int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násKanárská polévka z kuřete nebo krůty

Kanárská polévka z kuřete nebo krůty.  

Kuřecí stehna/ krůtí maso + máslo + žampiony + 2x velká mrkev + cibule + několik stroužků česneku + 2-3 ks řapíkatý celer + rýže + masox nebo jen sůl pepř + něco zeleného na posyp.

Na zpěněné máslo nasypeme na hrubé kousky pokrájenou cibuli a osmahneme. Přihodíme na plátky nakrájené žampiony a podusíme, pak mrkev na kolečka nebo půlkolečka a pokrájená vykostěná kuřecí stehna na malé kousky.

To vše dusíme a když se voda odpaří, tak osmahneme až se vše začne maličko připalovat. Ale jen maličko, aby nám máslo nezhořklo. Vše zalijeme vodou a kdo má odhad nasype do polévky rýži a přidá dochucovadlo. Vše vaříme jen do doby, než nám rýže změkne.

Nakonec jen na chvíli necháme povařit nakrájený řapíkatý celer. Jen tak, aby nebyl rozvařený a pěkně chroupal. Vypneme, posypeme petrželkou nebo na jemné kousky nakrájený zelený konec pórku anebo sušené bylinky.

Zkrátka kdo co má a můžeme podávat. A ten, kdo nemá odhad jako já, uvaří si hrnek rýže bokem a tu pak vloží do polévky. Polévka má být čirá a hustá. Je to vlastně lehké plnohodnotné jídlo. 

 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ