky nebo vepřové, nebo obrané maso z kuřete a podobně a pak přidáme všechnu zeleninu a vaříme. Na talíři horkou polévku hustě posypeme strouhaným sýrem (ten je nejdůležitější). K polévce se podávají tousty zapečené se sýrem. Já jsem na pánvi rozpekla toustový chleba a ještě na pánvi ho posypu sýrem, krásně se roztaví.  Polévka je uvařená za chvilku, v směsi je některá zelenina předvařená, takže když na nás vykouknou velké červené fazole, už jsou měkké a není třeba se bát jejich tvrdosti.

Česká verze je, naházet do hrnce veškerou zeleninu, kterou máme včetně brambor, můžeme přidat mražené fazolky, listový špenát, hlavně rajčata, paprika, hodně používají řapíkatý celer, dýni apd. Červenou barvu udělají drcená rajčata a chuť doladíme posypaným sýrem.   

 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ