int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násFotografujeme na cestách

Než jsme vyjeli na naší velkou, desetiletou pouť okolo Evropy tak jsme samozřejmě řešili, čím budeme fotografovat a jakou značku zvolit. Jelikož jsme oba dva měli už před odjezdem malé kapesní digitální Olympusy, tak jsme zůstali nakonec věrni značce, kterou jsme doposud používali.

Znalcům se omlouvám, nejsem odborník na fototechniku, a proto laicky popisuji jen naše zkušenosti. Pro více informací prosím přejděte na oficiální stránky Olympus v odkazech.

Já jsem si několik let před naším odjezdem koupila podvodní aparát mjůčko, který už dávno není v nabídce, protože vývoj jde dopředu, ale k tomu se ještě dostanu.

Olympus-mjucko

Moje mjůčko sloužilo naprosto perfektně, pod vodou dělalo skvělé fotografie, videa včetně úžasného podvodního šumu a zvuků moře. Za několik let služby jsme ho ponechaly tam, kde jsme nejvíce ocenili jeho služby. Vím, že je to velmi neekologické, že to není správné, jak nás jeden pán upozornil, což uznávám, ale tento aprát nám udělal tolik služby, zvěčnil naprosto dokonale tolik nádherných snímků, že jsme ho na konci jeho služby nám pověsili na korálový útes v hlobce 10m na útesu Rudého moře. Dosloužil hlavně díky mojí neznalosti. Stačilo ho jednou za rok poslat do servisu, nechat vyčistit, ošetřit těsnění a určitě by sloužil ještě dneska. Jenže, to jsem nevěděla.

Další podvodní fotoaparát byl jasně Olympus z vylepšené řady, která nahradila mjůčka a to Tough s GPS.

Olympus-s-gps-1

Další skvělý aparát, který nám skvěle posloužil při našich výletech k Rudému moři, a to nejen pod vodou.

https://www.olympus.cz/site/cs/c/cameras/tough/tough_cameras/tg_5/index.html

Bohužel, o tento jsme přišli až na naší cestě.

Problém je, že nabídka je ohromná a pokud nejsme skuteční odborníci, tak se ztratíme v informacích, ani nevíme jak. Pak je dobré si v klidu sednout a promyslet na co aparát potřebujeme a co s ním chceme fotit a co by měl splňovat. Dáme si dohromady kritéria a zavoláme přímo na iformační linku distributora. Nemá smyls svoje představy řešit v síti velkoprodejen s elektro přístroji. Tam nám většinou poradí, ale jen okrajově. 

Na náš velký výlet jsme chtěli aparát, který bude kompaktnější a hlavně, který bude mít očnici. Strašně mi vadilo, když jsem na záběru měla něco ošklivého někde dole v rohu, protože jsem to jednoduše na obrazovce neviděla. Proto se domnívám, že na focení je nejlepší aparát, kde se koukám skrz aparát okem na to, co fotím. A tady je první háček. Pokukovala jsem i po jiných značkách, ale v dané cenové relaci jsem nenašla aparát, který by měl v očnici velké pole na zobrazení. Většinou se mi zobrazovali jen takové maličké čtverečky toho, co fotím. Dalším kritériem je velikost. Nepotřebuji machrovat nějakým dělem, potřebuji spíše malý kompaktní aparát a nejlépe celokovové tělo. Fotoaparát i když je chráněn pouzdrem, tak na cestách dostane mnoho ran a může se stát, že i při největší snaze a opatrnosti by se mu mohlo ublížit. Samozřejmě, důležitá je váha. Pokud celý den chodím po městě nebo v přírodě, nehodlám se vláčet s několika kily výbavy.  Ocenila jsem automatickou krytku objektivu. Nakonec jsme zvolili Olympus a to

https://www.olympus.cz/site/cs/archived_products/cameras_1/compact_cameras/stylus_1/index.pdf

Opět jsme byli opravdu velmi spokojený, aparát má v sobě skvělé přiblížení na dálku a vestavěný blesk pracoval skvěle. Bohužel se ukázalo, že na naše používání by bylo lepší mí aparát kvalitnější a výkonnější. Pokud bych aparát používala jako klasický běžný uživatel, pak je to jednoznačně ideální volba. Malý, pohodlné používání, skvělé fotky, výkonný blesk, jedním slovem perfektní, ale my denně fotíme průměrně 150 fotek, máme hodiny a hodiny videí a samozřejmě další práce s fotodokumentací po dvou letech ukázala, že Stylus 1 je pro naše používání sice dobrý, ale slabý, zkrátka, uštvali bychom ho.

Máme tedy od Olympus další přístroj,

https://www.olympus.cz/search/search_results.jsp?weblocale=cs&webcountry=CZ

který má v sobě špičkovou technologii, a hlavně je už v řadě profi a opravdu, fotky jsou jednoznačně mnohem kvalitnější, ostřejší, jasnější. Videa jsou mnohem lépe zpracovaná. Dále je ohromně důležitý objektiv.

 Olympus E-M5  a objektiv 12-50mm

https://www.olympus.cz/site/cs/c/lenses/om_d_pen_lenses/m_zuiko/m_zuiko_digital_ed_12_50mm_13563ez/index.html

Tento objektiv pracuje absolutně skvěle v interiéru. Bere si snad všechno světlo z prostoru a nacpe ho do fotky. Kolikrát už se stalo, že fotky byly mnohem hezčí než realita. Interiér byl strašně tmavý a na fotce to dopadá skvěle. Pokud potřebuji přiblížit, je zde dvojí přiblížení, takže i dálku v pohodě zvládám.

Závěrem bych chtěla uvést kontakt na Olympus a pana Večeřu  800 16 7777 se kterým jsem už několik let v kontaktu. S panem Večeřou jsem před odjezdem dlouze konzultovala výběr vhodného aparátu a jeho erudici, zkušenost a detailní znalost celé výrobní řady mohu jen doporučit a také je zárukou skutečně fundované rady. Je jen málo prodejců nebo zástupců firem, kteří se nesnaží za každou cenu prodat a vnutit nám něco, co vlastně nepotřebujeme. Dalším bonusem je perfektní, jednoduchý a velmi příjemný program na zpracování fotek. Výborné je, že po přihlášení aparátu na stránkách Olympus mám prodlouženou záruční dobu na tři roky. Samozřejmě vše se dá konzultovat a prodiskutovávat na dálku imejlem, zrovna tak rady porady mých vysloveně laických dotazů.  

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ