int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násBaterie a jejich dobíjení v obytce

Toto je otázka za 500. Je to neustálý boj s elektrikou. Ale u nás je to takto a upozornuji ne všichni to mají tak jako mi se spotřebou elektriky. Protože děláme to co děláme kromě výletů na kolech a jinné.... tak pracujeme na PC každý večer já i Bobeška cca 4-5 hodin vše zpracovat zapsat a publikovat. Takže svítíme a nabíjíme dva notasy které jsou neustále při práci pod proudem a dohromady berou 150 wat. můj 100 Bobeš 50 wat. auto potřebuje cca 30 wat aby svítilo atd. A k tomu ještě dvě batrky do kolo Bobeš má 500 wat  a moje je 1000 wat.

když to vše sečtu tak když bych to vše zapojil bude odběr 1700 Wat.  A dále máme měnič z 12Volt na 220 volt 2000watový právě abychmohl vše pustit najednou.

Tak a nyní se dostáváme k otázce jak to všechno nabýt aby vše bylo připravené k použití. U mne je to takto

Na střeše mám dva soláry které při plném slunci do baterek dostanou max 60 Amper za celý den, což by stačilo na Bobeky baterku do kola. Další zdroj energie je auto samotné a jeho booster.

jakmile ho nastartuji tak do baterii láduje až 60 amper ale v průměru okolo 30 amper za hodinu když tedy se přesumeme a jedeme dvě hodiny tak do baterie v nástavbě dostanene cca 60-80 amper. A poslední zdroj energie je centrála na benzin.

Centrala

Ta dává 2000 wat a za hodinu do baterky v nástavbě dostanu 30 amper protože mám nabíječku od wictronenergi 30 A. 

Nase-nabijecka

Nyní je tu naše nástavbová baterie kterou mám kapacitu 200 amper. Dále máme Malá rekapitulace pokud mám baterii v nástavbě na 100% nabytou což je 200 amper tak pokud bych měl baterie do kol prázdné tak odeberu z nástavbové 150 amp a zbyde mi 50 A na večerní provoz pc a auto což nestačí. Proto se vše musí jaksi doplnovat a kombinovat. V podstatě to vychází takto pokud popojíždíme každý den alespoň dvě hodiny a svítí sluníčko vychází to dobře, protože nikdy nemáme baterky v kolech úplně prázdné. Pokud ale stojíme na místě je zataženo tak vzniká problém a pokud chceme na kolech jet musím nastartovat centrálu, ale ne všude to jde. A když již nastartuji tak nabíjíme baterie v kolech v autě a ještě Bobeš něco upeče v remosce, aby byla vytížená na sto procent.

  Doufám, že je to srozumitelné.

  Ahoj Zdeněk pokud je nějaký dotaz zavolejte mi na 731757629

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ