Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 15.01. 2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady dnes jsme Aubusson Tapicerie 14.10.2020

Francie Aubusson tapiserie

Zápis v roce 2009 

Na Reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva

  Do fotogalerie následuj modrý odkaz : 

   Taoicerie:

Stoletá tradice, řemesla tapiserie Aubusson, spočívá v tkaní obrazu pomocí postupů praktikovaných v Aubussonu a v řadě dalších lokalit ve francouzské oblasti Creuse.

Tímto způsobem vyrábí hlavně velké dekorativní nástěnné závěsy, ale také koberce a kusy nábytku. Gobelíny Aubussonu může být vyroben podle obrázku v jakémkoli uměleckém stylu, připraveném designérem na papírovou šablonu.

Tkaní se provádí ručně lissierem, nebo tkadlec na tkalcovském stavu umístěném vodorovně, pracující na zadní straně gobelínu a používající příze, které jsou přímo zde ručně barveny. Tento proces je časově náročný a nákladný.

Aubussonské tapisérie jsou zlatým standardem po celém světě, a to do té míry, že se Aubusson stal v některých jazycích běžným podstatným jménem.

Výroba gobelínů v Aubussonu a Felletinu poskytuje dostatek práce třem malým podnikům a deseti nezávislým řemeslníkům tkalcům, čímž vytváří značný objem souvisejících prací (výroba a spřádání vlny, marketing, vedlejší produkty, muzeum, výstavy a cestovní ruch. Samotní expozice je velmi pěkná a hezky řešená určitě stojí za návštěvu.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ