int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násLübeck – hanzovní město

P6190060

Poloha:

Zapsání:

Do foto galerie klikni na modrý odkaz: 

Lübeck – hanzovní město

Starobylý přístav a tržní město je dodnes obklopené propracovaným systémem vodních obranných zařízení. Ve středověku to byl vůdce hanzovního spolku a stále si uchovává velmi velký vliv na okolní města. Dodnes také zůstává významným přístavem. Všichni sem hlavně přijíždějí za krásnými starobylými uličkami, dlážděnými náměstími a překrásně zrekonstruovanými nádhernými cihlovými domy. I my jsme sem zajeli v očekávání a nebyli jsme zklamaný. Jen díky mému zranění jsme neprošli celý Lübeck, tak jak bychom si byli bývali přáli.

Celému panoramatu města vévodí sedm kostelních věží, které jsou úžasné štíhlé. Už při vjezdu nás zaujme nádherná brána Holstentor z 15. století. Je to dvojice masivních válců s břidlicovou střechou, propojené jakoby mostem se sedlovou střechou a také s břidlicí jako krytinou.

Zkrátka, procházka po Lübecku je jedno velké překvapení. Po zkušenostech z východoněmeckou péčí o památky je toto město jakousi oázou. Tady se obnovovalo a investovalo hned od začátku a je tu patrný veliký příliv prostředků. S ohledem na to, že město bylo po válce ze čtvrtiny úplně srovnáno se zemí, je to úctyhodný výkon stavitelů a historiků.

Jen ještě zajímavost, Lübeck leží několik kilometrů od pobřeží Baltu, proti proudu řeky Trave. Rod Holsteinerů vlastnil město Travemünde, které vybíralo poplatky jako mýtné při vjezdu a výjezdu na moře. Nakonec radním z Lübecku došla trpělivost a v roce 1930 město jednoduše koupili. Dnes je v Travemünde luxusní letovisko. Lázeňské domy, ohromné vily, kasina a promenáda patří k těm nejlepším z celého pobřeží Baltského moře. 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ