int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 06.02.2023

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

a toto vidíme okolo násZavařené vepřové maso ve sklenici od Milušky z Chmelné

Zavarovani-masa-1

Vepřové maso ( plecko, krkovice, kýta, koleno) – dle potřeby a množství požadovaných sklenic + vepřová kůže ( použila jsem vepřová kolena a stáhla z kůže ) + sůl - můžeme použít kmín. 

Zavarovani-masa-2

Kůže se nařeže na proužky, jeden přijde na dno sklenice a druhý navrch na maso. Nakrájím vepřové maso na kusy a pěstí, silou zatlačím do sklenice, lehounce posolím a přidám pár lžic vody, 2-3 lžíce a nakonec proužek kůže. Masa může být maximálně do 2/3 sklenice. Víčka a hrdla sklenic vytřu alkoholem. Miluška používá francovku, ale je možné použít co je u ruky. Rum, vodka. Prý nejlepší je 12 letá whisky. Zavíčkuji a dám zavařit. Na dno hrnce je potřeba dát utěrku a pomalu přivedu do varu. Když je voda teplá, vložím sklenice tak, aby voda dosahovala do 2/3 sklenice. Ve varu vařím hodinu. Sklenice nechám v hrnci dojít a pak vyndám a nechám stát s víčky nahoře.

P4270010

Zavařování opakuji po 24 h ještě jednou také na hodinu. Maso krásně zrůžoví a vypadá, jakoby bylo upečené a je opravdu výborné. Je to vynikající změna a rezerva na cestu. Rozhodně je to lepší než všechny možné masové konzervy z obchodu.

Trocha práce, zkušenosti a ochota přítelkyně a dobrota je na světě.

Jednu sklenici jsem sebou dva roky vozila v kufru pro test trvanlivosti. Sklenice byla v teple a po dvou letech maso vypadalo, vonělo a chutnalo jako naprosto čerstvá zavařenina. 

 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ