Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 16.01. 2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady dnes jsme Saint Émilion 18.10.2020

Jurisdikce Saint-Emilion

 

Datum zápisu: 1999

  Do fotogalerie následuj modrý odkaz : 

Saint Emilion

Vinařství bylo do této úrodné oblasti Akvitánie zavedeno Římany a ve středověku se zintenzivnilo. Oblast Saint-Emilion těžila ze své polohy na poutní cestě do Santiaga de Compostela

a od 11. století zde bylo postaveno mnoho kostelů, klášterů a hospiců. Zvláštní status „jurisdikce“ mu byl udělen během období anglické nadvlády ve 12. století.

Je to výjimečná krajina věnovaná výhradně vinařství a ve svých městech a vesnicích najdete mnoho krásných historických památek.

Tato dlouhá vinařská historie charakteristickým způsobem charakterizovala památky, architekturu a krajinu jurisdikce. Toto spojení přírodního a přírodního kamene, vinné révy, dřeva a vody vytvořilo významnou kulturní krajinu

Krajina jurisdikce svatého Emiliona je monokultura složená výhradně z vinic, které byly zavedeny neporušené a zůstaly aktivní dodnes. Vinařství bylo do této úrodné oblasti Akvitánie zavedeno Římany a ve středověku se zintenzivnilo. Území Saint Emilion těžilo z umístění Poutní cesty do Santiaga de Compostela a od 11. století bylo postaveno několik kostelů, klášterů a hospiců.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ